Вчитель-логопед:
Нагаєць Г.О.
м.Камꞌянське
Лексична тема: "Птахи прилетіли".
Корекційна мета: автоматизувати правильну вимову звука "Л" у складах, словах, зв ꞌязному мовленні. Закріпити назви основних частин тіла птахів. Розвивати фонематичне сприйняття та навички поскладового та словарного читання, логічне мислення.
Продовжити формувати вміння складати речення.
Збагачувати активний словник словами-назвами за лексичною темою: «Перелітні птахи».
Розвивальна мета: розвивати психічні процеси: памיять, мислення, слухову увагу, артикуляційну моторику, мовленнєве дихання, загальну моторику за допомогою кінезіологічної вправи.
Виховна мета: виховувати любов до живої природи та птахів.
Обладнання:
Демонстрац.матеріал: малюнок із зображенням птахів,
профіль артикуляції звуку «Л»,малюнок із зображенням будови тіла птахів,матеріал для поскладового та словарного читання.
Роздатковий матеріал:дидактична гра: «Пташиний пазл»,схема для визначення місця звуку в слові,камінчики марблс,піктограми,
пірꞌїнки, малюнки для складання речень,мнемосхема для вивчення вірша.
Хід заняття:
І. Організаційний момент
-Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку тобі і мені!
Психологічне налаштування: "Хто як голос подає"
Діти слухають музичний супровід: "Голоса птахів", відгадують який птах подає голос та імітують його.
II.Основна частина
1.Бліцопитування за темою"Весна.Птахи"
-Дітки, яка пора року зараз?(Весна)
-А хто навесні прилітає з вирію?(Птахи)
-Які пташки до нас прилітають з вирію?(Відповіді дітей)
-Яких ви знаєте зимуючих птахів?(Відповіді дітей)
Погляньте, як багато до нас прилетіло птахів.
Давайте пригадаємо їх назви.
(Діти називають птахів, зображених на малюнку).
-Як ви думаєте, який звук в назвах птахів зустрічається найчастіше?(Звук "Л")
2.Пригадування артикуляції звука "Л"
3.Гра: «Пташиний пазл»
(Діти складають зображення птахів з чотирьох частин).
4.Дидактична гра: "Визнач місце звука в слові"
На столах лежать складені дітьми пазли із зображенням птахів. Діти визначають де сховався звук "Л" в слові та позначають на схемі місце звука в слові камінчиком марблс.
-Кінезіологічна вправа: «Лебідь та лелека»
5.Гра на розвиток логічного мислення:
«Назви частини цілого»
-А зараз давайте поглянемо на будову птахів.
Птахи мають голову, шию, тулуб, крила, хвіст, дзьоб та ноги. Тіло птахів вкрите пірꞌям.
6.Вправа на розвиток слухової уваги:"Плаває-літає"
-Послухайте і покажіть дію за допомогою піктограми.
7.Вправа для читання: "Шлях до гнізда"
-Допоможіть ластівці долетіти до свого гніздечка.
Для цього прочитайте склади та слова на чарівній доріжці з хмаринок.
-Релаксаційна вправа для розвитку дихання: "Здуй пірꞌячко"
"Ластівка з далеку летіла
Та пірꞌїнки загубила.
Ми дмухнемо на пірꞌїнки,
Хай летять немов пушинки"
(Діти здувають пірꞌячко пташки.)
8.Робота з чистомовками методом: «Два,чотири-всі разом»
Ел-ел-ел-летить орел.
Ло-ло-ло-ластівки крило.
Ла-ла-ла-синичка на віконце сіла.
Лей-лей-лей-пісні співає соловей.
Ел-ел-ел-працьовитий дятел.
Лі-лі-лі-прилетіли журавлі.
Олуб-олуб-олуб-гарний голуб.
Лека-лека-лека-полетів лелека.
9.Складання речень за малюнками методом: «Весняний віночок»
|
|
|
|
|
10.Вивчення вірша за мнемосхемою:
«Прилетів соловейко до білки:
-Ти зроби мені, білко, сопілку.
На сопілці я вчитимусь грати,
соловꞌї будуть радо співати».
III.Заключна частина
Узагальнення та систематизація знань.
Метод: «Мікрофон»
-Яких пташок ви запамꞌятали?
-Яких птахів можна назвати перелітними?
-Яких птахів називають зимуючими?
Підсумок уроку.
Використання смайликів настрою.
Гра: «Пташиний пазл»
Схема для визначення місця звука в слові
Піктограма: «Плаває,літає»
«Назви частини цілого»
Вправа для читання: «Шлях до гнізда»
Я намалював
|
|
|
|
|
Мнемосхема для вивчення вірша