ЕНЕРГОДАРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2
ЕНЕРГОДАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПЛАН-КОНСПЕКТ
уроку
з української мови,
проведеного в 2-А класі
на тему:
«Слова, які називають предмет».
Підготувала
Андрусішина
Наталія Володимирівна,
вчитель
початкових класів ЕЗОШ№2,
СВК
Енергодар
2019
Дата:10.12.2019р.
Предмет: Українська мова
Тема. Слова, що означають предмет.
Мета: вчити учнів розрізняти поняття «предмет» і «слово» як його назву; сприяти формуванню вміння ставити запитання до слів, які називають предмети;сприяти розвитку мовлення учнів, логічного мислення, уваги, пам'яті, інтересу до вивчення мови; виховувати любов до української мови
Форми роботи: колективна і групова.
Основні дидактичні методи:
Методичні новації: кубик Блума, кола Вена, LEGO, «Кошик ідей», «Хмаринка слів»
Обладнання: Мультимедійна презентація, «робочий лист», цеглинки LEGO, картка «Я вмію, я знаю»
Хід уроку
І Організація класу (2 хв.)
- Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Гадаю, що ви, як і я, дуже раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємося.
Привітання до гостей.
Добрий день!
У добрий час,
Радо ми вітаємо Вас!
- Сьогоднішній урок я хочу розпочати чудовими словами: «Хто поважає рідну мову – вживає всі її слова безпомилково».
II. Мотивація навчальної діяльності.(1хв.)
- Навіщо нам вивчати українську мову?(З людиною, яка говорить і пише грамотно приємно спілкуватися.)
- Чого ви очікуєте від уроку?.Яким би ви хотіли бачити наш урок? (Буде цікавим, навчальним, творчим, добрим, продуктивним).
- А якими будете ви на уроці? У – уважні, Р - розумні, о – охайні, к – кмітливі.
ІІІ . Етап проектування (2 хв.)
1.Повторення
- Над якою широкою темою ми працюємо?(слово)
- Навіщо ми вивчаємо цю тему? Усі слова, які вживає людина становлять її лексику.)
Вправа «Кубування» Завітав сьогодні в клас На урок знов до нас Кубик, діти, не простий Кубик, діти, чарівний. Він доріжку прокладає Знання наші перевіряє.
2. Постановка проблеми.
- Як ви вважаєте ми все вже вивчили про слово?
- Я пропоную заповнити вам табличку зі словами Я ЗНАЮ, Я ВМІЮ, Я МОЖУ. Якщо ви знаєте відповідь ставите +, якщо не знаєте ставите –
1 задача.
-Куди б ми не йшли, де б ми не знаходилися нас завжди оточують предмети.
- Ми живемо в світі предметів. Подивіться навколо , які предмети нас оточують.
- Якщо ми вийдемо на вулицю , які предмети ми побачимо?
Робота в групах.
2 мета. Роздивимося слова , які називають предмети.
Називають предмет слова.
3 мета.
На які питання відповідають слова – предмети.
_Запропонуйте завдання. (д..ван, дят..л, д..ктант, д..тина, духмян..й)
(Вставити букву. Вилучити зайве слово).
Запишіть слова які відповідають на питання хто?що?
Фізхвилинка.
Якщо я називаю слово предмет , який відповідає на питання хто? Ви присідаєте, а якщо на питання що? Ви стрибаєте.
VIII.Підведення підсумків((7хв)
1.Створення хмари слів.
2. Самооцінювання.