Конспект уроку "Особові займенники"

Про матеріал
Мета: вчити розпізнавати особові займенники, аргументувати правильність відповіді, удосконалювати орфографічні вміння; розвивати мовлення і мислення учнів; виховувати дбайливе відношення до квітів. Обладнання: таблиця «Особові займенники», малюнок зайця, малюнки кімнатних рослин
Перегляд файлу

Тема: Особові займенники. Займенники 1, 2, 3-ої особи однини і множини.

Мета: вчити розпізнавати особові займенники, аргументувати правильність
відповіді, удосконалювати орфографічні вміння; розвивати мовлення
і мислення учнів; виховувати дбайливе відношення до квітів.
Обладнання: таблиця «Особові займенники», малюнок зайця, малюнки кімнатних
рослин.

                                                      Хід уроку
I.Організаційний момент. Привітання з учнями
Встали,діти, поверніться,
Один одному всміхніться.
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
II. Повторення вивченого матеріалу
- Які частини мови ми вивчили?
- Над якою працюємо зараз?
- І ось вам завдання: записати особові займенники і скласти з одним із них речення. (Один учень записує займенники на дошці)
Перевірка, запитання учням:
- Яка частина мови називається займенником?
- На що вказують займенники?
- На які питання відповідають?
- Як пишемо числівники 500,16,600,50?
Підсумок, оцінювання.
III. Хвилинка каліграфії
1.Назвіть займенники у розповіді-загадці
Вони живуть у лісі. Їх ми помічаємо по білій шубці зимою і довгих вухах. Їм до вподоби кора молодих дерев, морква, капуста.
- Назвіть займенники ( вони, їх, ми, їм)
- Яка відгадка? (Заєць)
- Який останній звук у йьому слові?
- Проаналізуйте його( приголосний, м’який, глухий)
2.Написання букв Цц цх цл єц цж
3.Запис слів: заєць,цікавиться, цяцькований, цінний,
4.Синоніми до слів: цікавиться (інтересується), цяцькований (квітчастий).
цінний(дорогий).
5.Споріднені до слів: цікавиться (цікавість, цікавий), заєць(зайчик,зайчисько,заячий)
6.Складання речення з вибраним словом.
- Злякавшись шелесту, зайчик тихенько присів за горбочком. Він ледь помітно тремтів.
- Назвіть частини мови в реченні?
- Який займенник?
- Що про нього можна сказати?(Так, він вжитий замість іменника заєць. А ще він належить до 3-ої особи. Це для вас новий матеріал)
VI. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми вивчатимем матеріал про особи займенників.
2. Розповідь вчителя про поділ займенників на особи.
- Є три особи займенників. До першої особи відносяться займенники я-ми, до другої - ти-ви, до третьої - він, вона, воно, вони.
- Назвіть серед них займенники, які вживаються в однині, в множині.
(Запис займенників в зошити, заучування напам’ять)
3. Робота за підручником
а)Прочитайте правило на ст.22
б)Робота над таблицею ст.22
- Назвіть займенники 1 ос., 2ос., 3ос,
-На що вони вказують?(На особу або осіб)
V.Закріплення вивченого матеріалу
1.Виконання вправи 36( спочатку- усно, а потім- письмово)
2. Виконання вправи 37
Перше завдання-колективно, усно. Друге завдання-самостійно, письмово ( два учні виконують на дощці).
-Квіти і красиві , і корисні, тому їх треба оберігати, висаджувати, піклуватися про них.
Перевірка, висновки.
3.Вибірковий диктант: виписати займенники 1ряд-1особи, 2ряд-2особи, 3ряд- 3особи. Скласти з одним займенником речення.
- Ми дізналися, вона побачила, я зустрів, ти сказав, ви йшли, вони чекали, воно дивилося, він змагався.
4.Робота з деформованим текстом
- Зі слів рядка скласти речення і записати його. Підкреслити займенник, визначити особу і число.
Принесла, в, щасливу, усмішку, дім, радісну, вона.
(Вона принесла в дім радісну , щасливу усмішку)
Добре, під, час, ми, подорожі, відпочили.
(Ми добре відпочили під час подорожі.)
- Прочитати речення, визначити їх граматичну основу, вказати займенники, особу,число.
- Яке слово вжите в переносному значенні?(Принесла усмішку)
- Встановити (усно) зв'язок слів у реченні
Підсумок, оцінювання відповідей.
5.Запис речень (учні пишуть на дошці)
-Найдорожче для кожної людини-Батьківщина. Вона єдина і кожний плекає її, шанує той куточок, де він народився і живе.
-Надписати частини мови над словами, проаналізувати займенники.
6.Загадка-жарт
-Хто з вас, діти, відгадає,
Як будь-хто, перш ніж їстиме,
Трьома займенниками має
Зробити руки чистими? (Вимити)
VI. Підсумок уроку
-Над чим працювали?
-Чи сподобався урок? Чим?

 

docx
Додано
21 жовтня 2022
Переглядів
1274
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку