ЗЗСО №243 м. Києва
Урок-подорож математики
4 клас
Підготувала вчитель
початкових класів
Власюк Оксана Іванівна
Тема. Дії з іменованими числами. Розвязування задач на визначення часу.
Розвязування рівнянь
Мета: закріплювати вміння учнів розв’язувати прості арифметичні задачі на обчислення тривалості, початку або закінчення подій; продовжити вдосконалювати вміння виконувати обчислення над іменованими числами, які виражені одиницями часу; розвивати логічне мислення, уважність; виховувати інтерес до історичного минулого своєї країни, предмета.
Обладнання. Плакат для усного рахунку, презентації, смайлики, обличчя настрою, вірші
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
І сувора, і привітна математика – країна.
Праця тут іде завзята, вмій лиш спритно рахувати.
Вмій ділити, віднімати, множить швидко й додавати.
Вмій кмітливо все збагнути й першим в відповіді бути.
- Сьогодні ми здійснимо подорож Стежиною історії нашого народу.
- Чи любите ви подорожувати?
- А яким транспортом можна подорожувати? А яким видом ви подорожуєте найчастіше?
- Щоб краще справитись із завданнями цього уроку проведемо хвилинку психонастрою:
Я міркую, я працюю,
Все обчислюю, мізкую.
Все сьогодні розв’яжу,
Всі задачі порішу.
Розум свій я розвиваю
Й перемог собі бажаю.
– Подивіться на обличчя. Якого кольору чоловічок вам краще подобається? Отож, вибираємо обличчя цього чоловічка, запасаємося гарним настроєм на весь урок, подаруємо посмішку один одному і починаємо нашу подорож.
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
Зупинка «Усна лічба»
Зупинка «Каліграфічна хвилинка»
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати.
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько!
– Запишіть цифрами сьогоднішнє число, місяць і рік.
07 12 2018
– Які цифри ви написали двічі у своїх записах?
Зупинка «Математичний диктант»
─ Слухайте уважно і записуйте тільки ті числа, які зустрінуться на вашому шляху.
Відповіді: 13500; 27 000; 10 000; 9 год; 5200 см.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Зупинка «Загадкова»
Інтерактивна гра «Мозкова атака» (повторення одиниць часу, дати)
ІV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
Зупинка «Знайди та розв’яжи»
Завдання 463
Діти знаходять і розв’язують вирази, в яких другою дією є ділення.
60 · 4 : 30 + 100 = 108 (500 + 300) : 2 – 250 = 150
Робота над задачами
Завдання 464
Учні читають розв’язання задачі і детально його пояснюють.
Зупинка «Історична»
Завдання 465 (фронтально)
Учні ознайомлюються з умовою задачі, учитель наголошує на сьогоднішній даті. Наприклад, 5 грудня 2015 року.
Коли помер гетьман, минуло 19 діб і 3 місяці від початку 1622 року.
До сьогоднішнього дня від початку 2015 року минуло 4 доби і 11 місяців.
Зупинка «Цікаві факти в цифрах»
Фізкультхвилинка (відео)
Зупинка «Визначення часу»
Завдання 466 (колективно)
Учні вивчають умову задачі, складають короткий запис, розв’язують самостійно.
Початок — 22 травня о 6 год вечора — 21 доба 18 год
Тривалість — ? год
Кінець — 25 травня 9 год ранку — 24 доби 9 год
Завдання 467
— Прочитайте умову задачі у підручнику. Порівняйте текст задачі за її коротким
записом. Проаналізуйте задачу від даних до питання і навпаки. Складіть план розв’язання задачі. Самостійно запишіть її розв’язання.
Зупинка «Літературна»
Завдання 468
Учні розв’язують задачу самостійно з подальшою взаємопервіркою в парах. Учитель нагадує, що сьогодні 5 грудня 2015 року.
Коли народився поет, минуло 8 діб і 2 місяці від початку 1814 року.
До сьогоднішнього дня від початку 2015 року минуло 4 доби і 11 місяців.
Зупинка «Розв’язування рівнянь»
Завдання 469 (біля дошки три учні)
1083 – х = 137 х – 2604 = 1074 2370 + х = 4230
х = 1083 – 137 х = 2604 + 1074 х = 4230-2370
х = 946 х = 3678 х = 1860_____
1083 – 946 = 137 3678 – 2604 = 1074 2370+1860 = 4230
137 = 137 1074 = 1074 4230 = 4230
Зупинка «Завдання для допитливих»
Завдання 470
Учні креслять на прямій відрізки та знаходять довжину АК.
2 см 3 мм + 3 см + 5 см 4 мм = 10 см 7 мм
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Зупинка «Порівняння іменованих чисел»
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
Зупинка «Народна творчість»
Гра «Мікрофон»
Оцінювання учнів
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 471; 472 (с. 75)
Я міркую, я працюю,
Все обчислюю, мізкую.
Все сьогодні розв’яжу,
Всі задачі порішу.
Розум свій я розвиваю
Й перемог собі бажаю.
Щоб правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати.
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько!
І сувора, і привітна математика – країна.
Праця тут іде завзята, вмій лиш спритно рахувати.
Вмій ділити, віднімати, множить швидко й додавати.
Вмій кмітливо все збагнути й першим в відповіді бути.
Талон на проїзд 1,2 |
Талон на проїзд 3,4 |
Талон на проїзд 5,6 |
Талон на проїзд 7,8 |
Талон на проїзд 9,10 |
Талон на проїзд 11,12 |
Талон на проїзд 13,14 |
Талон на проїзд 15,16 |
Талон на проїзд 17,18 |
Талон на проїзд 19,20 |
Талон на проїзд 21,22 |
Талон на проїзд 23,24 |
Талон на проїзд 25,26 |
Талон на проїзд 27,28 |
Талон на проїзд 29,30 |
Талон на проїзд 0 |
Талон на проїзд
|
Талон на проїзд
|