Тема: С. Носань «Ялинка»
Мета: вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, добирати правильну інтонацію, збагачувати словник учнів; розвивати зв’язне мовлення та образне мислення; виховувати спостережливість, любов до природи, привчати дітей до мудрого використання багатств природи.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: мультимедійна дошка, проектор
План уроку
I.Організаційна частина
1. Привітання
2. Психологічний настрій.
II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку
1. Мовно-читацька розминка
2. Перша вправа «Артикуляційна зарядка»
3. Мовленнєва розминка
III.Перевірка домашнього завдання.
1. Вправа «Упіймайте спонукання».
2. Виразне читання учнями вірша «Синички на снігу».
IV. Вивчення нового матеріалу.
1.Опрацювання оповідання С. Носаня «Ялинка».
2. Читання оповідання вчителем.
3.Словникова робота.
4. Читання оповідання мовчки.
5. Робота над аналізом змісту оповідання.
6. Фізкультхвилинка.
7 Читання «День і ніч».
V Узагальнення та систематизація
1. Вибіркове читання.
2. Розвиток зв’язного мовлення.
VI. Підсумок уроку.
1.Рефлексія
2. Встав за змістом
VII.Домашнє завдання.
Хід уроку
I.Організаційна частина
1.Привітання
Любі друзі! У наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час.
Гостей посмішкою й миром.
Ми вам раді добрі люди,
І вітаєм щиро вас.
Та запрошуємо ласкаво
На урок у 2 клас.
2. Психологічний настрій.
Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі
II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
1. Мовно-читацька розминка
Зараз проведемо мовно-читацьку розминку.
2.Перша вправа «Артикуляційна зарядка»
Де ж нас пустунчик-язичок?
Заховався за біленький тинок,
Ліг на бочок і мовчок,
А ми зараз його розбудимо.
- Поплямкайте губками.
-Поклацайте зубками.
-Продзижчіть як комарик.
-Продерчіть як трактор.
- Прошуміть як вітерець.
-Посичіть гускою.
- Молодці!
3. Мовленнєва розминка
-А зараз стежинка чистомовок та скоромовок.
-Ок-ок-ок-у нас цікавий урок.
Уть- уть- уть- нас цікаві твори ждуть.
Що ми вчитимем, щоб знати
Слід порядок букв міняти,
І, що вийде прочитати.
їтьСто ан сіузліс каялин ямо- ен байзруте її!
(Стоїть на узліссі ялинка моя- не зрубайте її!).
III.Перевірка домашнього завдання.
Те, що вчили – пригадаєм,
Поміркаєм, прочитаєм.
(за віршем Д. Павличка «Звернення».)
Учні першого варіанту читають вірш хором.
Учні другого варіанту «ловлять» оплеском спонукання.
2.Виразне читання учнями вірша «Синички на снігу».
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.Опрацювання оповідання С. Носаня «Ялинка». (слайд 12).
А ця ялинка –наша гостя.
І прийшла всіх нас вітати.
Що ми вмієм- хочем знати,
Що не вмієм- научати.
Принесла нам лист із лісу.
Хто писав його- не знаю.
Бо сніжок присипав букви.
Може, разом розгадаєм.
Ми ра*дість в*м да*уєм,
Ми росте*о для вт*хи. Не руб*йте, не губ*ть
Н*с за*ади с*іху.
К*ли р*к Но*ий спі*ить,
Бі*не с*рце в нас трем*ить.
Хто ж надіслав цього листа?
2. Читання оповідання вчителем.
3.Словникова робота.
Погомоніли, нищити, щонайменше, смітник.
4. Читання оповідання мовчки.
5. Робота над аналізом змісту оповідання.
6. Фізкультхвилинка.
7 Читання «День і ніч».
VI Узагальнення та систематизація
1. Вибіркове читання.
2. Розвиток зв’язного мовлення.
«Робити по-людські це- … .»
«Чинити не по-людські-це… .»
VII. Підсумок уроку.
1.Рефлексія
2. Встав за змістом
Щоб ялинок не …( рубати),
Треба штучні …. (купувати),
Ці красуні разом з …(нами)
Можуть рік Новий …(стрічати).
VIIІ. Домашнє завдання.
Виразно читати оповідання С. Носаня «Ялинка».