Картка № 1
Творча робота
До поданих слів дібрати спільнокореневі іменники чоловічого, жіночого, середнього роду. Записати за зразком. Визначити рід.
Зразок. Ведмідь (ч.р) – ведмедиця (ж.р) – ведмежатко ( с.р).
Слоненя, лисеня.
Картка № 2
Творча робота
До поданих слів дібрати спільнокореневі іменники чоловічого, жіночого, середнього роду. Записати за зразком. Визначити рід.
Зразок. Ведмідь (ч.р) – ведмедиця (ж.р) – ведмежатко ( с.р).
Вовченя, тигреня.
Картка № 3
Творча робота
До поданих слів дібрати спільнокореневі іменники чоловічого, жіночого, середнього роду. Записати за зразком. Визначити рід.
Зразок. Ведмідь (ч.р) – ведмедиця (ж.р) – ведмежатко ( с.р).
Качур, гусак
Тема. Рід іменників (чоловічий, жіночий, середній)
Мета: ознайомити учнів з новими поняттями (рід іменників, чоловічий рід, жіночий рід, середній рід); навчити визначати рід іменників, ставити питання і визначати приналежність іменників до одного з родів; визначати рід за родовими закінченнями; розвивати спостережливість, уважність; виховувати повагу до рідних.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедійна презентація, малюнки іменників, сигнальні картки, картки для роботи в парі.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Будем добре працювати,
Хороші результати будемо мати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Слова для гри: річка, Антон, Дніпро, озеро, вулиця, Карпати, Грунь, газета, Київ, Інна.
Без чого на білому світі
Дорослим не прожити і дітям?
Хто підтримає вас, друзі?
Ваша дружная… (родина)
Зошит свій я відкриваю.
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати гарно,
До роботи я берусь!
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Слухання лінгвістичної казки
ІV. Оголошення теми та завдань уроку
V. Cприймання та засвоєння нового матеріалу
1. Робота з підручником
а) вправа 304 ( колективно-усно)
б) опрацювання правила с.128
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
( під відео «Україно, ми твоя надія»)
2. Малюнковий диктант
Ведмедик, лялька, вікно, олівець, ручка, книжка, серце, стіл, курча.
(самоперевірка)
3. Гра «Добери слово» Творча робота в парах
Картка № 1
До поданих слів дібрати спільнокореневі іменники чоловічого, жіночого, середнього роду. Записати за зразком. Визначити рід.
Зразок. Ведмідь (ч.р) – ведмедиця (ж.р) – ведмежатко ( с.р).
Слоненя, лисеня.
Картка № 2
До поданих слів дібрати спільнокореневі іменники чоловічого, жіночого, середнього роду. Записати за зразком. Визначити рід.
Зразок. Ведмідь (ч.р) – ведмедиця (ж.р) – ведмежатко ( с.р).
Вовченя, тигреня.
Картка № 3
До поданих слів дібрати спільнокореневі іменники чоловічого, жіночого, середнього роду. Записати за зразком. Визначити рід.
Зразок. Ведмідь (ч.р) – ведмедиця (ж.р) – ведмежатко ( с.р).
Качур, гусак
(Перевірка)
VI. Узагальнення і систематизація знань учнів
Антон, миша, кіт, квочка, річка, село, дощ, квітка, теля, брат, книжка, лоша, небо, телевізор.
Кінь, осел, дуб, синиця.
Робота, корова, зима, поле.
Сонце, море, осінь, дзеркало.
VII. Підсумок уроку
Гра «Так чи Ні»
В країну Іменника подорож здійснили,
Знаннями новими себе збагатили!
Тепер чітко знаєм іменника рід,
І будем писати усе ми як слід.
Додаток № 1
1
Ч.р.
(він, мій)
Ж.р.
(вона, моя)
С.р.
(воно, моє)