Урок-казка та презентація з математики з використанням інтерактивних технологій для 2 класу за підручником Г. Лишенко
Мета: актуалізувати знання учнями таблиці множення числа 2 і
числа 3 та ділення на 2; формувати обчислювальні навички;
удосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне
мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій:
аналізу, синтезу, порівняння; виховувати товариськість.
Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення числа 2 і
числа 3 та ділення на 2. (Слайд 1)
Мета: актуалізувати знання учнями таблиці множення числа 2 і
числа 3 та ділення на 2; формувати обчислювальні навички;
удосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне
мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій:
аналізу, синтезу, порівняння; виховувати товариськість.
Обладнання : презентація, цеглинки LEGO, індивідуальні картки,
картки для роботи в парах, картки для роботи в групах роздатковий
матеріал для усної лічби, картки з ілюстраціями предметних
малюнків, підручник «Математика» 2 клас, Г. Лишенко.
Тип уроку : узагальнення та систематизація знань.
Форма проведення : урок-казка.
Освітні галузі : математична, мовно-літературна, природнича.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Створення психологічного настрою (Слайд 2)
Холодно зараз,
В лісах і лугах.
Холодно зайчикам,
Лискам, птахам.
Затишно, тепло
В класі у нас.
Друзі мої,
Я вітаю всіх вас.
-У мене сьогодні гарний настрій. Я рада зустрічі з вами.
-Покажіть, який у вас зараз настрій.
2. Вправа «Очікування»
-Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Якими ви будете на уроці?
ІІ. Актуалізаці навчальної діяльності
-Діти, чи любите ви казки?
-Сьогодні у нас незвичайний урок математики – урок - казка.
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
-Яка казка до нас завітала, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.
Невеличкі дві хатини,
В них м'які і теплі стіни.
По п'ять братиків малих
Проживає у хатинках тих. ( Слайд 3 )
- Хто згубив рукавичку?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
-Діти, подивіться у вікно.
Дивина! Щезла стежка… Де вона?
Що за диво? Все навкруг
Вкрив біленький ніжний пух.
-Зараз зима, дідусю дуже холодно, і він просить у вас
допомогти повернути загублену рукавичку.
-Допоможемо?
-Давайте вирушимо в нову казку, ось ми в лісі.
І V. Повідомлення теми і мети уроку
-У засніженому лісі жили-були мудрі-премудрі звірі…
Жили вони у великому дерев'яному будинку, ходили до лісової
школи, були досить розумними, дуже добрими. Одного
ранку звірі знайшли на снігу рукавичку і вирішили її повернути дідусю.
Але вони дуже вимогливі і погодилися віддати рукавичку дідусеві
тільки після того, як ви їх відгадаєте і виконаєте їхні завдання.
Кожен з цих казкових героїв підготував цікаві завдання, які
допоможуть дізнатися, чи добре ви засвоїли таблиці множення на
2 і 3, ділення на 2.
V. Закріплення вивченого матеріалу. Розвиток
математичних знань
1.Усний рахунок
(Завдання від…)
-Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило. Хто це? (Мишка)
-Мишка дуже освічена. У лісовій школі найкраще вивчила
таблицю множення і ділення і приготувала для вас найбільше
випробувань.
1.1. Вправа «Кольорова стежка» (Слайд 4, 5)
-За відповідями прикладів прокласти стежку до загубленої
рукавички.
1.2. Робота в парах. Гра «Сніжки» (Слайд 6 )
-Мищка пропонує пограти в сніжки і повторити таблицю множення
на 2.
1.3. Робота в групах. Гра «Зимові візерунки» ( Слайд 7)
(Учні об'єднуються у групи за кольором сніжинок, знаходять
добутки. Спікери груп презентують свої роботи )
1 група
Перевір себе : ( Слайд 8)
1 група
6, 12, 21, 9.
2 група (Слайд 9)
Перевір себе : ( Слайд 10)
2 група
24, 15, 27, 18.
-Молодці! Завдання від Мишки виконали, зігрили її. Вона з
радістю поверне рукавичку.
2. Хвилинка каліграфії
(Завдання від…)
-У зеленому жакеті галасує в очереті.
Плавати вона мастак.
І не риба, і не рак. Хто це? (Жабка)
2.1. Написання цифри 7. (Слайд 11 )
-Жабка зігрілася у рукавичці. Вона дуже розумна і любить писати.
Пропонує написати цифру 7 і вибрати «цифру- королеву».
2.2. Створення «Асоціативного куща» (Слайд 12)
-Де ми зустрічаємо цифру 7?
(7 днів тижня,7 кольорів веселки, 7 планет Сонячної системи, 7
нот у музиці, 7 чудес світу)
-Успішно справилися із завданнями. Жабка задоволена вашою
роботою. Вона поверне рукавичку дідусю.
3. Удосконалення обчислювальних навичок
(Завдання від …)
-Невеличкий я на зріст.
Довгі вуха куций хвіст. Хто це? (Зайчик)
3.1. Щоденні 3. Математика самостійно. Дидактична гра
«Зліпи сніговички» (Слайд 13, 14)
Завдання №4
-Зайчик пропонує зігріти його, бо у лісі дуже холодно.
-Зігріємо?
-Для цього нам потрібно самостійно «зліпити сніговички».
(Учні обчислюють добутки, складають по 2 рівності на ділення,
розміщують круги у порядку зменшення результатів. Перевіряють
свої роботи).
3.2. Перевір себе : (Слайд 15)
3.3. Фізкульхвилинка
Задоволений зайчик почав стрибати навколо рукавички і побажав
провести руханку для вас, діти.
Руханка «Рукавичка»
- Зайчик зрадів, що ви справилися з труднощами і пообіцяв
повернути загублену рукавичку.
3.4. Встановити рівність. Щоденні 3. Робота з другом. Гра
« Ялинка і Сніговик» ( Слайд 16)
Завдання від (… )
Руда, низького зросту, хитра, довгохвоста.
Вовчику-братику сестриця, а зовуть мене … (Лисиця)
-Лисичка поверне рукавичку дідусю, якщо ви допоможете
сгіговикам відшукати свою ялинку. (Слайд 17 - 20 )
-Молодці, справилися із завданням.
-Зробіть перевірку.
3.5. Інтерактивна вправа «Мікрофон» (Слайд 21)
Завдання №1
Завдання від (… )
Гострі зуби дуже має.
По лісах, й полях гасає. (Вовчик)
-Молодці, успішно справилися із завданням. Вовчик з радістю
повертає рукавичку.
3.6. Робота з цеглинками LEGO . Вправа «Більше, менше, дорівнює»
(Слайд 22)
Завдання №6
Завдання від (…)
Має він великі ікла
Ще й густу щетину. ( Кабанчик)
-Кабанчик має для вас складне завдання. Він хоче, щоб ви
порівняли вирази користуючись цеглинками LEGO.
4. Формування вміння розв'язувати задачі
4.1. Фронтальна робота над задачею №2. (Слайд 23 )
Завдання від (… )
Хоч у нього шуба є,
Та як холод настає,
Він не їсть і не п'є,
А у лігво спать лягає. (Ведмедик)
-У лісовій школі Ведмедик найкраще розв'язує задачі. Він хоче
перевірити, як ви справитеся із розв'язанням задач.
-Скільки пакунків зібрали учні?
-Скільки подарунків в одному пакунку?
-Про що можна дізнатися у першій дії?
-Скільки іграшок було у пакунках?
1) 3 8 = 24 ( п.) – було у 8 пакетах.
2) 24 – 15 = 9 ( іг.)
Відповідь : 9 ірашок було у пакунках.
4.2. Математика самостійно (Слайд 24 )
Задача № 3
2 4 = 8 (л) – соку купили.
8 + 5 = 13 (л)
Відповідь : 15 літрів напоїв купили.
-Перевірте, чи правильно справилися із завданням від Ведмедика.
-Молодці! Справилися! Ведмедик також радо повертає рукавичку.
V. Підсумок уроку . Рефлексія. Вправа «Мікрофон» (Слайд 25 )
-Чи сподобалась вам казка?
-Що вам найбільше сподобалось?
-Що було найважчим?
- Чи справдилися ваші очікування?
-Дідусь дуже вам, діти, дякує, що повернули рукавичку своїми
знаннями. Звірі також задоволені вашими знаннями таблиці
множення і ділення, вмінням злагоджено працювати в команді.
-Ось і казочці кінець.
А хто завдання виконував,
Дідусеві рукавичку повертав -
Той сьогодні молодець! (Слайд 26)