Конспект уроку та презентація з всесвітньої історії для учнів 6 класу з теми "Давня Індія"

Про матеріал

Методи, використані на уроці: пояснення вчителя; учнівські повідомлення; експрес–контроль; взаємоперевірка знань; складання та робота з таблицею; самостійна дослідницька робота з підручником, робота з атласом, настінною картою і контурними картами, самоосвітня; «Мозковий штурм», метод незакінчених речень; фронтальне опитування; бесіда; складання опорного конспекту, порівняльної характеристики.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Релігія та культура Давньої Індії

Номер слайду 2

Допишіть речення: 1. „Житлом снігів” індійці називали гори…. 2. Найвища гора Гімалаїв – це… 3. Долини Інду і Гангу дуже схожі з долинами … 4.Серед найдавніших індійських міст,відомих нам – Мохенджо- Даро і … 5. У ІІІ ст. до н.е. всі індійські царства об’єднав цар … 6. Священні книги аріїв, написані санскритом, називалися … 7. Згадки про прихід в Індію аріїв збереглися у священній книзі індійців… 8. У 327 р. до н.е. Індію задумав підкорити…. 9. Столицею імперії Маур”їв стало місто… 10. Самими знедоленими і нещасними в Індії були … 11. Поділ людей за професіями в Індії називався… 12. На переконання давніх індійців всіх людей створив …

Номер слайду 3

Перевірте! 1. Гімалаї 2 . Джамалунга 3. Тигру і Євфрату 4. Хараппа 5. Ашока 6. ведами 7. „Рігведа” 8. Олександр Македонський 9. Паталіпутра 10. недоторкані 11. кастами 12. Бог Брахма

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

План уроку: Найдавніші культи. Буддизм. Індуїзм. Культура

Номер слайду 7

Очікувані результати: називати засновників буддизму; характеризувати основні досягнення культури Індії; застосовувати і пояснювати на прикладах термін «буддизм»; описувати пам’ятки культури та писемності; визначати внесок Індії у скарбницю світової культури.

Номер слайду 8

1. Найдавніші культи 1. «Веди» – збірки священних гімнів. 2. Деви – боги аріїв. 3. Виникнення нової релігії – брахманізм. 4. Трійця богів (Брахма, Вішну, Шива) брахманізму

Номер слайду 9

Номер слайду 10

2. Буддизм Найважливіші правила поведінки: Не вбивати нічого живого Не красти Шлях до мети - Не брехати досягнення прояснення Не вживати іжу надмірно (нірвани) Любити весь навколишній світ Вживати тільки рослинну їжу

Номер слайду 11

Словник Буддизм Буддизм – світова релігія, що виникла в Індії в VI ст. до н.е.; названа за іменем свого легендарного засновника Будди.

Номер слайду 12

3. Індуїзм І рівень 1. На півострові Індостан виникли релігії індуїзм і буддизм. Так чи ні? 2. Боги є в буддизмі чи в індуїзмі? 3. Сиддхартха Гаутама – засновник буддизму чи індуїзму? ІІ рівень 1. Запишіть основні положення буддизму. 2. Запишіть основні положення індуїзму. 3. Розподіліть положення між індуїзмом і буддизмом: а) відмова від бажань; б) засудження насильства; в) покора; г) переселення душ померлих; д) повага до всього живого на землі; е) поділ людей на варни. ІІІ рівень Що спільного і в чому різниця між індуїзмом і буддизмом? Складіть схему.

Номер слайду 13

4. Культура Галузь Досягнення Література Наука Скульптура і архітектура Винаходи

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Робота з хронологічними задачами 1. За переказами, близько 2,5 тис. років тому молодий царевич Гаутама настільки був приголомшений нестатками простих людей, що вирушив на пошуки справедливого життя. Скільки років відділяють цю подію від нашого часу? 2. Будда проповідував своє вчення 44 роки та помер у віці 80 років у 544 р. до н.е. Підрахуйте, в якому році він народився і коли почав проповідувати?

Номер слайду 16

Рефлексія Я вмію… Я знаю … Мене навчили … Я можу довести, що …

Номер слайду 17

Домашнє завдання: 1. Опрацювати §20, конспект. 2. Скласти кросворд за темою «Релігія та культура Давньої Індії».

Перегляд файлу

Урок №2

 

Тема уроку: Релігія та культура Давньої Індії

 

Мета уроку:

навчальна   ознайомити учнів із найдавнішими культами та культурою Давньої Індії; описати пам’ятки культури давніх індійців; назвати засновників буддизму та індуїзму;

розвиваюча  удосконалити навички роботи з історичним текстом; застосовувати і пояснювати нові поняття і терміни («буддизм» тощо);

виховна  визначити внесок індійців у скарбницю світової культури; виховувати пошану до історії та культури країн світу.

 

Тип уроку: комбінований.

 

Методи, використані на уроці: пояснення вчителя; учнівські повідомлення; експресконтроль; взаємоперевірка знань; складання та робота з таблицею; самостійна дослідницька робота з підручником, робота з атласом, настінною картою і контурними картами, самоосвітня; «Мозковий штурм», метод незакінчених речень; фронтальне опитування; бесіда; складання опорного конспекту, порівняльної характеристики.

 

Список літературних джерел:

1.Міністерство освіти і науки України. Історія України. Всесвітня історія. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. 512 класи. КиївІрпінь: Перун, 2005. - 142 с.

2. Голованов С.О., Костирко С.В. Історія Стародавнього світу: Підруч. для 6 кл. К.:Грамота, 2006. 296с.:іл.

3. Усі уроки до курсу «Історія Стародавнього світу». 6 клас./Упоряд. Н.М.Морозова,Н.І.Харківська. Х.: Вид. група «Основа», 2006. 352 с.

4.Святокум О.Є. Історія стародавнього світу. 6 клас: Планиконспекти уроків. Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2003. 320 с.

5. Інтегрований курс історії. 6 клас. Дидактичні матеріали. Х.: Вид. група «Основа», 2006. 192 с.

6. Кожем’яка О.Л. Розробка теми «Давні Індія та Китай»// Історія та правознавство, №3536, грудень 2008.

 

 

Обладнання: історична карта «Давні Індія і Китай», атлас, підручник,       мультимедійна система, презентація до уроку.

 

 

 

 

Структура уроку:

 

І. Організаційний момент (1 хв.)

 

ІІ. Перевірка засвоєння вивченого матеріалу, умінь та навичок

     Хронограф (1 хв.). Метод незакінчених речень (5 хв.). Взаємоперевірка за поданим зразком з використанням мультимедійної системи (2хв.).

Фронтальне опитування (3 хв.). Перевірка виконаних завдань в контурних картах (2 хв.).

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Представлення теми та очікуваних результатів

Відеоряд. Бесіда за побаченим. Формування теми уроку та очікуваних результатів за методом «Мозковий штурм» (4 хв.).

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Найдавніші культи.

    Коментоване читання зі складанням плану тексту (4 хв.).

2. Буддизм.

    Повідомлення учня (випереджальне завдання) (3 хв.). Робота з терміном (1 хв.).

3. Індуїзм.

    Робота над порівняльними різнорівневими завданнями (5 хв.).

4. Культура

    Повідомлення учня ( 3 хв.).Складання таблиці учнями (2 хв.)

 

V. Закріплення та систематизація отриманих знань, вмінь та навичок

      Робота з хронологічними задачами (5 хв. ). Рефлексія ( 2 хв.).

 

VI. Підсумок уроку (1 хв.)

 

VII. Інструктаж з виконання домашнього завдання (1 хв.)

 

 

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний момент

Облік відвідування учнями уроку. Перевірка готовності учнів до уроку.

 

ІІ. Перевірка засвоєння вивченого матеріалу, умінь та навичок

 

Хронограф

• Яке сьогодні число?

• А ви знаєте, що саме сьогодні… (вчитель дає історичну довідку про події, що сталися цього дня в минулому)

 

Метод незакінчених речень. Взаємоперевірка за поданим зразком з використанням мультимедійної системи

1. „Житлом снігів” індійці називали гори….   (Гімалаї)

2. Найвища гора Гімалаїв – це…    (Джамалунга)

3. Долини Інду і Гангу дуже схожі з долинами…  (Тигру і Євфрату)

4.Серед найдавніших індійських міст,відомих нам – Мохенджо- Даро                                      (Хараппа)

5. У ІІІ ст. до н.е. всі індійські царства об’єднав цар…  (Ашока)

6. Священні книги аріїв, написані санскритом, називалися    (ведами)

7. Згадки про прихід в Індію аріїв збереглися у священній книзі індійців…                                                                                                                                    („Рігведа”)

8. У 327 р. до н.е. Індію задумав підкорити….     (Олександр Македонський)

9. Столицею імперії Маур”їв стало місто…        (Паталіпутра)

10. Самими знедоленими і нещасними в Індії були            (недоторкані)

11. Поділ людей за професіями в Індії називався…    (кастами)

12. На переконання давніх індійців всіх людей  створив (Бог Брахма)

 

Фронтальне опитування

1. Чим відрізняються природні умови долини річок Інд і Ганг?

2. Коли існувала Індська цивілізація? Назвіть свідчення її високого рівня розвитку.

3. Хто такі арії? Як вони потрапили до Індії?

4. Як відбулося заселення долини Гангу?

5. Чим був викликаний поділ давньоіндійського суспільства на варни?

 

Перевірка виконання завдань в контурній карті

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Представлення теми та очікуваних результатів

 

Відеоряд. Бесіда за побаченим. Формування теми уроку та очікуваних результатів за методом «Мозковий штурм»

1. Які враження у вас викликали переглянуті зображення?

2. Що з побаченого вам вже знайоме? Звідки ви про це знаєте?

3. Як ви вважаєте, яка тема уроку? Очікувані результати?

• називати засновників буддизму;

• характеризувати основні досягнення культури Індії;

• застосовувати і пояснювати на прикладах термін «буддизм»;

• описувати пам’ятки культури та писемності;

• визначати внесок Індії у скарбницю світової культури.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Найдавніші культи.

 

Коментоване читання зі складанням плану тексту

Опрацювати §20 (п.1)

План

1. «Веди» збірки священних гімнів.

2. Деви боги аріїв.

3. Виникнення нової релігії брахманізм.

4. Трійця богів (Брахма, Вішну, Шива) брахманізму.

 

2. Буддизм.

 

Повідомлення учня (випереджальне завдання)

 

Робота з терміном

Учні разом з вчителем поступово відповідають на питання, конструюючи поняття.

1. Що? (релігія)

2.Яка? (світова)

3. Де? (Стародавня Індія)

4. Коли? (VI ст. до н.е.)

Буддизм світова релігія, що виникла в Індії в VI ст. до н.е.; названа за іменем свого легендарного засновника Будди.

 

3. Індуїзм.

 

Робота над порівняльними різнорівневими завданнями

І рівень

1. На півострові Індостан виникли релігії індуїзм і буддизм. Так чи ні?

2. Боги є в буддизмі чи в індуїзмі?

3. Сиддхартха Гаутама засновник буддизму чи індуїзму?

ІІ рівень

1. Запишіть основні положення буддизму.

2. Запишіть основні положення індуїзму.

3. Розподіліть положення між індуїзмом і буддизмом:

    а) відмова від бажань;

    б) засудження насильства;

    в) покора;

    г) переселення душ померлих;

    д) повага до всього живого на землі;

    е) поділ людей на варни.

ІІІ рівень

Що спільного і в чому різниця між індуїзмом і буддизмом? Складіть схему.

 

4. Культура.

 

Повідомлення учня (випереджальне завдання)

 

Складання таблиці учнями

Галузь

Досягнення

Література

 

Наука

 

Архітектура та скульптура

 

Винаходи

 

 

V. Закріплення та систематизація отриманих знань, вмінь та навичок

 

Робота з хронологічними задачами

1. За переказами, близько 2,5 тис. років тому молодий царевич Гаутама настільки був приголомшений нестатками простих людей, що вирушив на пошуки справедливого життя. Скільки років відділяють цю подію від нашого часу?

2. Будда проповідував своє вчення 44 роки та помер у віці 80 років у 544 р. до н.е. Підрахуйте, в якому році він народився і коли почав проповідувати?

 

Рефлексія

• Я вмію…

• Я знаю …

• Мене навчили …

• Я можу довести, що …

 

VІ. Підсумок уроку

Корекція знань, виставлення оцінок.

 

VII. Домашнє завдання

1. Опрацювати §20, конспект.

2. Скласти кросворд за темою «Релігія та культура Давньої Індії».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zip
Додано
3 грудня 2018
Переглядів
3419
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку