Конспект уроку літературного читання у 2 класі на тему "Літературні казки. "Вовк і козенята"" з використанням прийомів "ромашка Блума", "сторітелінг", "синкан", "інсценізація", "створення лепбука".
Тема: Українські народні казки. «Вовк і козенята»
Мета: ознайомити дітей з поняттям «народна казка» на прикладі української
народної казки «Вовк і козенята»;
формувати вміння виразно читати текст казки;
розвивати зв’язне мовлення та пізнавальні інтереси;
виховувати любов до народної творчості.
Обладнання: ілюстрації до теми, презентація, виставка книг «Українські казки»,
таблиці з вправами для розчитування, індивідуальні картки очікувань від
уроку, маски героїв казки для інсценізації; дитячі малюнки; матеріали для
створення лепбука
Хід уроку
І. Організація класу. Емоційне налаштування на урок
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Артикуляційна розминка
За-за-за – була собі коза,
Ята-ята-ята – були в неї козенята,
Овк-овк-овк – прийшов до них вовк,
Или-или-или – вони йому не відчинили.
ІV.Вправа на розширення кута зору. Вправа на увагу
ліс
ко за
ма ти
діт ки
во вк
Вправа на увагу
Ліс
Ліс
Лис
Ліс
Коза
Лоза
Коза
Коза
Молоко
Молоко
Молоко
Морока
V. Актуалізація опорних знань
На минулих уроках ми вже ознайомилися з різними видами народної творчості. Пригадайте їх.
VІ. Ознайомлення з новим матеріалом
На сьогоднішньому уроці ми розпочинаємо вивчення українських народних казок. Поміркуйте, що таке казка?
Знаю – хочу дізнатися – дізнався
Знаю |
Хочу дізнатися |
Дізнався (Дізналася) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Заповнення перших двох колонок таблиці учнями на індивідуальних картках очікувань від уроку, озвучення своїх очікувань.
Прогнозування за ілюстрацією
Розгляньте ілюстрації. Що зображено на малюнках?
Великий, сірий –
Міцні зуби має,
В лісі проживає,
На всіх страх наганяє.
Читання казки вчителем
Робота з текстом казки
Якою в казці постає коза? Знайдіть уривки для підтвердження своєї думки.
Яким був вовк? Проілюструйте думку прикладами з тексту казки.
Синкан
Складіть синкан для характеристики вовка або кози (на вибір).
Гімнастика для очей
Потренуймо наші очі, щоб добре бачили.
Вправи «Гойдалка», «Ланцюжок», «Рух по колу»
Читання казки учнями (ланцюжком)
Фізкультхвилинка
Фізкультхвилинка на основі фрагмента дитячого мюзиклу Н. Май «Семеро козенят»
Ромашка Блума
Читання за ролями. Інсценізація
Створення лепбука за казкою
Підробив він голосок,
Став малим співати.
Здогадалися вони:
Вовк – не наша мати.
Звірята рогаті,
Та ще й бородаті,
Ходять пастись в лози.
Хто? Вгадайте!
Сірий, ікластий,
Хоче вівцю вкрасти.
На те щука в морі, щоб карась не дрімав.
Не бійся, та стережися.
Без обережності й мудрість беззахисна.
Сторітелінг
Чи можна змінити казку так, щоб її герої були позитивнішими, толерантнішими один до одного? Яким буде вовк – злим чи лагідним? Спробуйте створити нову історію на основі прочитаної казки.
VІІ. Підсумок уроку
Заповнення індивідуальних карток очікувань від уроку.