Конспект уроку "У світі тварин. Тварини - живі організми. Спостереження за тваринами" 1 клас

Про матеріал
Матеріал допоможе вчителю ознайомити учнів із прекрасним світом тварин; формувати уявлення про різноманітність тварин у природі; поглиблювати знання дітей про тварин, які населяли Землю багато мільйонів років тому; формувати пізнавальні інтереси; учити спостерігати за тваринами, порівнювати їхні умови життя; формувати ціннісне ставлення до тваринного світу.
Перегляд файлу

Урок ЯДС 1 клас

Тема. У світі тварин. Тварини – живі організми. Спостереження за тваринами.

Мета. ознайомити учнів із прекрасним світом тварин; формувати уявлення про різноманітність тварин у природі; поглиблювати знання дітей про тварин, які населяли Землю багато мільйонів років тому; формувати пізнавальні інтереси; учити спостерігати за тваринами, порівнювати їхні умови життя; формувати ціннісне ставлення до тваринного світу.

Обладнання. Ноутбук, картинки для гри «Поєднай», щоденники вражень, підручники, зошити, 6 цеглинок лего.

Хід уроку

  1. Ранкова зустріч.

Вітання. Настрій.

Вправа «Погода»

    Яка зараз пора року?

    Який місяць?

    Яке число?

    Тепло чи холодно надворі?

    Який стан неба?

    Чи є опади?

Відгадайте загадки:

Спритний майстер у стрибках:

На деревах, по гілках.

Вся руда, пухнастий хвіст,

Рідний дім для неї — ліс. (Білка)

У нашої бабусі

Сидить дід в кожусі,

Проти печі гріється,

Без води умиється. (Кіт)

-А кіт, білка хто вони? (тварини)

-         Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про тварин сучасних і колишніх. А де можна побачити самих різноманітних тварин в одному місці? (Зоопарк. заповідники)

-         Дуже-дуже давно на нашій планеті Земля жили динозаври. Були вони і літаючі, і плаваючі, і бігаючі, одні їли травичку, інші були хижаками.

 

-         Перегляд відео «Діно парк у Львові». Враження.

-         Робота в групах. Гра «Продовж речення»

-         Дівчатка – Якби я мала друга динозавра, то…

-         Хлопчики – Мені було б цікаво зустріти динозавра, тому що…

Щоденник вражень: клітинковий диктант «Динозаврик».

-Який характер міг бути в нашого динозаврика?

Енергія на день у грі «4 куточки з динозавриком».

 

  1. Актуалізація опорних знань

   Пригадаємо з вами вивчене раніше у грі «Поєднай».
Робота за малюнками

    У вас на столах лежать картки з малюнками, розподіліть їх на групи. Поясніть, за якою ознакою проводили розподіл.

    Як відрізнити живе від неживого?

 

3. Повідомлення теми і мети уроку.

-         Отже сьогодні ми заглибимося  у світ тварин. Спробуємо поспостерігати за їх життям.

 

4. Вивчення нового матеріалу

Перегляд відео «Які ознаки мають живі організми».

Робота з підручником с.20-21   

-         Живі істоти дихають, живляться, ростуть, розмножуються і помирають.

 

Фізкультхвилинка «З тваринками».

5. Узагальнення систематизація знань та вмінь учнів

Робота в зошитах с.49-51

Робота в парах. 6 цеглинок лего.

- Створіть з двох стовпчиків тваринку, дайте їй ім’я.

 

6. Рефлексія

Пальчикова вправа:

-         покажіть сердечко, якщо ви відчували любов до тваринок на уроці;

-         покажіть великий пальчик, якщо урок сподобався;

-         торкніться до вушок, кому було страшно;

-         зобразіть бінокль, кому було дуже цікаво.

 

7. Підсумки.

- Що нового ви дізналися на уроці?

Що було цікавим?

 

docx
Додав(-ла)
Юрчик Лілія
Додано
22 листопада 2023
Переглядів
351
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку