Інтегрований урок з навчання грамоти та математики. Тема. робота з дитячою книжкою. українська народна казка "Ріпка". Склад числа 6.

Про матеріал
Я досліджую світ: Всі подробиці в прикріпленому файлі доступному для ознайомлення. З повагою Фещенко Неля Станіславівна.
Перегляд файлу

Українська народна казка "Ріпка"

 

Я досліджую світ. Інтегрований урок з навчання грамоти та математики.

Тема. Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Ріпка». Склад

числа 6.

Мета: ознайомити дітей з українською народною казкою «Ріпка», закріпити знання учнів про народні казки, вчити послідовно викладати свої думки, ознайомити зі складом числа 6, навчити складати і читати вирази на додавання, розвивати зв язне мовлення, вміння слухати, виховувати працелюбність, ʼ

почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: зошити, ручки, набори LEGO, відеоматеріали, ілюстрації до

казки «Ріпка».

Хід уроку

I. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка

- Оберіть цеглинку такого кольору, яка відповідає вашому настрою.Червона- сумний, жовта- спокійний, зелена- веселий. Посміхніться один одному. Бажаю вам гарного настрою.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

-Уважно послухайте, діти, віршик і дізнаєтеся, про що будемо говорити на

уроці.

- А казка, діти, справжнє диво,

Там подвиги й пригоди є.

Вона кінчається щасливо,

Там місце кожному своє.

І мудрість в ній перемагає

І щедрість, і любов свята!

Хай кожен з вас запам’ятає,

Що править світом - доброта.

Звучить музика «В гостях у казки».

- Про що говоритимемо на сьогоднішньому уроці? Так, на сьогоднішньому уроці ми помандруємо у казку. А в яку ж саме казку ? Відгадайте загадку.

- Сиднем у землі сиділа

Час настав - і всіх здружила:

Діда, бабу, внучку й Хвінку,

Мишку та кицюню Мінку.

- Так, це українська народна казка «Ріпка».

- До нас на урок прийшла онучка діда і баби із казки «Ріпка».

Вчитель бере ляльку рукавичку. На дошці вивішує ілюстрацію до казки.

-Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Сьогодні ми разом із онучкою

продовжимо знайомство із народними казками, будемо рахувати персонажів, знайомитися зі складом числа 6, будемо вчитися уважно слухати і аналізувати почуте, правильно відповідати на запитання.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Вступне слово вчителя.

-Зараз ви уважно переглянете мультфільм за мотивами української народної казки «Ріпка». Зверніть увагу на персонажів казки, їхню кількість, хто за ким з"являвся. Подумайте, чого навчає нас ця казка. ʼ

2. Перегляд відеоматеріалу.

- Дітки, покажемо онучці як гарно ми вміємо працювати на уроці.

Відтворення прослуханого. Робота з ілюстрацією до казки.

-Хто зображений на малюнку?

- Що дід вирішив посадити на грядці?

- Як влітку росла ріпка?

- Коли дід варішив її вирвати?

- Кого покликав дід собі на допомогу?

- Як звати персонажів до казки?

3. Фізкультхвилинка під музичний супровід.

4. Гра «Ми — актори».

- Зараз ми поставимо сценку до казки «Ріпка». Онучка Мінка нам у цьому

допоможе.

Вчитель роздає учням ляльки рукавички дійових осіб . В кінці казки, коли всі персонажі стануть в ряд, вчитель запитує:

- Скільки героїв у казці «Ріпка»?(6).

- Хто стоїть першим? Останнім?

- Хто стоїть між онучкою і котиком?

- Хто стоїть праворуч від бабусі?

- Хто стоїть ліворуч від мишки?

- Скільки рук тягнуть ріпку?

- Скільки лап тягнуть ріпку?

- Чого навчає нас ця казка? (Потрібно допомагати один одному, бути дружніми і згуртованими, разом досягати результату).

5. Робота над складанням і читанням виразів на додавання.

- У казці 6 дійових осіб, отже розглянемо склад числа 6.

- В зошиті під час хвилинки каліграфії напишемо рядочок цифри 6.(Показую і пояснюю написання).

- Поміняйтеся зошитом із сусідом по парті і визначте найкращу цифру в рядку.

-Онучка загадує вам ось такі загадки.

- Швидко їде Федя на велосипеді,

А за ним ще 5 хлоп"ят.

Скільки хлопців їде в сад?

- Запишіть в зошиті вираз: 1 + 5 = 6

- Каже мати квочка:

«В мене 2 синочки І 4 дочки»

Cкільки діточок у квочки?

- Запишіть в зошиті вираз:2 + 4 = 6

- У садок до годівниці

Прилетіли 3 синиці

Потім ще 3 птиці.

Скільки птиць на годівниці?

- Запишіть: 3 + 3 = 6

- Онучка Мінка задоволена вашою роботою на уроці.

6. Фізхкультвилинка під музичний супровід.

7. Робота з LEGO.

- Візьміть 6 цеглинок LEGO . Складемо вирази на склад числа 6 і заселимо будиночок.

8. Робота в парах.

- Складіть із цеглинок ріпку.

ІV. Підсумок уроку.

- Час нам повертатися з країни Казок. Ви всі молодці. Гарно працювали. В

гостях у якої казки ми сьогодні побували? Склад якого числа вивчали? Що

найбільше сподобалося на уроці? Попрощайтя з онучкою Мінкою. До нових зустрічей

docx
Додано
24 листопада 2023
Переглядів
336
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку