Конспект уроку української мови у 5 класі

Про матеріал
Конспект уроку української мови у 5 класі Тема: Складні випадки правопису слів з ненаголошеними голосними. Позначення на письмі ненаголошених [е], [и] та [о] перед складом з наголошеним [у] в коренях слів. Мета: поглибити знання про способи визначення написання ненаголошених голосних; розвивати мислення, увагу, пам'ять, навички роботи зі словником; Виховувати культуру усного і писемного мовлення, самостійність, спостережливість.
Перегляд файлу

Конспект уроку української мови у 5 класі

Тема: Складні випадки правопису слів з ненаголошеними голосними. Позначення на письмі ненаголошених [е], [и] та [о] перед складом з наголошеним [у] в коренях слів.

Мета: поглибити знання про способи визначення написання ненаголошених голосних;  розвивати мислення, увагу, пам'ять, навички роботи зі словником;

Виховувати культуру усного і писемного мовлення, самостійність, спостережливість.

Обладнання: підручник, словник, роздатковий матеріал.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

1. Перевірка готовності до уроку.

2. Привітання.

3. Перевірка д/з.

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.   Мотивація навчальної діяльності.

-         На цьому уроці ми продовжимо працювати над удосконаленням навичок правильного написання слів. А саме позначення ненаголошеного [о] перед складом з наголошеним [у]. Щоб надалі уникати помилок при написанні слів.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Гра «Незакінчене речення» (Слайд №2)

  1. Наука, яка вивчає звуки мови -…(фонетика).
  2. В українській мові всього …..(38) звуків.
  3. Усі звуки поділяються на ….(голосні)  та ….(приголосні).
  4. Голосні утворюються за допомогою …(голосу).
  5. Голосних звуків у нашій мові  ….(6).
  6. Приголосні складаються з …(голосу) та шуму, або …(шуму).
  7. Приголосних у мові….(32) , ь-33 буква, не позначає звука.
  8. Звуки ми ….(вимовляємо та чуємо),  а букви….(бачимо та пишемо).

IV. Вивчення нового матеріалу.

Вправа 1( слайд номер 3) усно

Зелений, зима (наголос), січень-січня, вітер-вітру (звук випадає при зміні слова).

Очерет (-ере-), тривога ( -ри-, -ли-).

Сметана, медаль, кишеня (за словником).

Записати на дошці транскрипцію слів:

Кожух жух], зозуля зул'я], голубка [глубка], розумний [рзумний].

Вправа 2 (слайд №4)

Роздивлятися – дивляться, проблематичний – проблема,  кривавий,  стримати, забирати,  завмирати,  зберегти,  шелест, бриніти, дрижати, тривога, скрипіти, гриміти.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з підручником. (слайд 5)

2. Гра «Чарівне дерево». На дошці закріплений малюнок дерева, учні ставлять у словах наголос і закріплюють їх на дерево, слова надруковані чи написані на листочках, квіточках, яблуках.

В..рба, к..лимок, с..стра,  р..балка, кл..новий, м..чі, гр..би, л..сти, с..рпи, з..мля, дер..во, з..рно.

3. Вправа (робота   зі словником, слайд 6).

4. Робота біля дошки.

5. Вправа з прислів’ями. (усно, слайд 7).

6. Лінгвістична гра. (слайд 8).

VI.  Підсумок уроку. Д/з.

Гра «Мікрофон».

-         Які нові знання ви сьогодні отримали?

-         У якому розділі мовознавства вивчаються правила написання слів?

-         Яка наука вивчає правила вимови звуків?

-         Який словник допоможе дізнатися, як правильно написати слово?

-         Як перевірити ненаголошені голосні в корені?

-         Як вимовляються ненаголошений [о] перед складом з наголошеним [у].

-         Що було для вас найскладнішим?

Д\з. Оцінювання роботи на уроці.

docx
Додано
5 січня
Переглядів
139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку