Конспект уроку української мови в 9 класі на військову тематику з теми: "Основні види складнопідрядних речень (повторення)"

Про матеріал
Матеріал рекомендовано для використання у ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Перегляд файлу

 

 

Тема: Основні види складнопідрядних речень (повторення)

 Тривалість уроку – 45 хв.

 Тип уроку – урок закріплення вивченого матеріалу

Наочність та обладнання: мультиборд, підручник.  

Мета уроку:

 * Навчальна: повторити основні види складнопідрядних речень; навчити учнів розрізняти види складнопідрядних речень за їхньою структурою та функцією.

* Розвивальна: розвивати навички аналізу мовного матеріалу та його практичного застосування, сприяти розвитку критичного мислення учнів; розвинути їхні вміння правильно використовувати складнопідрядні речення в усному та писемному мовленні.

* Виховна: підвищити мовленнєву культуру учнів, виховувати зацікавлення військовими професіями.

Організаційний момент та емоційне налаштування (2 хв.). Мотивація.

Перевірка домашнього завдання (10 хв.): домашня вправа (А, Б) на с. 93.

 Основна частина (30 хв.):  

  1. Усне опитування про види СПР: питання до підрядних частин, , засоби зв'язку.
  2. Робота з реченнями (визначення членів речення, схеми):
  •      Коли почався обстріл, військові швидко зайняли підготовлені позиції.
  •      Розвідники вийшли вночі, щоб уникнути виявлення.
  •      Командир повідомив, що операція проходитиме за новим планом.
  •      Бійці, які тримають цю позицію, мають великий бойовий досвід.
  •      Солдати повернулися на базу, коли завдання було виконано.
  •       Військові змінили маршрут, бо противник активізував розвідку.
  •      Техніка, що була пошкоджена, швидко повернулася у стрій.
  •      Операцію відклали, оскільки погодні умови стали небезпечними.
  •      Якщо підкріплення прибуде вчасно, підрозділ зможе втримати позиції.
  •      Військові зрозуміли, що противник відступає з позицій.
  •      Інженери укріпили оборону, щоб захистити цивільних.
  •      Хоч підрозділ зазнав труднощів, він виконав поставлене завдання.
  •      Командир дозволить наступ, якщо ситуація на фронті стабілізується.
  •      Вогонь був надто щільний, так що просування довелося зупинити.

 

Висновок (3 хв.):

Підбити підсумки уроку, акцентуючи увагу на ключових моментах: різновиди складнопідрядних речень і їх функції. Запитати учнів, чи залишилися у них питання. Рефлексія жестами.

 

Домашнє завдання:

Виписати з військової літератури 5 СПР різних видів, створити до них схеми.

 

docx
До підручника
Українська мова 9 клас (Авраменко О.М.)
Додано
2 червня
Переглядів
31
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку