Конспект уроку української мови в 9 класі на військову тематику з теми: "Складнопідрядні речення з кількома підрядними"

Про матеріал
Матеріал рекомендовано для використання у ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Перегляд файлу

 

Українська мова                  

 

Тема: Складнопідрядні речення з кількома підрядними

 Тривалість уроку – 45 хв.

 Тип уроку – урок вивчення нового матеріалу

Наочність та обладнання: мультиборд,  підручник.  

Мета уроку:

 * Навчальна: ознайомити учнів з поняттям складнопідрядного речення з кількома підрядними та навчити визначати види підрядних речень у складнопідрядних конструкціях.

* Розвивальна: розвивати вміння аналізувати структуру речень та визначати зв'язки між частинами.

* Виховна: підвищити мовленнєву культуру учнів, виховувати зацікавлення військовими професіями.

 

Організаційний момент та емоційне налаштування (2 хв.). Мотивація (розвиток логічного мислення).

 

Перевірка  домашньої роботи (8 хв.): виписані з військової літератури 5 СПР різних видів зі схемами.

 

Основна частина (32 хв.):  

  1. Опрацювання теоретичного матеріалу (с. 94 підручника).

Робота з реченнями (з поясненням вчительки біля дошки):

  •      Командир повідомив, що підрозділ готовий до бою і що наказ буде виконано до світанку.  днорідна підр.)
  •      Солдати знали, що позиції заміновано, що відхід можливий лише після дозволу штабу.  днорідна підр.)
  •      Коли почався обстріл, бійці зрозуміли, що ворог намагається прорвати оборону.   (Неоднорідна підр.)
  •      Підрозділ продовжував рух, хоч дорога була небезпечною, бо наказ командування був чітким.   (Неоднорідна підр.)
  •      Командир пояснив, що бійці мають утримувати позиції, поки не надійде підкріплення.   (Послідовна підр.)
  •      Розвідники доповіли, що бачили техніку, яка рухалася в бік кордону.        (Послідовна підр.)
  •      Коли стемніло, бійці закріпилися на позиціях, які вдалося відбити, щоб уникнути раптової ворожої атаки. (З різними видами підр.)
  •      Захисники вірили, що перемога буде за нами, бо кожен знав, чому ця боротьба є справедливою.  (З різними видами підр.)

 

 

Висновок (3 хв.):

Підбити підсумки уроку, підкресливши важливість розуміння структури складнопідрядних речень з кількома підрядними для розвитку мовних навичок. Звернути увагу на ключові моменти: види зв'язків між підрядними реченнями та їх роль у побудові тексту.

 Рефлексія жестами.

 

Домашнє завдання:

Вивчити теоретичний матеріал на с. 94 підручника, письмово виконати домашню вправу (А, Б) на с.97.

docx
До підручника
Українська мова 9 клас (Авраменко О.М.)
Додано
2 червня
Переглядів
25
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку