Конспект уроку " Веселий сніговик"

Про матеріал
Понайомити дітей з особливостями зимової пори року (холодно, мороз, летять сніжинки, все покрито снігом, дує холодний вітер), з властивостями снігу ( холодний, м’який, в грудці твердий, ліпиться, тане в теплі). Формувати пізнавальну активність; продовжувати навчати дітей слухати вірші та розуміти їх зміст; збагачувати дітей різноманітними сенсорними враженнями; розвивати творчу уяву,пам’ять, пізнавальну активність,емоційно – вольову регуляцію, дрібну моторику, мовленнєве дихання,орієнтацію в просторі.
Перегляд файлу

Конспект інтегрованого заняття для дітей з особливими освітніми потребами з елементами методики Макото Шічіда

 « Веселий Сніговик».

(Природа, сенсорика, аплікація, логоритміка)

Мета: знайомити дітей з особливостями зимової пори року (холодно, мороз, летять сніжинки, все покрито снігом, дує холодний вітер), з властивостями снігу ( холодний, м’який, в грудці твердий, ліпиться, тане в теплі)

Продовжувати знайомити дітей з музичними творами про зиму. Формувати пізнавальну активність; продовжувати навчати дітей слухати вірші та розуміти їх зміст; збагачувати дітей різноманітними сенсорними враженнями; розвивати творчу уяву,пам’ять, пізнавальну активність,емоційно – вольову регуляцію, дрібну моторику, мовленнєве дихання,орієнтацію в просторі.

 Збагачувати та посилювати враження від зустрічі із Сніговиком. Створювати позитивно емоційний настрій. Виховувати дружні відносини, бажання допомогти, зробити приємне іншому, інтерес до природних явищ, цікавість до образотворчої діяльності (аплікація, ліплення).

Матеріал:  Лист-фон з намальованим контуром Сніговика, прищіпки, вирізані з цупкого картону силуетні зображення мітел, кінетичний пісок – сніг, сніжки з вати, Сніговик - іграшка, стрічки на палиці, ґудзики на липучках, ґудзики для викладання, дерев’яні круги по 3 на дитину (доріжка), серветки для сніжків, дикі тварини в фользі)

Попередня робота: розглядання ілюстрацій на тему «Зима»,  бесіда з дітьми про дозвілля з батьками у зимовий час; проведення дослідів зі снігом;читання художніх творів про зиму, спостереження за зимовою погодою, розглядання сніжинок, ліплення снігових колобків, малюнок Сніговика.

Хід заняття

  1. Вихователь: Добрий день,у добрий час! Рада діти, бачить вас!

Привітання «Добрий день, добрий день я  вітаю всіх в цей день.

                             Добрий день, добрий день побажаємо в цей день:

                             Щастя миру і добра, хай радіє дітвора,

                              Хай звучить веселий сміх, привітаємо ми всіх.

Добрий день Максим, добрий день Саша, добрий день Єгор і Рома добрий день.

Добрий день мами, добрий день Всі!

У коло ми сіли - за стрічки візьмися,

та один одному ти посміхнися,

даруємо усмішки друзям своїм

Хай сонечко ясне світить нам всім!»

  1. Психогімнастика «Ми  - одна сім я»

(вихователь пропонує взятися за руки,утворити коло)

В цій кімнаті ми – сім я. Раз, два, три!(плескають в долоні)

Ми і ви, і ти, і я. Раз, два, три!

Помахай  тому, хто  справа,

Помахай тому, хто зліва – ми одна сім я!

  1. Вправа «Куля енергії»

4.Вірш Звучить музика «Зима». Перед дітьми світлина зимової негоди уривок з вірша

  • Настав зимовий місяць лютий-

Сердитий, сніжний, гострокутий.

Покликав лютий завірюху,

Позвав хурделицю і хугу, і знову заметіль мете,

А вітер голосно гуде,він навіть стогне й завиває –

Усім про віхолу співає

5 Гра – звуконаслідування « Зимовий вітер» фонограма віхоли

Я вію,і мету, і дму – УУУУУУУУ!

Запам’ ятайте зиму цю – УУУУУУУУУУ!

Стоять холодні дуже дні – ІІІІІІІІІІІІ!

Мої потоки крижані – Іііііііі!

Несу дорогами сніги – Ииииии!

Все замітаю навкруги – Иииииииии!

 У процесі гри малята можуть змахувати руками, імітуючи заметільний вітер.

6.Музично – руховий етюд « Метелиця» з білими стрічками

Ой мете метелиця – сніг кружляє стелиться.

І поземка – стрічка біла,всі доріжки засніжила.

(роздаю дітям  білі стрічки і спонукаю їх зобразити

« завірюху»  у супроводі звучання мелодії. Діти виконують рухи за вихователем.)

  • Ой скільки снігу намело!

7.Вправа на дихання « Подуй на стрічки»

     Вихователь: Ой, летить сніжок, летить,

Заміта дороги! Ходять діти по снігу –

Загрузають ноги. (потупотіли ніжками)

(перед заняттям поставити Сніговика і накрити його білою тканиною – це буде намет.)

Погляньте у віконце – скільки там снігу намело! Нумо ліпити сніжки.

8. Ліплення сніжків з білого  кінетичного піску

Раз, два, три, чотири – ми сніжок зліпили.

Він кругленький і гладенький, але зовсім не смачненький.

Молодці, малята такі чудові сніжки.

  • А давайте зробимо сніжки ще і з паперу

9. Сніжки з паперу

 (роздаю серветки кожній дитині та прошу зім ‘яти їх)

  • Ми аркушик тремо, тремо,

Ми аркушик мнемо, мнемо.

(У дітей виходять сніжки.)

  • -  Сніжки зліпили ми швидко та уміло.
  • Плесь, плесь, плесь! Друзі, не зіваймо!
  • І хутчіш у сніжки разом всі пограймо!

-  Пограймо в сніжки!

10. Гра в сніжки ( роздати сніжки з вати)звучить аудіо - запис, діти кидаються (обережно)сніжками.

  • Ох, і багато снігу намело. Ось і у нас намети з’ явилися. ( вказую на намет)
  • Ой, хтось кричить. Подивимося, хто там.(удаю, що розмітаю намет)
  • Та це ж Сніговик. Його снігом засипало.

11. Зустріч з Сніговиком

- Привіт малята! (вітається з кожною дитиною)

Пальчикова вправа

- Ліпить хтось сніговика, В нього ніс – морквинка,

Замість шапки – баняка, очі – картоплинки!

(діти повторюють рухи за вихователем)

  • Погляньте, малята ,що це у відеречку Сніговичок приніс?( сніг)

Досліджуємо сніжок

Сніговичок зроблений із снігу. ( пропоную доторкнутися до снігу)

Який сніг на дотик?(холодний,….)

  • А знаєте, що найбільше боїться сніговик? Тепла!
  • Зараз покажу чому(пропоную дітям взяти трішки снігу в долоньки і потримати)
  • Сніг у долоньки візьмемо,ми його зігріємо.
  • Що сталося зі снігом?
  •  Де дівся сніг? Нема?! Розтанув.
  • Що залишилося від снігу? Водичка!
  • В долонькі сніг тане, а на вулиці ні, там мороз.
  • Тож Сніговичку потрібно швидше на вулицю на мороз.
  • Та на вулиці холодно, морозно. Покажемо, як ми тепло одягнемося і не страшний нам мороз.

12. Фізхвилинка « Я морозу не боюся!»

Вихователь : Я морозу не боюсь! –

В кожушину одягнусь.(показують від плечей, руки навхрест)

Хай мороз не злиться –Я у рукавицях.(показують ручки)

Хай мороз не коле так –В мене шапка з кролика.(гладять по голівці)

Хай мороз не хвалиться – я у теплих валянцях.(показують на ніжки)

Я морозу не боюсь! Під ногами: хрусь, хрусь.( тупочуть ногами)

13.Доріжка для Сніговичка.

Діти, викладемо з кружечків доріжку для Сніговика.

( звертаю увагу на круги. Що вони різного кольору – червогі і сині)

-Молодці! Ось яка чудова доріжка з кружечків. Поплескали!

13.Музично рухова вправа « Морозець» (Г.Бойко «Морозець, морозець»)

Діти виконують рухи за текстом

Морозець, морозец!  Пощіпай за щічки. Теплі валянки у нас, шубки й рукавички. Морозець, морозець! Плещемо в долоні. У дівчаток і хлоп’ ят носики червоні.

14.Флеш карти (  одяг, зимові розваги)

- Малята, щось засумував наш Сніговик. Він так веселився, що розгубив ґудзики. Допоможемо йому зібрати ґудзики.

15. Гра  « Збери ґудзики» (діти збирають ґудзики в мисочки)

Молодці, швидко справилися з завданням. Вправно зібрали маленькі гудзики

16. Гра « Прикріпи ґудзик Сніговичку»

Ось у нас є великі ґудзики ( роздаю дітям вказую на колір )

Допоможемо застебнути його кожушок!

(діти прикріплюють ґудзики до Сніговика)

Застебнули! Порахували ґудзики. Сніговик дуже радий, що ви йому допомогли. А щоб вони не загубилися то ми їх пришнуруємо.

17. Гра –шнурівка « Ґудзик»

18. Гра з прищепками « Мітла для сніговита»

Малята, у нашого Сніговичка і мітла розпалася. Допоможемо  йому полагодити мітлу.( роздаю макети  мітли з картону, діти прищеплюють до краю прищіпки)

  • Чудові мітли будуть Сніговичку.

19. Музично рухова вправа « Підемо у двір гуляти»  (можна роздати мітли)

20. Гра « Знайди друзів - тварин Сніговика» (тварини у фользі)

Малята, Сніговичок просить нас знайти його друзів, їх теж замела хурделиця.

(виставляю макет «Снігова доріжка для Сніговика»

Пропоную дітям пальчиками показати рух Сніговичка:

  • Тупотіли наші ніжки по засніжені й доріжці,

Тупотіли, мандрували все цікаве помічали.

Діти знаходять корзину з тваринами у фользі. Пропоную розгорнути і поставити тварин до своїх будиночків)

- А щоб наш Сніговичок не сумував на подвір’ ї ми зробимо йому маленьких Сніговичків.

    21. Аплікація « Сніговик»

Пропоную дітям роздивитися Сніговика на папері.

Намазати клеєм форму сніговика і притрусити манкою. Зайве  стряхнути. Чудові друзі для Сніговичка.( Поплескати в долоні).

   22. Вірш М. Підгірянки « Снігова баба» або Щоголів « Зимонька  снігуронька..»

Що за гамір, що за гра?

Ліпить бабу дітвора. Ой у баби горб на спині

І ломака он яка! Ніс у баби з картоплини,

Рот у баби з буряка!

 Ой же баба снігова,біла в баби голова!

Малята, Сніговичок дякує вам за чудову  зустріч, за ігри.

Будемо прощатися з Сніговичком. До зустрічі !

 

 

 

 

 

docx
Додано
20 травня 2023
Переглядів
839
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку