Тема. Відображення внутрішнього світу ренесансної людини. Художні особливості сонетів В. Шекспіра
Мета: поглиблювати знання учнів про творчість англійського драматурга і поета В. Шекспіра; допомогти школярам зазирнути в поетичний світ митця; розвивати навички аналізу сонета, вміння визначати його поетичні особливості, виразного читання, логічного мислення, зв'язного мовлення; виховувати любов до прекрасного.
Обладнання: Зарубіжна література: підруч. для 8-го кл./ Н.М. Кадоб’янська, Л.М. Удовиченко. – Х.: ФОЛІО, 2016. – с. 195-201; роздатковий матеріал, портрет В.Шекспіра.
Тип уроку: формування знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
Епіграф до уроку
Ми читаємо Шекспіра, тому що таку людину кожний хотів би мати своїм другом.
Франк Холлідей, автор книги «Шекспір та його світ»
|
|
1 |
Г |
Л |
О |
Б |
У |
С |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Д |
Р |
А |
М |
А |
Т |
У |
Р |
Г |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Р |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Г |
А |
М |
Л |
Е |
Т |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Є |
Л |
И |
З |
А |
В |
Е |
Т |
И |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ф |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Д |
Ж |
О |
Н |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Г |
Р |
А |
М |
А |
Т |
И |
Ч |
Н |
І |
Й |
|
|
|
|
|
|
|
|
Д |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 квітня 1564 – ... (народився В. Шекспір)
1582 – ... (Шекспір одружився з Анною Гетвей)
1592 – ... (з'являються перші згадки про Шекспіра-драматурга)
1595 – ... (Шекспір написав трагедію “ Ромео і Джульєтта”)
1609 – ... (з'явилося перше видання “Сонетів” Шекспіра)
1612 – ... (Шекспір ліквідував справи в Лондоні й оселився у Стретфорді)
23 квітня 1616 р. – ... (Шекспір помирає у віці 52 років)
Для всіх: письмово проаналізувати один із сонетів Шекспіра, вивчити його напам'ять.
1