Конспект уроку я досліджую світ з елементами тренінгу для 1 класу на тему " Навіщо їсти?"

Про матеріал
Розгорутий конспект уроку з елементами тренінгу з додатками на допомогу вчителю
Перегляд файлу

ВЕРХНЬОКАМЯНСЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

БАХМУТСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

 

УРОК З ЕЛНМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ  ДЛЯ 1 КЛАСУ

 

« НАВІЩО ЇСТИ?»
 

 

 

 

 

РОЗРОБИЛА: ШЕЛЮХ ІРИНА МИХАЙЛІВНА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Навіщо їсти?

Мета: дати уявлення про те, які корисні поживні речовини містяться у різних продуктах, важливість їжі для організму людини, що їжа не лише задовольняє потреби організму людини, але й має викликати насолоду, бути естетичною на вигляд;

формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті;

вчити розпізнавати овочі, фрукти,молочні продукти і напої , висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками;

розвивати критичне мислення, вміння вчитися, мовлення, вміння спостерігати,робити висновки ;

виховувати інтерес до продуктів, що містять вітаміни та прагнення до збереження власного здоров’я .

Тип уроку: урок з елементами тренінгу

Обладнання: килимки, малюнок кошика, продуктів,зразок ментальної карти, тостер, мультимедійна дошка ,фрагмент мультфільму «Вінні-Пух», кошики з продуктами,

Хід уроку-тренінгу

І. Вступна частина

Картинки по запросу малюнок дитинияка посміхається1. Вітання ( діти стоять у колі)

  • Гра-тренінг «Відчувай себе»

Позитивні емоції дають нам енергію для життя,

створюють гарний настрій. Тож частіше радійте, смійтеся. Картинки по запросу малюнок дитинияка посміхаєтьсяКартинки по запросу малюнок дитинияка посміхається

(Діти утворюють колі та передають усмішку, підморгуючи сусідові.)

2. Обмін інформацією ( сидячи на килимках)

  • Проблемне питання

   -   Навіщо потрібно їсти? Навіщо людина щодня вживає їжу? (Відповіді дітей).

3.Повідомлення теми та мети уроку

   -  Сьогодні на уроці ми поговоримо навіщо людині їсти, з’ясуємо, яку їжу корисно вживати.

4. Очікування

   -  Що ви очікуєте від уроку? ( Діти записують або малюють свої очікування від уроку на папері у формі продуктів, і прикріплюють до символічного кошика. Якщо очікування справдяться, діти покладуть свої продукти  в кошик).

Додаток 1

Картинки по запросу малюнок кошика пустого Картинки по запросу малюнок продуктів

5. Вправа «Продовж речення»

 Для створення позитивного настрою та щоб дізнатися, які страви люблять діти, треба продовжити речення…

  • Діти по черзі продовжте речення: Моя улюблена страва…

ІІ. Основна частина

  1. Розповідь вчителя.

Їжа  потрібна  нашому організму як паливо.

Не  попливе рікою пароплав, не поїде автівка, не здійметься вгору космічний корабель, не приїде до хворого «Швидка допомога», якщо двигун не отримає пального.

Щоб зростати, вчити уроки, працювати, бігати, стрибати, сміятися, спати,необхідна енергія (сила).

Звідки в людини береться ця енергія? Вона виробляється організмом з їжі, що надходить. Ще їжа потрібна як будівельний матеріал. Щоб рости, необхідно їсти.

  1. Складання ментальної карти « Що їжа дає людині»
  • Яку користь приносить їжа?

Користь їжа для дитини –

Що містить різні вітаміни,

Що робить нас усіх сильнішими,

Що робить діток здоровішими

У їжі, добрій для дитини,

Є всі потрібні речовини,

І кальцій є, і мінерали,

Аби кістки міцні зростали!

  • Що їжа дає людині?

Додаток 2

Картинки по запросу малюнок дитини          

 

    

 

 

                                              

                                                          Ріст

 

 

Силу        Енергію                                                                       здоров’я   

                                    Вітаміни   Гарний настрій       поживні речовини

 

 

 

 

 

Картинки по запросу малюнок  тостера та грінки       Усе необхідне для життя

  1. Вправа-руханка «Тостери-грінки»

Учні об’єднуються у трійки. Двоє беруться

за руки і стають тостером. Один  заходить

усередину. Він – грінка. За командою «тостер»

 тостери міняються місцями. За командою

« грінка» грінки міняються місцями. За

 командою «грінка готова» грінки підстрибують на місці.

  1. Перегляд фрагмента мультфільму «Вінні-Пух на гостині у кролика»

https://www.youtube.com/watch?v=SxrucMs12KY

Чому з Вінні трапилася така неприємна історія? (Припущення дітей)

Висновок: ми живемо не для того,щоб їсти, а їмо, щоб жити. Тому для того,щоб їжа не стала ворогом, харчуватися необхідно помірно і правильно.

  1. Вправа «Вибір  їжі» робота в групах.

Допоможемо Вінні-Пухові з’ясувати, яка їжа є корисною, пояснюючи свій вибір.

1-ша група – вибрати корисну їжу, яку слід уживати щодня ;

2-га група – вибрати корисну їжу, але яку слід уживати періодично;

Похожее изображение3-тя група – вибрати їжу, яка шкодить здоров’ю .

  1. Гра « Збираємо кошики»

Два кошики  в різних кінцях класу. В один

діти складають продукти, що потрібно

 вживати,  в інший – що не варто вживати

або можна вживати зрідка. Учні  всі разом

 відшукують продукти та складають у відповідний кошик.

  1. Помідор,хліб,горіхи,сік,молоко,апельсин,морква,кефір, яблуко
  2. Цукерки, торт,хотдог,кола,чіпси,шоколад,тістечка.
  1. Колективна робота . Створення леп бука «Навіщо їсти»

Учитель роздає малюнки, фотографії, вирізка з газет та журналів, на яких

зображено різноманітну їжу. Потрібні малюнки наклеїти на плакат.

Додаток 3

 

Картинки по запросу лепбук навіщо їстиКартинки по запросу малюнки продуктів харчування

Похожее изображение

ІІІ. Заключна частина

  1. Релаксація. Вправа « Кошик здорового харчування»

На початку уроку кожен з вас на продукті написав свої очікування від уроку . якщо ваші очікування справдилися , покладіть свій продукт до кошика, якщо ні – то він залишається на своєму місці.

  1. Вправа « Хай щастить!»

  Стати боком в тісне коло. Покласти праві руки одна на одну в центрі. Підняти ліву ногу і, стрибаючи на правій, разом  сказати : « Хай сьогодні нам щастить, хай нам завтра пощастить, хай завжди усім щастить! Будьмо!»

 

 

 

 

 

 

Додатки

Додаток1

Картинки по запросу малюнок кошика пустого

Картинки по запросу малюнок продуктів

 

 

Додаток 2

 

 

 

Картинки по запросу малюнок дитини 

 

 

 

 

 

                                              

                                                          Ріст

 

 

Силу        Енергію                                                                       здоров’я   

                                    Вітаміни   Гарний настрій       поживні речовини

 

 

 

 

                                   Усе необхідне для життя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу малюнок  тостера та грінки 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

Картинки по запросу лепбук навіщо їсти

Картинки по запросу малюнки продуктів харчування

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

Пояснювальна записка

 Розгорнутий конспект уроку з предмету «Я досліджую світ» на тему «Навіщо їсти» з елементами тренінгу для 1 класу Нової Української школи  складено відповідно до Типової освітньої  програми, розробленої під керівництвом О.Я. Савченко, наказ МОН України №268 від 21.03.2018 « Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти».

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Олексієвець Олеся
    Вчитель молодець! Дужегарні вправи!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 вересня 2019
Переглядів
3016
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку