Конспект уроку з дизайну і технологій 1 клас." Мчать машини по дорозі...Аплікація з паперу."

Про матеріал
Конспект уроку з дизайну і технологій для учнів 1 класу на тему: " Мчать машини по дорозі...Аплікація з паперу."
Перегляд файлу

Дата: 01.03.2024 р.

Предмет: дизайн і технології

Клас: 1клас

          

Тема: «Мчать машини по дорозі...». Аплікація з паперу. Послідовність дій під час створення аплікацій. Створення аплікації за зразком.

Мета:  формування ключових та предметної проектно-технологічної компетентностей, необхідних для розв’язання життєвих проблем у взаємодії з іншими, культурного й національного самовираження: удосконалювати навички різання та роботи з клеєм; розширити знання про вулицю та дорогу; розвивати увагу, пам’ять, мислення. Добір матеріалів за їх властивостями; читання інструкційних карток із зображеннями для поетапного виготовлення виробу. Виховувати бережливе ставлення до свого життя.

Очікувані результати: учень працює з ручними інструментами та пристосуваннями, дотримуючись безпечних прийомів праці та норм санітарії; виготовляє поетапно корисний й естетичний виріб за визначеною послідовністю самостійно або з допомогою дорослих ; розміщує деталі виробу на площині ; застосовує нероз’ємні з’єднання (склеювання, причіплювання / пластилін, глина / тощо); дотримується послідовності виготовлення виробу з допомогою вчителя (дорослого).

Змістові лінії: Інформаційно-комунікаційне середовище, середовище проектування,середовище техніки і технологій.

Обладнання для учнів : альбом-посібник « Маленький трудівничок»,ножиці, клей.

Обладнання для вчителя: мультимедійна презентація.

Тип уроку: комбінований

 

Хід уроку

І.Організаційний момент.

Ось і все!

Дзвенить дзвінок,

В гості йде, до нас урок

Сядьте зручно!

Усміхніться,

І на мене подивіться!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Відгадування загадок про транспорт

  1.    Не ящірка і не гадюка,
    Оця штука, котра стука,

Є і хвіст, і голова,

       А не скажеш, що жива.
(Поїзд)

 

  1.    Що за чудо – довгий дім

                                 Пасажири є у нім.
                                 Все взуття його з резини,
                                 А харчується бензином.
                                          (Автобус)

 

  1.    Воно зупиниться охоче
               Там, де лиш пассажир захоче.

   На ньому шашки є,
                Але у них не можна грати.
(Таксі)

 

  1.    Коник цей на двох ногах
    Будь-який здолає шлях.

    Коли вулицею мчить,
         Безперервно торохтить,
      А тролейбуси й трамваї
Дуже легко обганяє.
(Мотоцикл)

 

5)  Руль, колеса і педалі

                      В дальній путь мене помчали.

(Велосипед)

-         Отже, яким одним словом ми можемо об’єднати всі ці слова? ( Транспорт)

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку

-         Отже, сьогодні ми будемо з вами виготовляти  аплікацію «Мчать машини по дорозі ».

Вправа « Очікування»

ІV. Виклад нового матеріалу

1) Вступна бесіда

     Всім відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров’я. Необережність на вулиці часто призводить до втрати не  тільки здоров’я, а й навіть життя. І ми,як пішоходи, повинні знати правила переходу через дорогу.

Зараз давайте пограємо у гру  «Так чи ні?», щоб дізнатися, що ви знаєте про правила  вуличного руху.

Гра « Так чи ні?»

-         Гриць на вулиці гуляє,

Ні на що не зважає,

Правильно робить він чи ні?(НІ)

-         Дорога є місцем для пішоходів. Так чи ні?(НІ)

-         У схованки грати дітворі тільки у дворі. Так чи ні?(ТАК)

-         І вулиці, і бульвари -

Всі шумливі в наші дні.

Треба йти по тротуару. Так чи ні? (ТАК)

-         Тротуар – є місцем для пішоходів. Так чи ні?(ТАК)

-         Вулицю можна перебігати, коли їде автомобіль. Так чи ні?(НІ)

- У школі ви - учні, у транспорті – пасажири, а на дорозі – пішоходи. Щоб не сталося біди, необхідно дотримуватися правил дорожнього руху.

-  Що нам допомагає  дотримуватися правил переходу вулиці?

- Відгадайте загадку.

Як колір міняю-

когось зупиняю,

            то пішоходів, то водіїв.

(Світлофор)

- Які кольори має світлофор? У якій послідовності вони розміщені?

- Що означає червоний, жовтий, зелений колір?

2) Демонстрація і аналіз зразка

-  Давайте поглянемо на зразок. Що ви бачите?

- Що знаходиться на передньому плані?

- Скільки всього транспорту знаходиться на дорозі?

- Якого кольору автобус?

- Якого кольору автомобіль, який знаходиться ближче до пішохідного переходу?

- А другий автомобіль якого кольору?

- Чим прикріплюємо машини та світлофор?

- Де знаходиться світлофор?

3) Планування технічного процесу.

 Вам спочатку необхідно вирізати деталі аплікації, тобто транспорт та світлофор.

Потім беремо три олівця: червоно, жовтого і зеленого кольору та розфарбовуємо вогники світлофора.

Тільки потім ми наносимо клей на елементи та клеємо на основу.

4) Техніка безпеки роботи з ножицями і клеєм.

Правила користування ножицями

А) Ножиці – це небезпечний інструмент.Поводитись з ним треба обережно.

Б) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.

В) Не тримай ножиці вістрями догори.

Г) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.

Д) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.

Правила користування клеєм

- Клей треба наносити   пензликом від середини до країв;

 -При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою;

 -Закінчивши роботу, клей потрібно  щільно закрити.

5) Фізхвилинка.

V. Практична робота

VI. Підсумок уроку

  1.    Виставка робіт
  2.    Підсумок уроку

2.1 Вправа « Інтерв’ю»

2.2.Рефлексія

  1.    Прибирання робочих місць
docx
Додано
21 квітня
Переглядів
895
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку