Конспект уроку з геометрії "Тіла обертання"

Про матеріал
Конспект уроку з геометрії "Тіла обертання", 11 клас. Розробка містить мету, тип уроку, хід проведення, використані деякі з інноваційних форм роботи
Перегляд файлу

Тема програми. Тіла обертання

Тема уроку. Розв’язування задач з теми «Тіла обертання»

Мета:

формування предметних компетентностей:

узагальнити та систематизувати знання здобувачів освіти із теми, розуміти  зміст і метод математичного моделювання, оперувати геометричними об’єктами в просторі, розвивати навчально-пізнавальні можливості учнів;

формування ключових компетентностей:

спілкування державною мовою, грамотно висловлюватися рідною мовою, інформаційно-цифрова компетентностей.

Обладнання: роздатковий матеріал, опорні схеми, 3D моделі геометричних фігур, інтерактивні вправи, ноутбук, підручник.

Тип уроку: урок формування компетентностей

Методи та прийоми: дискусія, метод ключових слів, фронтальна бесіда, робота з інтернет-контентом

 

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний момент.

Математика – є мистецтво!

Пол Локхард

(на дошці епіграф)

   Перед вами цитата американського  професора математики і учителя математики Пола  Локхарда. Справді:  математика це мистецтво,  бо «математичне міркування»  є  витвір мистецтва, поема. Його  мета  — задовольнити. Красиве доведення  покликане пояснювати, і пояснювати ясно, глибоко і елегантно. Добре  написане, пророблене міркування   повинно відчуватись  холодними бризками і вести  променем маяка — освіжати дух і  просвіщати розум. Воно повинно  «чарувати». Сьогодні на уроці я бажаю вам, щоб ви були справжніми митцями, працювали творчо.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  Сьогодні  на  уроці  ми  будемо  узагальнювати  та  повторювати  матеріал  з  теми  «Тіла  обертання». Поставимо  за  мету  відновити  в  пам’яті  елементи  та  властивості  тіл обертання,  пригадати  раніше  вивчені  формули  поверхонь  і  об’ємів  циліндра, конуса,  кулі, сфери.

Використання методу «Ключові слова».

«СЛОВО - РЕЧЕННЯ - ПИТАННЯ ВІДПОВІДЬ»

Ключові слова: радіус, діаметр, коло, круг, конус, циліндр, куля, сфера.

Викладач називає учня і говорить: «Слово!». Той промовляє слово, яке стосується заданої теми. Називає іншого учня і каже: «Речення!». Другий учень складає речення з цим словом. Третій учень придумує питання до цього речення, четвертий учень відповідає на нього.

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

Ми з вами назвали деякі основні елементи з теми «Тіла обертання», отже сьогодні на уроці систематизуємо знання з даної теми.

 

 

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

Фронтальна бесіда:

1. Як  можна  утворити  тіло  обертання ?

2. Якою  фігурою  є  осьовий  переріз  циліндра?

3. Якою  фігурою  є  переріз  циліндра  площиною, перпендикулярною до його

    осі?

4. Назвіть  основні  елементи  конуса.

5. Якою  фігурою  є  осьовий  переріз  конуса?

6. Яку фігуру отримаємо  в  перерізі конуса  площиною, перпендикулярною  до 

    його  осі?

7. Що  таке  зрізаний  конус?

8. 11. Що  таке  діаметральна  площина  кулі?

9. Якою  фігурою  є  переріз кулі  площиною?

 

V. Відтворення і корекція опорних знань здобувачів освіти, навичок і умінь.

Скласти опорний конспект-схему за запропонованими таблицями (робота з інтернет-контентом https://classroom.google.com/u/0/w/MjMxMDMzODg4NDQ5/t/all )

Перед початком роботи використовую прийом «Авансування успішного результату», наголошую, що це не проста робота, але кожен може з нею впоратися.

 

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

Під час цього етапу використовую практичні завдання:          

Компетентнісно орієнтовані задачі, а саме:


Задачі рівня відтворення

 

Задача 1. Радіус основи конуса дорівнює 6 см, висота – 8 см. Знайти площу бічної поверхні конуса.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Задача  2.  Діагональ осьового перерізу циліндра дорівню 12 см і утворює з площиною основи кут 60. Знайти висоту циліндра

 


 

 

Задачі рівня взаємного зв’язку

Задача 3. Жарова шафа має вигляд прямокутного паралелепіпеда, площа якого 

                 1,36 м2. Скільки булочок діаметром 8 см можна випекти одночасно?

Задача 4. Каструля місткістю 6 л має висоту 20 см. Який її діаметр?

 Задача рівня міркування (робота з інтернет-контентом за QR-кодом)

 

 

VІІ. Підведення підсумків

  • На даному етапі пропоную учням пройти на сайті https://www.classtime.com/uk/ тестування для закріплення пройденого матеріалу з даної теми (код приєднання - DQ35YW)
  • Виставлення оцінок за тестування

 

VІІІ. Домашнє завдання

         Розв’язати № 4, стор. 242, підручник О. С. Істер, Математика 11 клас

 

ІХ. Використані ресурси

  1. Підручник О.С. Істер, Математика 11 клас (https://portfel.info/load/11_klas/matematika/ister_2019_rik/17-1-0-26081)
  2. https://classroom.google.com/h
  3. https://www.classtime.com/uk/

 

 

docx
Додав(-ла)
Кольцова Олена
Пов’язані теми
Геометрія, Розробки уроків
Додано
21 січня 2022
Переглядів
1045
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку