Конспект уроку з літературного читання "Незвичайна яблуня. Андрій М’ястківський «Казка про яблуню»." 2 клас

Про матеріал
Удосконалити навички усвідомленого, виразного читання художніх творів; формувати вміння орієнтуватися в тексті; знаходити за допомогою вибіркового читання уривки тексту, що характеризують дійових осіб.
Перегляд файлу

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ 2 КЛАС

 

Тема:

Незвичайна яблуня. Андрій М’ястківський «Казка про яблуню».

Мета:

Удосконалити навички усвідомленого, виразного читання художніх творів; формувати вміння орієнтуватися в тексті; знаходити за допомогою вибіркового читання уривки тексту, що характеризують дійових осіб.

Обладнання:

Предметні малюнки, картки з прислів’ями.

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний момент

Пролунав і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти посідайте,

Працювати починайте.

ІІ. Мовна розминка

1. Робота над чистомовкою

На – на – на – рідна… (сторона)

Ай – ай – ай – наш рідненький… (край)

Жу – жу – жу – землю… (бережу)

Ба – ба – ба – золоті… (хліба)

Ті – ті – ті – руки… (золоті).

2. Гра «Оркестр»

В садочку у Пилипа

Зросла велика липа.

Не лінь було Пилипу

Щодня полити липу.

– Спасибі! – до Пилипа

Лопоче листям липа.

3. Гра «Шифрувальник»

ОХТ РПО ЮЛЗЕМ АЄДБ ОНАВ МУОТ ЄАТРПОЕВ

(Хто про землю дбає, вона тому повертає)

– Прочитайте прислів’я на одному мовленнєвому видиху.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Учні стисло переказують оповідання А. Григорука «Молодець проти овець».

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. Бліц – опитування

– Яка  пора року за вікном?

– Хто потребує нашої допомоги?

– Як допоможемо взимку птахам?

– На вулиці – мороз і сніг, а на столі у нас – свіжі яблук, картопля, капуста.

– Що потрібно робити, щоб усе це потрапило до нашого столу?

– Як турбуватися про рослини. Щоб вони віддячили нам щедрим урожаєм, ми дізнаємося сьогодні із казки.

І так, тема уроку: «Казка про яблуню», яку написав Андрій М’ястківський.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Ознайомлення учнів з біографією Андрія М’ястківського.

Народився Андрій М’ястківський 14.01.1924р. у селі Соколівці на Вінниччині. Рано відчув потяг до слова. Друкувати свої твори почав ще до війни.

Андрій М’ястківський писав для дітей і дорослих: відомий автор блискучих новел, талановитих романів, чудових віршів. Деякі вірші стали улюбленими в народі піснями.

Опрацювання «Казки про яблуню».

2. Діти, відгадайте загадку:

На «я» починається,

На «я» кінчається.

У саду росте,

На ній плоди є.

(Яблуня)

А які ще рослини (дерева, кущі, квіти) ростуть у нас в Україні?

Які рослини вважаються народними символами України? (калина, верба, мальва, мак, волошки, барвінок…)

– А зараз ми звернемося до нашої рідної оселі і прикрасимо квітами. (дошка)

3. Читання казки вчителем

– Чи сподобалась вам казка?

– На що вона схожа?

– Як побудовані речення?

4. Словникова робота:

Читання слів «луною» за вчителем: узлісся, зжовтів, прищепив, розвеселилось, засміялися, дозрівали.

«Довідкове бюро»:

Узлісся – слуга, край лісу.

Вільце – обрядове дерево українського весілля,що прикрашається квітами, ягодами, колосками.

Коряч̀ок – посудина для воді.

Щ̀епа – прищеплене фруктове дерево.

Госп̀ода – двір, обійстя.

Чухр̀ати – тут; обгризати кору.

Ос̀оння – місце, що добре прогрівається сонцем.

Фізкультхвилинка:

У садку зеленому

Яблук нарвемо.

В кошики великі

Ми їх складемо.

Ручки хай потрудяться –

Буде нелегко.

Вправними, бадьорими, дружними ростемо.

5. Читання казки «ланцюжком»

– Яку інтонацію підказують вам виділені речення?

6. Робота над змістом.

– Де росло деревце?

– Як його називали?

– Як ставилися до цього дерева?

– Хто впізнав деревце?

– Чому лопухам було смішно?

– Хто помітив деревце?

– Прочитайте, що про деревце сказав дідусь?

– Що він вирішив зробити?

– Чи здійснив дідусь свій задум?

– Як він доглядав деревце? Прочитайте.

– Яким був дідусь, що про нього можна сказати?

– Як віддячила йому яблунька?

– Поміркуйте, що в цьому творі казкове, а що могло трапитися насправді?

VІ. Закріплення вивченого

1. Гра «Знайди риму»

Рову – … (корову).

Вільце – … (деревце).

Лисичка – … (дичка).

Дике – … (велике).

Невеличка – … (криничка).

2. Гра «Морські хвилі»

За командою вчителя учні читають то голосніше, то тихіше, за потреби поступово змінюючи силу голосу.

3. Гра «Слідопити»

Учитель читає початок (або кінцівку) речення, учні мають знайти це речення в тексті і прочитати.

VІІ. Рефлексія

1. Продовжить речення:

– Я сьогодні на уроці дізнався нового…

– Я відчув…

– Мені вдалося…

– Я зрозумів…

2. Підсумок

Складіть і прочитайте прислів’я. Яке з них найбільше розкриває зміст казки, яку ми прочитали? (робота в групах)

Дерево криве… солодко з’їси.

Гірко поробиш – … нема плода.

Без труда – та яблука солодкі.

3. Домашнє завдання: читати і переказувати «Казку про яблуню» с. 62.

docx
Додано
28 січня 2019
Переглядів
1624
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку