Конспект уроку з математики для 2-го класу "Тиждень - сім діб. Дні тижня"

Про матеріал

Конспект уроку Конспект уроку з математики для 2-го класу "Тиждень - сім діб. Дні тижня" у формі подорожі до телестудії для дітей з особливими освітніми потребами

Перегляд файлу

Комунальний заклад «Куп’янський спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради

 

 

 

 

 

 

Конспект відкритого уроку з математики у 2-Б класі

«Тиждень – сім діб. Дні тижня»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                Вчитель початкових класів:

Семикоз Вікторія Олександрівна

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема : Тиждень – сім діб. Дні тижня

Мета: Ознайомити учнів з поняттям «доба», «тиждень»; повторити назви днів тижня; розвивати спостережливість; формувати звичку уважно сприймати навчальний матеріал.

Хід уроку

І Організаційний момент

Доброго дня вам, 2-Б клас!

Дзвоник дзвенів вже – навчатись нам час!

ІІ Оголошення мети та теми уроку

Вчитель: тема сьогоднішнього уроку «Тиждень – сім діб. Дні тижня» Сьогодні ми з вами повторимо  поняття «доба», ознайомимося з поняттям  «тиждень»; повторимо назви днів тижня; розвивати спостережливість; формувати звичку уважно сприймати навчальний матеріал.

Коли я йшла сьогодні на роботу мені зателефонували зі шкільного телеканалу 2Б, і запропонували нам з вами взяти участь у телепередачі для школярів «Тиждень – сім діб. Дні тижня»

Чи згодні ви зніматися в такій передачі?

Діти: так!

Тож почнемо зйомки!

На знімальному майданчику нас зустрічає декорація – чудернацьке математичне дерево, на ньому ростуть цифри, а яка цифра зустрічається найчастіше?

А ось дивіться серед декорацій нам зустрівся числовий потяг (питання на мультимедійному екрані)

Перед вами номери кімнат, в яких гримуються актори, скільки їх?

Які з них зайняті?

ІІІ Повторення вивченого матеріалу

Для того, щоб потрапити на телепередачу, нам потрібно довести всім, що ми розумні і гідні, того щоб потрапити на екрани.

Тож  відкривайте ваші зошити і записуйте число та класна робота

Так як тема нашого уроку це –  сім діб тижня, пропоную вам написати гарно, вправно та каліграфічно цифру 7

Цифра сім, як кочерга, бо стирчить її нога

Математичний диктант

  • Запишіть числа 15, 18, 10, 7.
  • Запишіть число у якому      2 дес.1 од.,        1 дес.5 од.
  • Запишіть суму чисел 2 і 1
  • Запишіть різницю чисел 10 і 5

А з цим завданням  впораються лише справжні генії –

  • З поданих чисел запишіть два двоцифрових числа

2     1

Перевірка

Вчитель: ви, напевно,  любите дивися телевізор, а чи помітили , що у  кожній телепередачі ведучі спочатку представляються – називають своє прізвище та ім’я ?

Отже,  пропоную кожному з вас взяти мікрофон та назвати своє прізвище та ім’я, щоб наші глядачі знали з ким мають справу!

Діти по черзі  називають своє прізвище та ім’я

Тиша на знімальному майданчику. Знімається передача «Тиждень – сім діб»

В кожного з вас треба взяти інтерв’ю.  А хто може пояснити, що таке інтерв’ю?

Словникова робота.

 Інтерв'ю – бесіда журналіста з ким-не будь на якусь цікаву тему

«Інтерв’ю»

Що таке доба?

На які частини поділяється доба?

Що ви зазвичай робите вранці? Вдень? Ввечері? Вночі?

ІV. Вивчення нового матеріалу

Що ми знаємо про тиждень?

Кожна доба має свою назву, перший день – понеділок, другий вівторок і так далі.

А давайте подивимося  історію про тиждень

(кадри на мультимедійному екрані «Казка про Тиждень»)

Про що йшла мова в цьому вірші?

Скільки він мав дітей?

Скільки було дочок? Назвіть їх

Скільки було синочків? Назвіть їх

Назвіть по порядку дні тижня

Який день тижня сьогодні?

Який буде завтра?

Який був учора?

Вчитель: Вчені довели, що у людей які працюють з цифрами розвинутий мозок.

Пропоную і вам зробити зарядку для вашого розуму і розв’язати  приклали на картках

Давайте перевірмо відповіді у кого вийшла цифра 1

Виходьте зі своєю карткою до дошки

Перегорніть її

А зараз ускладнюємо завдання станьте у відповідності зі своєю карткою

Перерва на рекламу

«Фізкультхвилинка»

В понеділок рано-вранці 

Кіт скупався у сметанці. 

Доки злизував цей морок – 

Наступив уже вівторок. 

Доки сохла борода, 

То настала середа. 

Лиш надвечір у четвер 

Спинку він собі відтер. 

В п’ятницю вже чистий був 

У суботу все забув... 

А в неділю вранці-рано 

Знову кіт поліз в сметану 

Учень демонструє склянку сметани зі словами : «Діти, їжте сметану, бо вона корисна!»

Вчитель: Чи відпочили актори? Знімаємо продовження передачі «Тиждень – сім діб». А до нас у студію надійшов лист. Звертається до нас Дмитрик братик дівчинки Софійки, який не може порахувати який час його сестра Софійка перебувала у таборі відпочинку.

(Сторінка 95 задача 7)

Задача.  Софійка відпочивала в таборі тиждень і ще дві доби. Скільки діб відпочивала Софійка в таборі?

Про кого йде мова в задачі?

Що робила Софійка?

Скільки Софійка відпочивала в таборі ?

Скільки діб у тижні?

Тепер ми знаємо, що Софійка відпочивала 7 діб та ще дві доби

Так скільки ж діб відпочивала Софійка?

7+2=9 (діб)

на скільки дій ця задача?

Яку дію треба виконати?

Давайте запишемо задачу в зошит

Запис задачі

Офтальмологічна хвилинка

Дуже часто у людей, які працюють за комп’ютером , у таких як ведучі на телебаченні болять очі. І щоб цього не трапилося потрібно робити гімнастику для очей

Вправа для очей

А тепер давайте накреслимо відрізок такою ж довжиною, скільки діб у тижні, Скільки сантиметрів складатиме відрізок?

А зараз прогноз погоди.

Допоможіть скласти прогноз погоди на тиждень

1 день понеділок – якою буде погода в цей день

 (Діти поєднують картки зі станом погоди з картками назв днів тижня)

V. Перевірка засвоєння набутих знань

Добавлянка дні тижня

Вранці ми із добрим ділом Привітали ….. (понеділок)

 Ніченька минула скоро Трудовий іде ….. (вівторок).

Спритна, вміла, молода Вже настала …… (середа).

 Йде четвертий день тепер, Називається ….. (четвер).

Діло добре ладиться Як настала …… (п’ятниця).

Дома скрізь кипить робота Як почався день ….. (субота).

 А субота з хлібом-сіллю Привела сестру …… (неділю)

VI. Підсумок уроку

Шановні діти, дякую вам за проведення телепередачі. Пропоную підвести підсумки всього нового, що ви дізналися у сьогоднішній передачі!

Шановні глядачі, до вашої уваги заключне інтерв’ю з учасниками телепередачі «Тиждень – сім діб. Дні тижня»

Рефлексія

Скажіть, будь ласка, чи сподобалася вам сьогоднішня передача?(Урок)

Чи відчували ви себе справжніми акторами?

Чи запам’яталося вам щось цікаве?

Що саме?

Чи допоможуть вам набуті знання у повсякденному житті?

За ваші старання керівництво телеканалу передало вам винагороду, до речі, винагорода акторів називається гонорар . Тож отримайте свої гонорари! (нагородження учнів солодкими призами)

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
18 лютого 2018
Переглядів
9646
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку