Конспект уроку з математики для 6 класу на тему: "Координатна площина"

Про матеріал
Конспект уроку з математики для 6 класу на тему: "Координатна площина". Урок на закріплення знань.
Перегляд файлу

План-конспект уроку математики в 6 класі

Тема:  Координатна площина

Мета уроку: удосконалити вміння побудови точок на координатній площині й уміння знаходити координати точок, побудованих на площині; активізувати розумову діяльність учнів під час участі кожного з них у грі; розвивати пізнавальний інтерес  учнів, елементів творчої діяльності; виховувати почуття прекрасного.

Тип уроку: урок розвитку компетентностей

Перебіг уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Актуалізація  опорних знань.

Фронтальне опитування учнів (відповідають усно):

1. Що називається координатною площиною?

2. Як називається горизонтальна вісь?

3. Дайте назву вертикальної осі.

4. Як називається точка перетину числових прямих?

5. Два числа, які  задають положення точки на координатній площині, називаються...

6. Як називається перше число? Друге?

7.  Чи можна в запису переставляти місцями координати точки?

        На дошці зображені пари  координатних прямих, які перетинаються. Які із цих пар не утворять координатну площину? Чому?

http://www.rusedu.info/upload/rte/1k.gif

Прямокутну систему координат ще називають  декартовою системою координат за ім'ям французького математика й філософа Рене Декарта, що ввів це поняття в математику й першим застосував її для розв'язування геометричних завдань.

ІІІ. Вироблення навичок

"Прочитай прислів'я"

Давайте здійснимо подорож до країни ближнього зарубіжжя. Ви повинні прочитати в кінці завдання російське прислів'я. Знайдіть координати відмічених точок і випишіть їх за напрямком стрілок. На дошці вказаний код шифровки букв за координатами. Розставляючи букви в потрібному порядку, прочитайте вислів.

    д          р          о          м            у                 

 (7;5)   (-4;5)   (-1;3)    (2;3)      (0;5)

   у          и          х          д            т

(5;-1)   (2;7)    (0;7)    (-3;3)     (3;-2)

  и         е             у         я             с

(-1;1)   (2;9)   (1;12)    (3;4)     (1;10)

 д             р        т          п

 (-3;0)  (-5;4)   (2;6)     (0;9)

Відповідь. (Успех и труд рядом идут.)

Робота на картках

                               Картка 1

 (-6;-1), (-5;-4), (-2;-6), (-1;-4), (0;-5), (1;-5), (3;-7),

(2;-8), (0;-8), (0;-9), (3;-9), (4;-8), (4;-4),  (5;-6),

 (8;-4), (8;0), (6;2), (4;1), (0;1), (-2;2), (-6;-1),

(-10;-2), (-13;-4), (-14;-7), (-16;-9),(-13;-7),

 (-12;-10), (-13;-14),(-10;-14), (-10;-13),

 (-9;-13), (-10;-9), (-5;-9), (-5;-15), (-2;-15),

(-2;-13). (-2;-10), (-1;-10), (-1;-11), (-2;-13),

(0;-15), (2;-11), (2;-9).

                                                Картка 2

(-2;4),(0;6), (0;5), (1;6), (1;5), (2;3), (1;2), (2;-3),

 (5;4), (7;5), (7;6), (8;7), (9;7), (10;6), (10;4), (3;-6),

 (2;-6), (0;-7), (-4;-7), (-1;-6), (-2;-5), (-2;-4),

(-1;0), (-4;0), (-1;1), (-1;2), (-2;3), (0;4).

                                 Картка 3

(- 9; 5), (- 7; 5), (- 6; 6), (- 5; 6), (- 4; 7), (- 4; 6),

 (- 1; 3), (8; 3), (10; 1), (10; - 4), (9; - 5),

(9; - 1), (7; - 7), (5; - 7), (6; - 6), (6; - 4),

 (5; - 2), (5; - 1), (3; - 2), (0; - 1), (- 3; - 2),(- 3; - 7),

(- 5; - 7), (- 4; - 6), (- 4; - 1), (- 6; 3), (- 9; 4),(-9;5).

                                 Картка 4

(- 9; 6), (- 5; 9), (- 5; 10), (- 4; 10),

(- 4; 4), (- 3; 4), (0; 7), (2; 4), (4; 7),

(7; 4), (9; 3), (9; 1), (8; - 1), (8; 1), (7; 1),

 (7; - 7), (6; - 7), (6; - 2), (4; - 1), (- 5; - 1),

 (- 5; - 7),(- 6; - 7), (- 6; 5), (- 7;5), (- 8; 4),

(- 9; 4), (- 9; 6).

                                  Картка 5

 (-4;5), (-3;5), (-3;6), (-2;7), (-1;7),

(-1;8), (0;8), (0;7), (1;7), (2;6), (2;4),

(1;3), (1;2), (2;1), (2;-3), (3;-4), (2;-4),

 (1;-8), (-2;-8), (-1;-7), (-1;-3),(-2;-1),

(-6;-1), (-3;1), (-2;2), (-2;3), (-3;3), (-4;4). 

                             Картка 6

(0; 0), (- 1; 1), (- 3; 1), (- 2; 3), (- 3; 3),

 (- 4; 6), (0; 8), (2; 5), (2; 11), (6; 10),

(3; 9), (4; 5), (3; 0), (2; 0), (1; - 7),

(3; - 8), (0; - 8), (0; 0).

                             Картка 7

(- 8; - 9), (- 6; - 7), (- 3; - 7), (1; 1),

(1; 3), (4; 7), (4; 4), (7; 2,5),(4; 1),

(6; - 8), (7; - 8), (7; - 9), (5; - 9), (3; - 3),

(1,5; - 6), (3; - 8), (3; - 9), (- 8; - 9).

                              Картка 8

1) (2; 7), (0; 5), (- 2; 7), (0; 8), (2; 7),

(- 4; - 3), (4; 0), (11; - 2),(9; - 2),

(11; - 3), (9; - 3), (5; - 7), (- 4; - 3).

2) Клюв: (- 4; 8), (- 2; 7), (- 4; 6).

3) Крило: (1; - 3), (4; - 2), (7; - 3), (4; - 5), (1; - 3).

                          Картка 9

(-2;-14), (-3;-14), (-3,5;-10), (-3,5;0),

(-4;2), (-7;16,5), (-8;16,5), (-11;17),

 (-11;17,5), (-9;18), (-7,5;19),

 (-6,5;20), (-6;19,5), (-6;19), (-5;18),

(-4;13,5), (0;5), (6;3), (8;0), (6;2), (7;0),

(8;-5), (9,5;-14), (8,5;-14), (7,5;-8,5), (4,5;-3,5),

(0,5;-3,5), (-1;-5,5), (-1,5;-9),

 (-2;-14).

V. Підсумок уроку.

VІ. Домашнє завдання

§39 с. – 253.

  1. Табір туристів розташований у точці О (рис. 1), довжині однієї клітинки відповідає відстань 1 км. Знайдіть координати місця, в яке прийдуть туристи, вийшовши з табору та пройшовши:

а) 4 км на захід і 3 км на південь;     б) 3 км на схід і 5 км на північ; в) 2 км на захід і 4 км на північ;       г) 2 км на схід.

Рис. 1

  1. Побудуйте на координатній площині точки А(5; 0), В(4; 3), С(3; 4), D(0; 5), Е(-3; 4), К(-4; 3), L(-5; 0), М(-4; -3), N(-3; -4), P(0; -5), R(3; -4), Q(4; -3) та коло із центром у точці О радіусом 5 одиничних відрізків. Переконайтеся, що побудовані точки лежать на цьому колі.
  2. № 1337*

 

docx
Додано
22 січня 2019
Переглядів
1421
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку