Конспект уроку з математики " Досліджуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного"

Про матеріал
Продовжити знайомитись з задачами на знаходження четвертого пропорційного. Формувати вміння розв'язувати та складати обернені до них. Удосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати з іменованими числами.
Перегляд файлу

Тема:  Досліджуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного

Мета : продовжити знайомитись з задачами на знаходження четвертого пропорційного. Формувати вміння розв’язувати такі задачі та складати обернені до них.  Удосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати з іменованими числами. Виховувати товариськість. Стимулювати цікавість до вивчення математики

Обладнання :

Освітні галузі: математична, природнича

Тир уроку: комбінований

                                  Хід уроку

1. Організаційний момент

Стали рівненько біля парт, перевірили, чи всі речі на місці, чи всі готові до уроку, подивились на сусіда по парті, посміхнулись один одному. Скажіть, щоб урок був вдалим та цікавим, що для цього треба

!! Мотивація учнів до уроку

МАЛЮНКОВИЙ ПЛАН УРОКУ

  1. Математична розминка з лего
  2. Каліграфічна хвилинка
  3. Коментоване обчислення
  4. Дослідження задач
  5. Робота в групі
  6.  Підсумок уроку

УСНИЙ РАХУНОК

-         Показати лего ( 5 сот. 4 дес. 3 од, 7сот. 9 од, 8сот7дес,2сот, . а тепер назвіть сусідів числа, попереднє до, наступного

( Діти шукають на лего і показують відповідне число)

C:\Users\ASUS\Desktop\зображення_viber_2023-11-15_21-41-16-651.jpg

-         Ускладнюємо завдання. РОБОТА В ГРУПІ( вчитель дає 2 хв. групі розв’язати приклади. Потім називає відповідь одного з прикладів, а учень з групи піднімає лего відповідного кольору)

C:\Users\ASUS\Desktop\зображення_viber_2023-11-15_21-41-16-551.jpg

 

  1. Каліграфічна хвилинка 12 18 15 24 44  35  42  51  54  6   30  49  48

( Виписати тільки ті числа, які діляться на 6)

111 Повідомлення теми і мети уроку

На минулому уроці ми з вами вчились додавати і віднімати трицифрові числа, розкладаючи їх. Сьогодні ми повторимо, закріпимо цей спосіб. Але для цього спочатку виконаємо завдання

-         Розкласти числа на розрядні доданки, один з яких відомий

250=40+    150= 20 =   490= 80+    430= 30=    340 = 30+       520= 10+

На дошці естафетою

У підручнику приклади 2 на ст.48 2- приклади на дошці коментовано, другий стовпчик самостійно

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

       ЗАДАЧА 1

Сьогодні ми з вами будемо складати і розв’язувати задачі на вивчену нами величину Масу. Перш за все згадаймо , коли шукаємо масу одного ящика виконуємо дію…. Подумайте для чого нам розв’язувати такі задачі. Уявіть собі, що ви в майбутньому будете волонтерами і вам потрібно буде в різні місця розвести або солдатам, або людям, які цього потребують допомогу. Наприклад як у задачі ящики з персиками та ящики з абрикосами. І щоб не помилятись, і всім хватило треба вміти розв’язувати такі задачі

Читаю задачу, а діти уважно дивляться на скорочений запис

Волонтери нашим військовим у місто Бахмут привезли 6 ящиків абрикосів загальною масою 42 кг. І 8 ящиків персиків. Яка загальна маса персиків, якщо маса одного ящика персиків і маса одного ящика абрикосів однакова?

_ перша разом – розписати

Яка перша дія і що ми нею будемо шукати…,

-         На дошці скорочений запис, діти самі складають текст до другої задачі

ОБЕРНЕНА ЗАДАЧА

Розв’язують в парі на спеціальних таблицях

 

C:\Users\ASUS\Desktop\зображення_viber_2023-11-15_21-41-16-797.jpg

Порівняємо ці задачі

Робота вгрупі

Скласти свою задачу за скороченим записом про печиво та цукерки ( яка група справиться – розв’язує)

!!! Закріплення

Гра  « Істинні – хибні твердження»

-         4 * 6 =42 +

-         7* 8=45-

-         Наступним до числа 456 є 456 –

-         Коли шукаємо загальну величину виконуємо дію * +

-         Коли шукаємо величину одного предмета, виконуємо дію* -

-         Коли шукаємо кількість предметів виконуємо дію  +

-         Коли треба подумати над розв’язками задачі, потрібно не думати, а запитати в сусіда –

4. Підсумок уроку

Рефлексія ( на квіточках за допомогою прищепки показати успіхи в роботі)

 

C:\Users\ASUS\Desktop\зображення_viber_2023-11-26_22-40-11-279.jpg

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.)
Додано
26 листопада 2023
Переглядів
673
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку