Тема : Задачі на знаходження відстані
за даними швидкості і часу.
Предмет : математика 4 клас
Вчитель : Трофімова Н.О.
Тема уроку : Задачі на знаходження відстані за даними швидкості і часу.
Мета уроку : ознайомити учнів із способом визначення відстані за даними швидкості і часу; формувати вміння розв`язувати задачі на основі вивчених видів роботи; вдосконалювати обчислювальні навички;
Розвивати логічне мислення, інтуїцію, просторові уявлення, пам*ять, математичне мовлення;
Виховувати інтерес до математики, свідоме володіння системою математичних знань.
Обладнання : слайди; таблиці усних ообчислень.
Хід уроку:
-Ось і дзвоник пролунав,
До навчання час настав,
Діти, встаньте всі рівненько,
Спинки виправте гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
Бо урок у нас незвичний,
Цікавий – математичний!
- Із собою на урок ми маємо взяти : ( сл.3)
Хороший настрій, увагу, кмітливість, повагу, доброту.
Ми сьогодні вирушаємо у подорож автобусом від фірми «Знання», в якій нас чекають різні цікаві зупинки із завданнями.
- Девіз нашого уроку (сл.4) :
«Якщо хочеш досягнути у житті вершин – математику збагнути мусиш до глибин!»
- Сідаємо зручніше і перед виїздом подумайте і дайте відповіді на питання : (сл.5) – «Незакінчене речення» (очікування від уроку)
- Щоб рухатись далі – потрібно заправити наш автобус, а в цьому нам допоможуть відповіді задач домашнього завдання.
- Тож, давайте ще раз повторимо :
- Якою буквою позначаємо швидкість? Як знайти швидкість об*єкта?
- Чудово ! Рушимо далі…
4.Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником –с.102 № 587 (усно)- ознайомлення з правилом знаходження відстані. (сл.14 -15 )
2. Зупинка «Таємниці знань» - перевірка усвідомлення (сл.16 - 18)
- Доповніть речення потрібними словами:
- Щоб знайти відстань, потрібно знати ………..(швидкість), з якою рухається об*єкт та ……. (час), скільки він буде у дорозі.
- Щоб знайти відстань, треба ………
- Відстань визначають за формулою ……..
3. Фізхвилинка (сл.19)
5. Продовження роботи над вивченням матеріалу уроку.
1. Розв*язання задач на знаходження відстані ( сл.20) – усно
2. Робота з підручником :
- с.102 №588 – 1 завдання- письмово дії до кожної задачі;
-с.102 № 588 – 2 завдання – усно з висновком ( сл.21)
- Зупинка « Математичні вміння» - № 589 - в зошиті ( сл.22- 24);
№ 590 – в зошиті ( сл. 25-27);
- Зупинка «Закріплення знань» - (сл. 28), № 593
6. Підсумок уроку .Домашнє завдання.
- Зупинка «Підсумкова» -( сл. 29):
- Ось ми дістались кінцевої зупинки і щоб наша подорож закінчилась . скажіть , будь ласка:
- Що нового я дізнався на уроці?
- Як знайти відстань?
- Відстань вимірюється ?
- Я навчився …
- Молодці! Отримайте лист- направлення для наступної подорожі – запишіть д/з – с.103 № 595, 596.( сл.30)
Дякую за роботу! Бажаю успіхів ! ( сл.31-32).
1