Урок - казка. Мета уроку. Систематизувати основні знання учнів про додавання і віднімання багатоцифрових чисел; перевірити, як учні засвоїли теоретичний матеріал та як вміють застосовувати його на практиці;оцінити досягнення учнів в опануванні вивченої теми; закріплювати вміння учнів розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати розумові операції, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, розмірковувати; розвивати логічне мислення;виховувати почуття взаємовиручки, взаємодопомоги, інтерес до знань.
Пригоди у країні казок (4 КЛАС)
Тема. Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі, розв’язання яких
опирається на знаходження невідомого доданка (закріплення).
Мета уроку. Систематизувати основні знання учнів про додавання і віднімання багатоцифрових чисел; перевірити, як учні засвоїли теоретичний матеріал та як вміють застосовувати його на практиці; оцінити досягнення учнів в опануванні вивченої теми; закріплювати вміння учнів розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати розумові операції, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, розмірковувати; розвивати логічне мислення; виховувати почуття взаємовиручки, взаємодопомоги, інтерес до знань.
Обладнання: презентація, картки для індивідуальної роботи, картки для роботи в парах, мікрофон,малюнки – пазли, схеми задач, кольорові олівці
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Форма проведення: урок – казка
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів дзвінок – почався наш урок!
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Ланкові звітують про виконання домашнього завдання.
«Мозковий штурм!
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Слайд 1
Математика – наука
Дуже точна й правильна.
Добре той її вивчає,
Хто розум і увагу проявляє.
Для того, щоб гарно працювати на уроці необхідно зробити розумову розминку.
1.На дереві росло 67 груш, а на вербі на 23 груші менше. Скільки груш росло на вербі?
2.Один віслюк везе 10 кг цукру, а другий – 10 кг пуху. У якого віслюка важчий вантаж?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні до нас на урок завітала казка.
Слайд 2
Але що це? Наш казкар залишив всі свої справи і вирішив відпочити?
Лихо в країні казок. Всі казки переплуталися і з’єдналися в одну.. Давайте допоможемо їх відновити. В кінці уроку ми дізнаємося про казку, яка всіх об’єднала.
(Складаємо пазли казки «Рукавичка»)
Чим більше ми виконаємо математичних завдань, тим з більшою кількістю казкових
героїв зустрінемося. А працюватимемо ми сьогодні над додаванням і відніманням
багатоцифрових чисел,.
V. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
Усний рахунок
Давайте обчислимо приклади і дізнаємося героя першої казки.
Гра « Дешифрувальник»
1000-100=900 К
120+30=150 о
5*100=500 т
24*10=240 и
800:4=200 г
50*3=150 о
48:4=12 р
390-240=150 о
320+280=600 ш
450*2=900 к
70+80=150 о
Слайд 3
12 |
150 |
200 |
240 |
500 |
600 |
900 |
Р |
О |
г |
и |
т |
ш |
к |
-Молодці!
Слайд 4
Так це дійсно Котигорошко. На нас чекають наступні герої.
Хвилина чистописання
Щоб цифри правильно писати,
Хвилину чистописання треба розпочати!
« Але якось скоїлось лихо. Підслухав один вовк тричі козину пісеньку. А коли коза знов пішла в ліс, вовк підійшов до хатки, де було семеро козеняток і затягнув пісню:
-Козеняточка, мої діточки,
Одмикайтеся, одчиняйтеся!» (Вовк та семеро козенят)
Слайд 5
137
Пропишіть 1 рядочок цього числа. Дайте йому характеристику.
Наша робота триває. Наступне завдання від Івасика _ Телесика.
Математичний диктант. Робота на індивідуальних картках ( 5 учнів)
Слайд 6
Перевірка: 456 123, 109 650, 234 068, 12 156, 78 904 ,370, 36 089 ,4 500, 999 999.
Вам дякує за звільнення Івасик – Телесик.
Завдання від кози Дерези
Слайд 7
Повторити алгоритм виконання додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
Розв’язати приклади з коментуванням.
Приклади
48 345+ 3328= 51673 78 864-3562=75302
40 725+12 944=53 664 50 791-12 375=38 416
Робота в групах
Слайд 8
1 група – віднови записи в прикладах
34* 185 57 112 23 *09 Перевірка: 349185 57112 23309
+512 604 - 22 0*1 + 14 710 +512604 - 22031 + 14710
861 789 35 081 38019 861789 35081 38019
2 група- знайди помилки у розв’язанні
26 184 38 908 143 602 Перевірка: 26184 38908 143602
+35 016 - 17 092 + 207171 + 35016 - 17092 +207171
51 190 21 916 340773 61190 21816 350773
Руханка
Ми старанно працювали ,
час прийшов відпочивати.
Танцювальні вправи під музику
Розв’язання задачі
Слайд 9
Допоможіть Лисичці – сестричці у наступному завданні
Задача
На 2 машину завантажили 10 480 кг піску, на 3 машину на 8 350 кг менше, а на 1 – на
6 180 кг менше, ніж на другу. Скільки кілограмів піску завантажили на 1 і 3 машини?
Колективний аналіз задачі -
Розв’язання задачі самостійно
Відповідь: 2130 і 4300 кг піску.
Робота з геометричним матеріалом
Слайд 10
З яких геометричних фігур складено Колобка?
Ось і відкрився останній пазл.
До якої казки потрапили всі казкові герої? ( « Рукавичка»)
Слайд 11
Хто автор всіх цих казок?( Це - українські народні казки)
Ось такі казкарі наші українці.
Робота в парах
Всі казкові герої повернулися на свої місця. Вони дякують за допомогу і дарують
малюнки.
Завдання: порахуй приклади і розфарбуй малюнок.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
Чи сподобався вам урок і про що дізналися на уроці розпитає у вас журналіст.
Гра « Мікрофон»
- Чи сподобався урок?
- Що ми вчилися робити?
- Що найбільше запам’яталося на уроці?
- Про що розповімо рідним з уроку?
VІІ. Домашнє завдання
Приклади і задача з підручника