Конспект уроку з математики на тему "Склад числа 10"

Про матеріал

Ознайомити учнів з варіантами розкладання числа 10 на два доданки; вчити швидко доповнювати задане число до 10; закріплювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; розвивати обчислювальні навички, активізувати логічне мислення, шляхом створення ситуації успіху розвивати пізнавальний інтерес; виховувати охайність в оформленні письмових робіт; викликати почуття доброзичливості, бажання працювати в колективі.

Перегляд файлу

 

  

 

Самійлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

(Урок-казка)

 1 клас

 

 

 

 

Виконала: Дзюба Т.М.

вчитель початкових класів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Склад числа 10. Порівняння чисел у межах 10.

Мета: ознайомити учнів з варіантами розкладання числа 10 на два доданки;
вчити швидко доповнювати задане число до 10; закріплювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; розвивати  обчислювальні навички, активізувати логічне мислення, шляхом створення ситуації успіху розвивати пізнавальний інтерес; виховувати охайність в оформленні письмових робіт;
викликати почуття доброзичливості, бажання працювати в колективі.  
Обладнання: демонстраційний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель.

Гості наші вмостилися,

Діти їх роздивилися.

Привіталися, усміхнулися

І до мене повернулися.

— А тепер всі тихенько сіли. Сьогодні до нас прийшло багато гостей, які хочуть поди­витися, як ви за цей час подорослішали, чого навчилися, що вже вмієте робити. І ми із задоволенням це продемонструємо нашим гостям як учні 1 класу можуть працювати. А тому на уроці ми всі повинні бути: старанними, уважними, організованими, веселими і кмітливими.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

  • Сьогодні у нас з вами не звичний урок математики, а урок-казка. А ось до якої казки ми потрапимо ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати?

                                            (Ріпка)

  • Молодці, відгадали. Тож сідайте зручніше і слухайте.

ІІІ. Робота за матеріалами уроку.

1. Усний рахунок. Повторення чисел і цифр в межах 10.

Посадив Дід Ріпку.

Виросла вона швидко

Дід за Ріпку тягне - тягне

Піт струменем з чола біжить:

А Ріпка раптом говорить.

Ти Дідусю, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягнути мене не так просто!

Швидкий дуже ти який.

Ось тобі наказ такий:

Виконай мої завдання

І можливо ти тоді

Кашу з ріпки поїси

Діти, допоможемо діду витягнути ріпку? Допоможемо виконати завдання?

Завдання 1

Ріпка хоче перевірити як гарно ми знаємо вивчені числа і цифри якими ці числа записуються

- Зараз на екрані будуть з’являтися числа, а ви їх повинні впізнати і голосно назвати.

- Яке число заховала ріпка? (5,8,2)

2. Математичний диктант. Повторення числового ряду в межах 10. Попереднє, наступне числа, сусіди.

Щось Ріпка міцно сидить!

Швидше кличе бабку дід     

ми, все ж таки, одна сім’я

Бабка, Бабка, мершій біжи,

Ріпку витягти допоможи.

Бабка: Кликав ти мене, мій друже?

Ось так Ріпка! Сидить дуже!

Ріпку зараз обв’яжу

Швидко витягти допоможу.

А Ріпка бабусі відповідає:

Ти, Бабуся, не спіши,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поряд із Дідом ти сідай,

За завдання моє уважно читай.

  • Час, друзі мої, не тягніть, а Бабі з Дідом допоможіть.

Завдання 2

-  Назвіть числовий ряд, який ми з вами вже вивчили:

від 1 до 10, від 10 до 1, від 3 до 8, від 7 до 2.

-  Назвіть пропущені числа

-  Назвіть сусідів числа

        

3. Порівняння чисел в межах 10.

Ой, втомилися, не можуть.

Може внучка допоможе.        

Онучка, Онучка! Виручай!

Бабці з Дідом допомагай!

А Ріпка й каже:

Внучка, Внучка не біжи,

Краще сили бережи.

Бачиш, я якого зросту?

Витягти мене не так то й просто!

Поруч з Бабусею сідай,

Та завдання моє читай.

- І з цим завданням треба, діти, нам впоратися зуміти.

Завдання 3

Яке число з вивченого нами числового ряду найбільше?

Чому? Яке воно? Яке число найменше?

Порівняння

 

Фізхвилинка

Ручки зараз покладемо

І фізхвилинку почнемо

4. Повторення складу чисел. Розв’язування прикладів.

Ой, втомилися, не можуть.

Може Жучка допоможе?   

Жучка, Жучка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

  • Дітки, час даремно не тягніть, Жучці теж допоможіть

Завдання 4

Піготували математичне віяло

Склад чисел

                     

Приклади

Фіззарядка для очей

А зараз за порядком

Фіззарядка для оченяток

5. Розв’язування задачі.

Ой, втомилися, не можуть.

Може кішка допоможе?          

Мурка, Мурка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

Завдання 5

Подивіться на запис і спробуйте здогадатися про що зараз піде мова?

ЗАДАЧА

6. Завдання з логічним навантаженням.

 Нерівність. Парна робота.

Ой, втомилися, не можуть.

Може мишка допоможе?        

Мишка, мишка, поспішай.

Швидше нам допомагай!

  • Часу даром не втрачайте, всім героям допомагайте

Завдання 6

Спеціальне завдання від Ріпки. У кожного на столі лежить перевернута ріпка, ви зараз разом з товаришем по парті подумайте, яке ж число треба вставити, щоб нерівність була правильною. Працювати дружно, тихенько і швиденько

 

ІV. Підсумок уроку.

Ось робота закипіла,

Разом всі взялись за діло.      

Дід та Бабка,

Внучка й Жучка,

Кішка й мишка встали в ряд.

Один за одного вхопились,

Піднатужились і все,

Ріпка із землі повзе.

В казці діти побували,

Дуже гарно працювали.

А тепер скажіть, будь ласка,

Чи сподобалася казка?

doc
Додано
22 січня 2018
Переглядів
1607
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку