Конспект уроку у першому класі на тему "Розрядні числа. Лічба в межах 100. Порівняння двоцифрових чисел" містить в собі практичну роботу над лічбою в межах 100, віршоване завдання та усний рахунок.
Тема. Розрядні числа. Лічба в межах 100. Порівняння двоцифрових чисел
Мета: ознайомити з утворенням і назвами чисел від 40 до 100, їх послідовністю, вправляти в лічбі десятками; удосконалювати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження остачі, обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.
Обладнання: лічильний та ілюстративний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
|
Всі почули ви дзвінок, Він покликав на урок. Кожен з вас вже постарався, До уроку приготувався. Тож девіз згадаймо, І урок наш починаймо! |
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Усні вправи.
Числа третього десятка
Називають поросятка: двадцять один, двадцять два…
Забула далі голова!
Поросяткам підкажіть,
Рахувать допоможіть!
(Учні мають порахувати від 23 до 30, від 34 до 40, від 51 до 59, від 75 до 84.)
Тридцять чотири й тридцять шість.
Що поміж них,
Хто відповість?
(Тридцять п’ять.)
2. Робота з паличками й пучками паличок.
— Покажіть число 39.
— Що буде, якщо додати ще одну паличку? (4 десятки, сорок.).
3. Каліграфічна хвилинка
4. Усний рахунок. Гра «Збери урожай »
II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з лічильним та ілюстративним матеріалом.
Утворення чисел за допомогою десятків та одиниць: 42, 50, 60, 70. Засвоєння назв чисел, їх послідовності.
2. Вправляння в лічбі десятками.
3. Виконання завдань 9—13 на с. 109—110 підручника.
4. Усні вправи на засвоєння нового матеріалу.
— Яке число утвориться, якщо взяти 4 десятки і З одиниці? 6 десятків? 6 десятків і 8 одиниць? 9 десятків? 8 десятків і 4 одиниці?
III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Виконання завдання 14 на с. 110 підручника.
— Якого типу ця задача? (На знаходження остачі.)
— Якою дією вона розв’язується? (Відніманням.)
— Складіть подібну задачу.
2. Розв’язання віршованої задачі.
Кольорові, чорні й білі
В гаражі автомобілі.
Всіх було їх одинадцять.
А тепер мені скажіть,
Скільки ще автомобілів
Залишилось в гаражі? Дев’ять виїхало вранці. (11 – 9 = 2.)
— Що спільного має ця задача з попередньою? (Вони на знаходження остачі.)
3. Виконання завдань 3 на с. 61, 1 на с. 62 зошита з друкованою основою.
4. Фізкультхвилинка.
5. Робота в зошиті із друкованою основою.
6. Логічна вправа «Пірамідки» (за завданням 16 на с. 110 підручника).
— Як дізнатися, які числа пропущені? (Зверху — сума, внизу —
два доданки: 6 = 4 + 2, отже, 2 + 1 = 3, а 6 + 3 = 9.) Перша пірамідка матиме такий вигляд:
Решту пірамідок учні мають заповнити самостійно. Записати на дошці.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Виконання завдання 15 на с. 110 підручника.