Конспект уроку з навчання грамоти для 1 класу

Про матеріал
Конспект уроку з навчання грамоти на тему: "Письмо великої букви ї. Закріплення звукових значень букви ї."
Перегляд файлу

Тема: Письмо великої букви ї. Закріплення звукових значень букви ї.

Мета: ознайомити учнів з великою рукописною буквою Ї, навчити писати її; формувати вміння писати слова з великою буквою Ї; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення, застосовувати знання про вживання великої букви,; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати інтерес до поїздок,патріотизм та повагу до Батьківщини.

Обладнання:  робочий зошит,презентація.

Хід уроку

 І. Організаційний момент

-Доброго дня,діти! Мене звати Аліна Володимирівна і сьогодні урок навчання грамоти проводитиму я.

-Чи всі готові до уроку? У всіх є робочі зошити та ручки? А в кого немає?

ІІ. Актуалізація опорних знань

- Яку букву вивчали на попередньому уроці? (маленька буква ї)(слайд)

-Скільки звуків позначає буква ї ? Коли вона позначає два звуки?

-Які ще букви позначають два звуки?

ІІІ. Звукові аналітичні та синтетичні вправи

1. Гра «Утвори склад». (Слайд)

— Пограємо в гру "Утвори склад" і прочитаємо склади з буквою ї за таблицею,читаємо разом,поті за вибором.

 

675.jpg

 

2. Гра «Знайди слово»

- Пограємо у гру «Знайди слово». Поділимося на 3 команди,тобто один ряд – це одна команда.

Нам потрібно знайти слова у яких буква Ї знаходиться на початку слова, в середині та в кінці.

Перша команда(ряд) шукатиме слова з буквою Ї на початку слова, друга- в середині,третя- в кінці.

(Слайд).

1 команда: їдальня,їжак,їжа,їхати,їздити,їжачиха;

2 команда: виїзд,поїзд, Україна,Раїса,пір’їнка,Київ;

3 команда: солов’ї, герої,гаї,змії,твої,екскурсії.

-Молодці!

3. Гра «Впіймай звук [ї

1. Їжачок-хитрячок
Гострі голки має,
На них яблука, гриби
Швидко набирає,

А малі їжаченята

вже його чекають,
Своїй мамі-їжачисі
Вдома помагають.

IV. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ви навчитеся писати велику букву Ї, з'єднувати її з іншими буквами, писати її на початку речення, продовжите вчитися  списувати з друкованого тексту.

V. Робота над новим матеріалом

1. Демонстрування та порівняння друкованої та рукописної літер Ї (слайд)

2. Розвиток асоціативного мислення
— А що вам нагадує рукописна буква?
— На які вже знайомі раніше елементи та букви схожа ї? (На букву І, елементи букви К)

 

3. Аналіз елементів букви Ї
— Велика буква ї складається з чотирьох елементів: короткої похилої, довгої прямої лінії із заокругленням унизу ліворуч і двох крапок, що не поєднуються з другим елементом.

4. Алгоритм написання букви Ї
— А щоб прописати Ї, уважно послухайте та подивіться.

Учитель прописує на дошці, промовляючи алгоритм написання.

Алгоритм написання букви ї

1. Починаємо писати вище середини відстані між верхньою рядковою та верхньою міжрядковою лініями
2. Ведемо коротку похилу праворуч угору до верхньої міжрядкової лінії
3. Не відриваючи руки, ведемо вниз довгу пряму лінію до нижньої рядкової лінії
4. Заокруглюємо вліво
5. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка
6. Двома дотиками до паперу трішки вище верхньої міжрядкової лінії ставимо дві крапки так, щоб початок першого елемента був між ними
— Пишемо під рахунок раз, два-і, три, чотири.

5. Письмо букви
-Спробуємо «прописати» в повітрі, промовляючи: раз, два-і, три, чотири.

- Розгорніть прописи на ст.37 (слайд сторінки зош.)
- А тепер пропишіть букву ї у першому рядку.

- Молодці,пишемо другий рядок.

-Прочитайте слово у третьому рядку. Хто знає,що таке Ївга? Ївга-це жіноче ім’я.

-Прописуємо третій рядочок. Пригадати складні з’єднання букв.(показати на дошці)

Пальчикова зарядка

6. Письмо речення з буквою Ї

-Прочитайте речення у четвертому рядку. Чому Київ,Ізмаїл та Львів пишемо з великої букви?

-Пишемо речення у четвертому рядку. Пригадати складні з’єднання букв.

Фізкультхвилинка.(відео)

VІ. Звуко-буквенний аналіз слова

-Зробимо звуко-буквений аналіз слова Київ (письмово в зошиті); звуко-буквенний аналіз слів Львів,Ізмаїл,Україна (на дошці).(аналіз кожного проаналізованого слова)

VІI. Підсумок уроку

1.Гра «Впіймай звук»

 Їжак, їжаченя

Їздять по яблука щодня.

Їжачиха помагає,

Сироїжки їм збирає.

2. «Зміни слова»

-Замініть слова, які я буду називати, таким чином, щоб у кінці вимовлялося звукосполучення [йі].

Край (краї)
гай (гаї)
коровай (короваї)
рій (рої)


-Яку букву ви навчилися сьогодні писати? (Велику букву Ї)
-Які слова пишуться з великою буквою Ї? (міста,ім’я)

-Скільки звуків позначає буква ї ? Коли вона позначає два звуки?

-Що сподобалось на уроці?

 

-Дякую вам за урок! Ви всі активно працювали,старалися- молодці!!!

-До побачення!


 

 

docx
Додано
22 січня 2020
Переглядів
1472
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку