Предмет: Німецька мова (як перша іноземна)
Клас: 10
Тема уроку: Школа
Мета: сприяти удосконаленню лексичних навичок з теми «Школа»; сприяти удосконалити граматичних навичок використання складносурядних речень; розвивати вміння школярів у діалогічному мовленні (обмін думками); сприяти вихованню в учнів прагнення до вивчення німецької мови; прищеплювати почуття колективізму.
Очікувані результати: учні повинні знати: лексико-граматичний матеріал з теми «Школа»; учні повинні вміти: практично використовувати німецьку мову як засіб спілкування, а саме:
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: робочий зошит, словник, підручник, роздатковий матеріал.
Методи і прийоми: бесіда, слово вчителя, аудіювання, читання.
План уроку
І. Мотиваційний етап.
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.
2. Введення в мовне середовище.
3. Ознайомлення з темою уроку.
ІІ. Етап цілевизначення й планування
ІІІ. Етап опрацювання навчального матеріалу
IV Рефлексивно-оцінювальний етап
Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
Забезпечення емоційної готовності до уроку. Слово вчителя.
Guten Tag liebe Kinder!
Wer hat heute Klassendienst?
Wer fehlt heute?
Ознайомлення з темою уроку.
На дошці написаний вірш.
Wo lernt man jeden Tag?
Der Weg ist nicht zu fern.
Man nimmt dorthin Rucksack
Und geht darunter gern.
Після читання вірша учні називають тему уроку
ІІ. Етап цілевизначення й планування
Z.B. Wörter lernen, Übungen schreiben…
ІІІ. Етап опрацювання навчального матеріалу
ІV. Рефлексійно-оцінювальний етап.
Режим: вчитель – клас
-Nun, haben wir Deutsch gesprochen?
- Habt ihr alles verstanden?
-Wer hat gut gearbeitet?
- Kinder, ich bin sehr zufrieden. Ihr habt sehr fleiβig gearbeitet. Alle waren zu aktiv. Ich meine, unsere Stunde war interessant und intensiv. Nicht war?
- Äußere bitte Ihre Emotionen am Ende des Stundes.
Методична ремарка
Урок на тему «Школа» є останнім уроком у темі «Рівні шкіл». Цей урок побудований на засадах особистісно-орієнтованого навчання. Головними завданнями уроку за особистісно-орієнтованою технологією навчання є:
- розкриття індивідуальних, пізнавальних можливостей кожного учня;
- розвиток його індивідуальних здібностей;
- формування ключових компетентностей учнів.