Конспект уроку з правознавства "Неповнолітні як учасники сімейних правовідносин"

Про матеріал

Конспект уроку з правознавства 9 клас "Неповнолітні як учасники сімейних правовідносин". В конспекті подано необхідні матеріали, щоб урок пройшов насичено та цікаво для учнів 9 класу, а отримані знання діти могли використати у майбутньому

Перегляд файлу

Правознавство (практичний курс) 9 клас

Тема уроку: Неповнолітні як учасники сімейних правовідносин

Мета уроку:

  • Дати визначення  понять «шлюб», «сімя»;
  • З’ясувати умови укладення шлюбу та обставини, за наявності яких шлюб не можу бути зареєстрований;
  • Ознайомити учнів з правами та обов’язками подружжя.
  • Розвивати навички роботи з нормативно – правовими актами; використовувати їх при розв’язанні юридичних ситуацій;
  • Формувати та виховувати в учнів почуття власної відповідальності, любові та шани до сімейного життя і традицій.

Обладнання уроку: Підручник, конституція України, Сімейний кодекс України, роздатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Підготовчий етап

Організація робочого місця учнів і роботи класу

ІІ. Основний етап

Актуалізація знань

1.Про що нам говорять ці прислів’я?

2.Чому для людини так важливо мати  сім’ю?

У дружній родині і в холод тепло.

У своєму домі і стіни допомагають.

Дерево тримається корінням, а людина сім’єю.

Метод «Мікрофон»

Створення сім’ї – це правова необхідність чи духовне покликання?

Оголошення теми та мети уроку

Робота з Сімейним кодексом України

1.Ознайомтеся з витягом із сімейного кодексу України.

2. Визначте, що таке сімя?

3.Хто складає сімю?

Робота з схемою «Підстави належності до сімї»

 

 

 

 

1.Визначте на основі схеми, які підстави належності до сімї?

«Мозковий штурм»

  1. Висловте припущення, які обставини, на ваш погляд, потрібно враховувати при укладенні шлюбу?

Робота з Сімейним кодексом України

1.Ознайомтеся з витягом із Сімейного кодексу України.

2. Який шлюбний вік встановлено Сімейного кодексу України для чоловіка та жінки, які бажають укласти шлюб?

3. За яких обставин, можливе зменшення шлюбного віку?

4. Назвіть обставини, за наявності яких шлюб не може бути зареєстрований?

Повідомлення учня «Шлюб за добу»

Метод «Займи позицію»

Чи обов’язково укладати шлюб?

Робота з підручником

Опрацюйте  ст. 130 та визначте  права та обов’язки побружжя.

Робота з схемою «Припинення шлюбу»

 

 

 

 

 

 

 

 

Евристична бесіда:

1.Які ви знаєте особисті немайнові права подружжя?

2.А, які вони мають обов’язки?

Робота в парах

Випишіть із наведеного переліку особисті немайнові та майнові права.

Особисті немайнові права

Особисті майнові права

 

 

  1. Спільно вирішувати найважливіші питання сімї
  2. Мати майно набуте за час шлюбу на підставі дарування.
  3. Обирати прізвище у шлюбі
  4. Мати автомобіль, отриманий одним із подружжя за час шлюбу в порядку успадкування.

ІІІ. Заключний етап

Підбиття підсумків уроку

Розв’яжіть юридичні задачі ст132 підручника.

Інструктаж щодо виконання д/з

Опрацювати параграф  17, Завдання 7

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Четвертак Світлана Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ващенко Тетяна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 лютого 2018
Переглядів
3218
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку