Формувати уміння висловлюватися логічно, правильно; розвивати креативне мислення, пошуковий інтерес, спостережливість, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати любов до природи, уміння помічати і розуміти її красу, неповторність; формувати бажання турбуватися про навколишній світ.
Урок розвитку мовлення Тема: Осінній сад!
Мета: Формувати уміння висловлюватися логічно, правильно; розвивати креативне мислення, пошуковий інтерес, спостережливість, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати любов до природи, уміння помічати і розуміти її красу, неповторність; формувати бажання турбуватися про навколишній світ.
Тип уроку: розвитку зв’язного мовлення, інтегрований
Хід уроку
І. Етап орієнтації
Барви осінні буяють довкола:
Світиться радістю, гомоном школа,
Й ми на урок понесемо барвинку:
Теплу, веселу і творчу смішинку.
Посмішки друзям даруємо щиро,
Разом трудитися будемо вміло!
ІІ. Етап цілепокладання
-Діти, я вітаю вас на сьогоднішньому уроці . Під час уроку ви будете уважними , винахідливими ,кмітливими ,креативними.
- А перш ніж розпочати урок, давайте проведемо дихальну зарядку
Формування уміння регулювати дихання
Підготовчі вправи
* Вправа « Повітряна кулька»
- Давайте надуємо повітряну кульку.
- Спустіть повітря. Повторіть декілька разів цей звук.
- Діти що це за капелюх? Ви не знаєте, хто залишив його у нас ?
- Як ви думаєте, чий він може бути?(відповіді дітей)
- Можливо ви і праві але все одно його потрібно повернути.
(Вчитель піднімає капелюх діти бачать під ним клубок ниток)
- Здається, я здогадалась як ми його повернемо, нам допоможе цей чарівний клубочок, він нам покаже дорогу до власника капелюха. (клубочок не простий ,а чарівний,він загадує загадку про сад:
Нерозлучне коло подруг
Тягне до сонця
Сотні рук.
А в руках - запашний вантаж
Різних бус на різний смак. (Сад)
- Ну що ви здогадались куди ми помандруємо?
--А працювати будемо за планом:
III. Етап проектування
1. Мовна розминка.
2. Робота в парах Гра « Одягніть деревце»
3. Фізкультхвилинка
4. Робота в група. Робота з конструктором «Лего»
5. Гра «Збери урожай»
6. Рефлексія
Виставляється картинка осіннього саду
- Куди ми потрапили?(в осінній сад)
- Як ви здогадались?(на деревах барвисті листочки)
1. Мовна розминка.
- Щоб вам працювалося гарно ми проведемо мовну розминку .
Подув сильний вітерець - Ець – ець –ець
Облітає листя в гаї - Аї – аї – аї
Ми збираємо його - Го – го –го
Принесемо його в клас - Ас – ас – ас
Молодці, дуже гарно отрималось. Ви були справжніми поетами. А давайте ще складемо віршик(діти вставляють пропущенні слова,користуючись підказками)
Нині осінь нас чарує,
Неповторна, чарівна,
Різні барви нам дарує
І дивує нас вона.
Виглядає так казково
Восени і парк, і сад,
Розмаїттям кольоровим
Прикрашає осінь сад!
2.Робота в парах. Гра «Одягніть деревце»
- Перед вами деревця вам потрібно одягнути їх в листочки.
- Охарактеризуйте своє дерево. ( діти характеризують своє дерево і створюють композицію «осінній сад»)
3. Фізкультхвилинка під музичний супровід.
- У нас отримався гарний садочок.
-А що росте в саду?(фрукти)
- Які?(називають)
-А відгадайте Що це за фрукт:
Саме через цей фрукт розпочалася Троянська війна.
- А найбільший, офіційно зареєстрований, плід важив майже 1,5 кілограма.
- Ним рекомендуется завершувати будь-який прийом їжі - це корисно для зубів.
- Одна із найвідоміших компюторних компаній обрала його своїм символом.
- Здогадались?
- Тоді вам іще одна підказка
- Мов маленький м’ячик,
Висить, а не скаче,
Рум’яне, гладеньке,
На смак солоденьке.
-Так правильно це яблуко. А на якому дереві ростуть яблуки?(яблуня)
4 Робота в групах. Робота з конструктором «Лего»
-У нас є слово «яблуня» давайте побудуємо з нього речення .
Кожне наступне речення ми збільшуємо на одне слово.
Яблуня.
Молода яблуня.
Молода яблуня росте.
Молода яблуня росте в саду.
-Скажіть яке речення вам найбільш сподобалось?( останнє )
-Чому?
-Складіть своє речення зі словом яблуння.
5. Гра « Збери урожай»
-А ,що восени люди роблять у садочку?(збирають врожай )
-А давайте і ми зберемо урожай яблук (складання розсипанки)- Прочитайте яке слово утворилось (дідусь)
Заходить дідусь-садівник до класу
- Добрий день!
- Добрий день , а хто ви ?
- Я садівник
- Дідусю, це не ви загубили капелюха?
-Так це мій капелюх- талісман!Я вам вдячний,що ви його знайшли
- Діти а давайте скористаємося такою нагодою і поспілкуємося з дідусем.
(діти задають питання садівнику Як доглядати за садом)
- Дякую вам діду за гарні поради.
Дід: - До побачення діти , а за те що ви повернули мені капелюха я вам залишаю гостинця,а щоб скуштувати його треба закінчити речення
6. Рефлексія
- Сьогодні на уроці ми…..
- Ми описували…..
- Складали …
- Я вам дякую , ви працювали фантастично!