Розробка уроку допоможе вчителю якісно та швидко підготуватися до уроку, а презентація до нього урізноманітить хід уроку; допоможе Оцінюючи роботи (учні роблять виставку власних робіт та самостійно оцінюють), учні навчаться звертати увагу на охайність, самостійність виконання та оригінальність.
Трудове навчання, 4 клас
Тема: Колаж. Ознайомлення з технікою колаж. Виготовлення композиції-колажу за власним задумом
Мета: ознайомити учнів з історією виникнення і походження «колажу», навчити створювати найпростіші роботи в цій техніці; розвивати творчі здібності, увагу, уяву; виховувати охайність у роботі.
Обладнання: картон (для основи роботи), кольоровий папір, ножиці, клей ПВА, тканина, нитки, зразки виробів, технологічні картки, музичний супровід – Шопен симфонія, презентація на дану тему.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
1. Привітання. Дзвін - дзвіночок пролунав
Весело вас привітав.
Привітайте друзів чемно.
Хай урок мине не даремно.
2. Перевірка готовності до уроку. (Матеріал, який має бути). СЛАЙД 2.
3. Упорядкування робочих місць.
ІІ. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Перевіримо, як ви пам’ятаєте техніку безпеки роботи на уроці трудового навчання. Пограємо з вами у гру «Так-ні». Я зачитаю твердження
Молодці, ви готові до уроку.
Сьогодні ми познайомимося з технікою «колаж». З яких матеріалів виготовляють вироби у цій техніці, та звідки до нас прийшов «колаж»? СЛАЙД 1.
Іноді, прибираючи вдома, на своїй поличці, ми можемо знайти багато речей, які не хочеться викидати і не можемо знайти їм пристосування: журнали, газети, обкладинки від цукерок, коробки, намистинки, ґудзики та інше. Не поспішайте їх викидати, з їх допомогою можна створити незвичайні, диво-вижні речі в техніці «колаж».
« Колаж» походить від французького слова, яке означає «наклеювання» - це технічний засіб, коли на будь-яку основу наклеюються різноманітні матеріали. Особливість «колажу» в тому, що художник може комбінувати різні техніки і матеріали.
СЛАЙД 3 -5.
До зразка на дошці пропоную зразки на екрані СЛАЙД 6 – 10 (10 слайд залишаю як зразок до вже запропонованих).
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Сонце дивиться у клас.
П’ять, чотири, три, два, раз.
Всі ми робимо зарядку.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Треба нам присісти й встати.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Руки простягніть вперед.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Нахиліться, підніміться.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
На носок, потім — на п’ятку —
Всі ми робимо зарядку.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
5. Опрацювання «Технологічної карти».
Правила техніки безпеки ми пригадали, прошу вас ознайомитись з порядком виконання роботи.
Технологічна карта на екрані - СЛАЙД 11(попередньо кожен учень отримав на своє робоче місце таку ж карту). Читання і аналіз кожного пункту.
ІІІ. Практична робота (виготовлення композиції-колажу за власним задумом)
Отже, ми починаємо роботу. Кожна робота буде неповторна, адже ви самостійно доберете матеріал і колір свого виробу. Удачі і творчого натхнення.
(Під час виконання роботи вмикаю музичний супровід, зазвичай це класичні ліричні твори, на цьому уроці це був «Весняний вальс» Фредерика Шопена, адже музика - це мистецтво прямого і сильного емоційного впливу, який представляє ні з чим не порівнянні можливості для розвитку творчості людини, особливо в молодшому шкільному віці).
IV. Виставка та оцінювання робіт.
Оцінюючи роботи ми будемо звертати увагу на охайність, самостійність виконання, оригінальність. Після того, як всі роботи представлені, прошу учнів самостійно оцінити свої роботи.
V. Підсумок уроку.
- Чи сподобався вам урок?
- Звідки походить «колаж» і що він означає?
- Вдома можна виготовити колаж на іншу тему.
Ось і пролунав дзвінок –
Закінчився наш урок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам, друзі.