Конспект уроку з української мови 2 клас Тема. Навчаюся правильно відтворювати інтонацію речень (розповідних і питальних)

Про матеріал
Конспект уроку з української мови 2 клас Тема. Навчаюся правильно відтворювати інтонацію речень (розповідних і питальних)
Перегляд файлу

Конспект уроку з української мови 2 клас

Тема. Навчаюся правильно відтворювати інтонацію речень (розповідних і питальних)

Мета: дати учням уявлення про розповідні та питальні речення; формувати навички інтонування питальних і розповідних речень; вчити правильно ставити розділові знаки в кінці питального та розповідного речень; розвивати усне мовлення учнів, пам’ять, мислення, уяву, увагу; виховувати бережливе ставлення до книги; розширити знання про діалог.

Обладнання: мультимедійна презентація, роздаткові картки, наочність.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Привітання

Пролунав уже дзвінок.

Починається урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Тож і ми часу не гаємо –

Працювати починаємо.

2. Емоційне налаштування

- Погляньте на дошку / екран та оберіть відповідний смайл-емоцію, які відповідає вашому настрою на сьогоднішній день.

3. Метод «Мікрофон»

- Озвучте ваші очікування від сьогоднішнього уроку.

II. Актуалізація опорних знань.

1. Інтерактивна вправа «Кластер»

Завдання: складіть «Кластер» до слова середа.

Доберімо ключові слова до слова середа.

Зазначимо поняття, які глибше розкривають зміст.

https://nuschool.com.ua/lessons/mova/2klas/2klas.files/image035.jpg

Висновок: отже, слово середа охоплює велику кількість інших слів.

 

 

2. Каліграфічна хвилинка

- Записати число, класна робота.

- Послухайте вірш, випишіть у зошити тільки іменники, та пропишіть два рядка даних слів. (середа, сад, пташки, моріжок)

Читання вірша

У середу, як потемніло,

Задощило, загриміло.

Стих в саду і спів пташок,

Заросився моріжок.

3. Робота на картках. Взаємоперевірка. (Учні працюють в парах)

- Поставте, де потрібно крапку і напишіть слово з великої букви.

Любить їжачок гриби збирати знайде грибок і наколе на голки потім далі мандрує ходить лісом та хазяйнує нічого смачного не минає уже он скільки тих ласощів назбирав.

III. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.

- Діти, щоб дізнатись, яка тема нашого заняття, послухайте та прочитайте уважно вірш.

ПРО ВСЕ НА СВІТІ ХОЧУ ЗНАТИ

Куди пливуть хмаринки волохаті?

Куди й звідкіль летять птахи крилаті?

Чому понад усе нас любить мати?

Чом сон у руку годі нам спіймати?

Чому весна приходить за зимою,

І розцвітає яблуня красою,

І трави покриваються росою,

І літо вслід ступає за весною?

Чом колос виростає із зернини?

Чом у воді лиш плавають рибини?

Про що веселка з гаєм розмовляє?

Для кого соловейко так співає?

Чом часто і сміємось ми, і плачем?

Чом щось бува холодним і гарячим?

Чом карі й голубі бувають очі?

Чому є білі дні і чорні ночі?..

Про все-усе на світі хочу знати,

Тому й люблю я так книжки читати.

- Діти, як ви гадаєте, чому в деякиї рядках вірша зустрічаються знаки питання та інші розділові знаки?

- Отже, сьогодні на уроці ми ознайомимося з реченнями, у яких є запитання та які називають розповідіні. Будемо спостерігати за інтонацією таких речень.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з правилом

Запам’ятай! Речення, у якому про щось запитується, називається питальним. У кінці питального речення ставиться знак питання (?).

Речення, у якому про щось розповідається, називається розповідним. У кінці розповідного речення ставиться – крапка або знак оклику (. або !)

2. Первинне усвідомлення. Детальне відео «Вимова питальних і розповідних речень».                                                  

- З якою інтонацією вимовляємо питальні речення, а розповідні? Який розділовий знак ставимо в кінці питальних і розповідних речень?

3. Інсценізація. Робота в парах.

- Попрацюйте в парах. Розподіліть самостійно ролі і прочитайте розмову блогера (відомої особистості) і фаната (підписника).

- Випишіть із розмови питальні речення. Поясніть, чому ці речення є питальними. Навчіться правильно інтонувати їх.

Які цікаві відеофргаменти ти вже зняв? Чим зможеш поділитися? Що із твоєї категорії тобі подобається більше всього?

4. Фізкультхвилинка (електронна)

- А зараз трішки відпочинемо.

V. Закріплення нового матеріалу

1. Робота з прислів’ям. 

- Прочитайте прислів’я.

Лагідним словом і камінь розтопиш.

Мудре слово — добрий друг у біді.

Ласкаве слово — ключ до серця.

Гостре словечко коле сердечко.

- Що означає кожне прислів’я?

- Сформуйте запитання до виділених слів за зразком.

Лагідним словом і камінь розтопиш. Яким словом і камінь розтопиш?

- Запишіть складені питальні речення і прочитайте їх виразно.

2. Робота з картками.(З окремих слів скласти розповідне речення).

3. Гра «Запитання та відповіді»

- Давайте зіграємо в гру, яка називається «Запитання та відповіді». Поставте запитання та відповіді до них правильно інтонуючи ці речення.

Учора школярі проводили свято казок?

Так, проводили.

Учора школярі проводили свято казок?

Так, учора.

Учора школярі проводили свято казок?

Так, свято казок.

Учора школярі проводили свято казок?

Так, школярі.

4. Самостійна робота. Вправа «Броунівський рух».

Диференційовані завдання для самостійної роботи

Завдання 1.

Прочитайте текст. Підкресліть у тексті питальні речення.

- Що ти подаруєш подрузі на день народження?

- Подарую книжку.

- А вона любить читати?

— Звісно. Особливо енциклопедії про тварин.

Тлумачення слова

Енциклопедія – науковий довідник у формі словника.

Завдання 2.

Прочитайте текст. Поставте пропущені розділові знаки у кінці речень.

- Про що ти дзюрчиш, люба річечко, __

- Про світанок, який розбудив мене __

- Що тобі треба, річечко, __

- Я хворію від бруду __ Почисти мене __

Знайдіть та запишіть питальні речення

5. Розвиток мовлення.

-Розгляньте картину весняного пейзажу і складіть два розповідні речення про природу весни та її жителів.

VI. Підсумок уроку

1. Рефлексія

- З якими новими реченнями ви ознайомилися на сьогоднішньому уроці? (З питальними.)

- Чому ці речення називаються питальними? (Бо в них про щось запитується.)

- Що ставимо в кінці питальних речень? (Знак питання.)

- Оцініть свою роботу на уроці.

Діти піднімають розділові знаки:

? – не все зрозумів, потрібна допомога.

. –  урок сподобався.

! – все зрозумів, було цікаво.

2. Оцінювання

- Ви сьогодні справжні молодці. За активність ви отримуєте вподобайки.

3. Прощання

- До нових зустрічей.

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 березня 2023
Переглядів
880
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку