Конспект уроку з української мови

Про матеріал
Виховує дбайливе ставлення до птахів, вчить бачити прекрасне; розширює знання учнів про дієслово; формує вміння розпізнавати дієслово у мовленні; вчить ставити запитання до дієслів,розвиває вміння аналізувати та робити висновки.
Перегляд файлу

Предмет:  українська мова (за підручником Г. Сапун

Клас: 3

Тема.  Дієслово як частина мови. Поетичні перлинки.

Мета. Ознайомити учнів з віршем О. Олеся «Снігурі», вчити визначати настрій твору; повторити та розширити знання учнів про дієслово; формувати вміння розпізнавати дієслово у мовлення; формувати комунікативну компетентність; розвивати мовлення учнів, вміння аналізувати, робити висновки; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: мультимедійна презентація, картки із завданнями.

Тип уроку: «відкриття» нових знань.

Хід уроку

1.. Вступна частина. Позитвне налаштування.

2. Очікувані результати.

3. Актуалізація знань:

3.1. перевірка домашнього завдання;

  1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

― Які частини мови ви знаєте?

― Що називається іменником?

―На які питання відповідає іменник?

― Що називається прикметником?

―На які питання відповідає прикметник?

-З якою частиною мови пов'язаний прикметник?

-Що ви знаєте про числівник?

- Наведіть приклади числівників.

― Що ви знаєте про дієслово?

 

4. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми уроку.

-Прочитайте, будь ласка, назву розділу.

3.3. «Щоденні 5» Робота зі словами ( поет, перлини)

4. Вивчення нового матеріалу.

Робота над віршем О.Олеся «Снігурі»

-«Щоднні 5». Слухаю і розумію.

-Хто є головними персонажами вірша?

-Який настрій у вас викликав цей вірш?

-Що ви знте про снігурів?

4.1. Самостійне читання вірша учнями.

5. Перегляд мультфільму «Країна Дієслова»

5.1. Аналіз мультфільму.

-Чи виконуємо ми зараз з вами якусь роботу? (Діти по черзі називають дієслова)

6. Робота з підручником.

Вправа 86 (1)

Вправа 86 (2)

6.1. Ознайомлення з правилом (ст.. 45)

-Які питання ставимо до дієслів?

-Чи потрібні українській мові дієслова?

Вправа 86 ( 3, 4, 5)

7. Фізкультхвилинка.

8. Створення проблемної ситуації. Робота з цеглинками.

Мультимелійна презентація. Завдання: підібрати до дієслів відповідні іменники- малюнки.

9.  Застосування отриманих знань.

Індивідуальна робота. (Робота з картками) Підібрати дієслова до іменників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Рефлексія навчальної діяльності.

Гра «Мікрофон»

Самооцінка роботи на уроці.

Вправа «Веселка»

11. Домашнє завдання. Вправа 87. Інструктаж щодо виконання вправи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
20 лютого 2022
Переглядів
1194
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку