Конспект уроку з української мови для 3 класу за підручником Н.Кравцової на тему "Визначення кореня в споріднених словах. Вимова і правопис слова фермер.

Про матеріал

Пропоную до уваги колег розробку уроку з української мови за підручником Н.Кравцової ( НУШ ) . Тема" "Визначення кореня в споріднених словах. Вимова і правопис слова фермер."

Перегляд файлу

Визначення кореня в споріднених словах. Вимова і правопис слова фермер.

Мета. Навчальна: вчити знаходити та визначати корінь у споріднених словах; збагачувати словниковий запас школярів, ознайомити з вимовою та правописом слова фермер; вчити доводити свою думку.

 Розвивальна: розвивати спостережливість, уважність, старанність, фонетичний слух.

 Виховна: виховувати любов до рідної мови, пробудження інтересу до знань, до навчання.

Засоби навчання. Смайлики, цеглинки ЛЕГО.

Освітні галузі. Мовно-літературна, соціальна.

 Тип уроку. Комбінований.

                                               Хід уроку

І. Вступна частина.

  1.Організація класу.

 Літаком керує вправно                    
Коли навіть в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший… ПІЛОТ.

Професії (це кожен знає)
Важливішої немає!
Він — наставник і навчитель,
Мудрий, приязний… УЧИТЕЛЬ.

Зникло світло, що робити?
По кімнаті як ходити?
Мама каже: «Без істерик,
Допоможе нам… ЕЛЕКТРИК.

Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує -
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури? ЛІКАР

ІІ. Основна частина.

1.Актуалізація опорних знань. 

  Робота над словниковим словом фермер.

Прочитай слова. Які букви пропущено? З пропущених букв склади та запиши слово.

Гра «Дешифрувальник»

Ас…альт,   ап….льсин,   п…иязний,   вогнищ…,   аб…викос  ( ФЕРМЕР)

Тлумачення слова ферма

ФЕРМЕР. Орендар або власник ферми, землі .

          Вправа «Споріднені слова»

Прочитате частини слів. Утворіть з них слова . Як ви гадаєте, яка частина буде коренем ? Чому?

C:\Users\домашний\Documents\images (1).jpgC:\Users\домашний\Documents\images (6).jpgC:\Users\домашний\Documents\images (7).jpg   C:\Users\домашний\Documents\images (10).jpgC:\Users\домашний\Documents\images (9).jpgC:\Users\домашний\Documents\Screenshot_24.jpg

     ка             ер              ий              а                          ферм                     ськ

Фермер, фермерка, ферма, фермерський, фермерка.

 

          Вправа «Сенкан»

 Іменник. Фермер.

Прикметники. Працьовитий, завзятий.

 Дієслова. Вирощує, піклується, доглядає.

 Враження від предмета. Фермер вирощує урожай.

Висновок. Трудівник.

           Хвилинка каліграфії .

 Написання слова ФЕРМЕР.

         

 

  Вправа « Вірю – не вірю »

    C:\Users\домашний\Documents\Без названия (3).jpg       C:\Users\домашний\Documents\images (1).png

  • Спільну частину споріднених слів називають коренем.
  • Частина слова, яка змінюється, називається коренем.
  • Споріднені слова ще називають спільнокореневими.
  • Частина слова без закінчення називається основою.
  • Корінь у слові  маківка.
  • У слові маківка закінчення –а.

3.Повідомлення теми та мети уроку.

4. Робота з підручником (с.30).

  • Вправа 82. Робота над віршем Василя Зайця «Хата на колесах»

Прочитайте вірш Василя Зайця  « Хата на колесах». Як ви розумієте заголовок 

  • Завдання на вибір.

Випишіть спільнокореневі слова до слова будівельник. Доповніть ряд слів своїми прикладами. Позначте у записаних словах закінчення, основу,корінь.

Складиіть та запишіть  речення про будівельників, використовуючи якомога більше спільнокореневих слів.

     .  Вправа 83.  Відгадайте  професії за описом. Доберіть до цих слів споріднені.  Позначте корінь.

Лікує, призначає ліки, працює в лікарні. ( Лікар, лікарка)

Майструє, ремонтує, придумує.  ( Майстер. майстриня)

5.Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

Вправа 82.

Прочитайте вірш Василя Зайця  « Хата на колесах». Як ви розумієте заголовок 

      Завдання на вибір.

  • Випиши спільнокореневі слова до слова будівельник. Доповни ряд слів своїми прикладами. Познач у записаних словах закінчення, основу,корінь.
  • Склади та запиши  речення про будівельників, використовуючи якомога       більше спільнокореневих слів.

 

  • Вибірковий диктант

 — Випишіть споріднені слова. Позначте корінь.

 Батько мій — рибалка. У нашій сім’ї всі люблять рибалити. Якось ми пішли на риболовлю. Через прозору воду можна розгледіти маленьких рибенят. Це був справжній рибний дитячий садок. Тільки от риби, почувши нас, повтікали. 

ІІІ. Заключна частина.

 1. Домашнє завдання. Вправа 84 на сторінці 30. Інструктаж до виконання домашнього завдання .

 2.Рефлексія.

 

C:\Users\домашний\Documents\Без названия (4).jpg  Мені вдалося виконати всі завдання.

          C:\Users\домашний\Documents\Без названия (6).jpg    Я старався / старалась.

          C:\Users\домашний\Documents\Без названия (5).jpg      Мені потрібна була допомога.

docx
Додано
3 листопада 2020
Переглядів
1907
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку