Конспект уроку з української мови для 7 класу "Повторення вивченого про прислівник"

Про матеріал
Конспект уроку, мета якого - повторити і закріпити відомості про прислівник; формувати вміння визначати в реченні прислівники, їх ознаки; розвивати діалогічне мовлення; виховувати почуття любові до природи рідного краю
Перегляд файлу

  Повторення вивченого про прислівник  (7клас)

Мета: повторити і закріпити відомості про прислівник; формувати вміння визначати в реченні прислівники, їх ознаки; розвивати діалогічне мовлення; виховувати почуття любові до природи рідного краю

Тип уроку:  закріплення знань і вмінь

Форма уроку: урок-мовний журнал, з використанням комп’ютерних технологій

Обладнання:  підручник, картки, комп’ютер, додатковий матеріал

Девіз уроку:  Квіти – окраса життя.

Хід уроку

І. Організація уроку

 Слово вчителя (Слайд 1).

 День добрий, друзі, ще один урок

 До вас прийшов за розкладом сьогодні.

 Отож озбройтесь книгою й пером,

 Щоб упірнуть у мовну цю безодню.

ІІ. Мовна розминка (Слайд 2).

Земля українська щедра, квітуча,

З весни аж до осені носить вінок.

Душа українська весела, співуча,

Її звеселяють барви квіток.

а) Бесіда з учнями:

 - Про що цей вірш?

 - Пояснити орфограми, пунктограми.

 - Зробити звуковий запис слова – українська.

ІІІ. Мотивація (Слайд 3)

1. Відгадайте загадку

 Чим від інших я відмінний,

 Тим, що є я сам незмінний.

 Розібратись як детально,

 Моє значення загальне –

 Це найперш ознака дії:

 Швидко їде, тихо мріє.

 Чи ознака ще ознаки:

 Дуже добре, надто м’яко.

 А чи ознака предмета.

 А скажу Вам тут дослівно –

 Називаюсь я ……прислівник.

- Яка це частина мови?

 2. Діти, сьогодні у вас велика радість. Ми закінчили вивчати тему: «Прислівник».

3. Самооцінка знань.(Слайд 4)

Я вважаю,що зміг вивчити і запам`ятати на … балів:

  • поняття про прислівник, його ознаки та синтаксичну роль;
  • розряди прислівників;
  • написання прислівників.
  • IV. Оголошення теми, мети уроку

 1. Демонстрація теми, мети, девізу уроку на комп’ютері .(Слайд 5)

 2. Урок проведемо під девізом «Квіти – окраса життя» у формі мовного журналу. (Слайд 6)

 Сьогодні на уроці ми закріпимо знання з теми: «Прислівник», здійснивши дослідницьку роботу ( створення мовного журналу) -

Розповідь про створення першого журналу.(Слайд 7)

 - До речі, перший український журнал «Основа» почав виходити у 1861 році в Петербурзі. Серед його авторів були найвідоміші українські письменники та вчені – Т.Шевченко, С.Руданський, Л.Глібов, М.Костомаров. У часописі друкувалися літературні твори, історичні розвідки, статті з питань етнографії, фольклору, розповіді про українську культуру, мистецтво, освіту. Часопис відстоював ідею навчання рідною мовою, закликав видавати більше книг населенню України. Але «Основа» проіснувала недовго через брак коштів. Пізніше, через 20 років, з’являється видання про проблеми української історії та культури «Киевская старина». Цей журнал виходив у 1882-1906 рр.

 Наш мовний журнал присвячений незмінній частині мови – «Прислівник».(Слайд 8)

V. Актуалізація знань і вмінь

Перша сторінка – «Теоретична» (Слайд 9)

 - Чим прислівник відрізняється від інших частин мови?

 - На які групи за значенням поділяється прислівник?

 - Що означає прислівник?

 - Від яких прислівників утворюється ступінь порівняння?

 - Скільки букв -н- пишеться у прислівниках?

 Отже, правила нам треба ці пам’ятати і на практиці вживати.

Друга сторінка – «Тренувальна» (Слайд 10)

 1. Записати речення, знайти прислівники, визначити їх розряди .

 а) Розкішно пахне матіола, ця нічна, непомітна навіть удень квітка.

 б) Де-не-де озветься пташка несміло.

 в) Удень світило сонце.

 2. Виписати з прислів’їв прислівники, пояснити спосіб творення.(Слайд 11)

 а) Добре скрізь, а дома краще.

 б) Влітку дров не припасеш – мерзнутимеш взимку.

 в) Яблуко від яблуні недалеко відкотиться.

 3. Записати словосполучення, визначити ознаки прислівників. (Слайд 12)

 Працювати добре, співати голосно,

 Росте догори, котлети по - київськи,

  дуже добре.

Хвилинка відпочинку,

 Третя сторінка – «Ексклюзивне інтерв’ю» (Слайд 13)

 (Ситуативне завдання – робота в парах)

Уявіть, що ви знаходитесь у краєзнавчому, художньому музеї. Складіть діалог з однокласниками, використовуючи прислівники з орфограмою «И та і в кінці прислівників»

Вчитель: А тепер час міркувати,

 Свою творчість проявляти,

 Про девіз не забувати:

 Розум, фантазію прояви.

 Активним, уважним будь

 І про кмітливість не забудь.

Четверта сторінка – «Творча» (Слайд 14)

 (індивідуальна робота)

І завдання: утворити від поданих слів прислівники:

 ліва, рука; не, нароком; о, північ; об, мало; до, низ; по, другий; по, мій; в, зима.

ІІ завдання: записати прислівники, розкриваючи дужки –

 Рано(вранці), довго(довго), кінець(кінцем), час(від)часу; з, дня( на, день); по(нашому), по(друге), десь(то), рік(у)рік.

ІІІ завдання: дібрати до поданих слів антоніми -

 високо, швидко, далеко, вдень, темно, добре, весело, влітку, солодко.

IV завдання: написати твір – мініатюру, використовуючи прислівники. (Слайд 15)

П’ята сторінка – «У світі цікавого» (Слайд 16)

Перевірка випереджувального завдання

 1.Прислів’я з використанням прислівників.

1. Працюй ударно – дні пройдуть немарно.

 2. Легкого хліба ніде нема.

 3. Скупий двічі платить, а ледачий двічі робить.

 4. Лиха новина на крилах літає, а добра ледве-ледве шкутильгає.

 5. Додому й кінь жвавіше біжить.

 6. Як слів небагато, то й розуму малувато.

2.  Загадки з використанням прислівників.

 1. Хто вранці ходить на чотирьох, а ввечері на трьох? (людина)

 2. Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає? (сонце)

 3. Надворі горою, а в хаті водою?(сніг)

 4. Навесні веселить, влітку холодить, восени годує, взимку гріє? (дерево)

VI. Підсумок

  1. Слово вчителя. (Слайд 17)

 Ось і уроку кінець!

 Хто працював, той молодець.

 Що сподобалося вам, поділіться.

 Що сумним було, пожалійтесь.

 Хто працював погано, хто – відмінно,

 Оціню вас, діти, мудро і вірно.

 Час урок закінчувати, додому завдання писати.

  1. Анкета «Мікрофон» (Слайд 18)

Закінчити речення, передаючи мікрофон наступному.

На уроці я…

  • Дізнався –
  • Повторив –
  • Навчився –
  • Зрозумів –
  • Зробив успіх –

VII. Домашнє завдання. (Слайд 19)

Підготуватися до контрольної роботи.

docx
Додано
29 березня 2019
Переглядів
1400
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку