Конспект уроку з української мови "Голосні звуки [а], [о], [у], [и], [і],[е]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків" в інклюзивному класі

Про матеріал

Тема: Голосні звуки [а], [о], [у], [и], [і], [е]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків

Мета: учити учнів спостерігати за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків, впізнавати голосні звуки на слух та за вимовною ознакою (відсутність перешкоди на шляху видихуваного повітря), перелічувати їх; розвивати зв'язне мовлення; виховувати охайність, любов до рідної мови.

Перегляд файлу

Тема: Голосні звуки [а], [о], [у], [и], [і], [е]. Спостереження за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків
Мета: учити учнів спостерігати за роботою мовленнєвих органів під час промовляння голосних звуків, впізнавати голосні звуки на слух та за вимовною ознакою (відсутність перешкоди на шляху видихуваного повітря), перелічувати їх; розвивати зв’язне мовлення; виховувати охайність, любов до рідної мови.

Хід уроку

І. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

 

1 Хвилинка каліграфії

Б б ба бі бе Батьківщина

Скільки складів у слові Батьківщина

       Поділіть для переносу слово Батьківщина

Доберіть до слова  близьке за значенням.


 

2 Словникова робота

— Вставте букви, запишіть словникові слова.

д.т.л     в.р.с.нь    ч.рв.н.й    г.р.й

Учні з особливими освітніми потребами (легка розумова відсталість)

Підкреслюють голосні букви у словах

Дятел, вересень, червоний, герой.


— які букви вставили?

— які звуки вони позначають?

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми повторимо те, що ви знаєте про голосні звуки, будемо впізнавати голосні звуки.

 

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 

1.Бесіда

 

  • Давайте пригадаємо, в чому різниця між звуками і буквами.
  •  Вимовте голосні звуки.
  •  За допомогою чого утворюються голосні звуки?
  • Як проходить повітря через ротову порожнину під час промовляння голосних звуків?

 

2.Робота з підручником

  • Перевіримо свої відповіді. На ст..20 нашого підручника є правило. Прочитаємо його.

 

3.Фізкультхвилинка

4.Виконання вправи 51.

  • Прочитайте текст.
  • Чи спостерігали ви коли небудь за хмарами? На що вони були схожі?
  • Спишіть виділені слова. Підкресліть в них голосні звуки

Корабель, дивним, рідну

5. Виконання вправи 53 (усно)

  • Прочитайте слова, протяжно

вимовляючи останній звук.

Якою буквою він позначається?

  • Скільки в нас голосних звуків?

А букв, які позначають голосні звуки?

  • Звернемо увагу на правило, що на ст..21.

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

 

  1. Виконання вправи 52.

Прочитайте вірш.

Випишіть виділені слова і запишіть їх звукову модель

Кораблі [ -O-O-=O]

Любить [=O-O=]

 

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

 

— Продовжте речення:

• Звуки ми… (вимовляємо, чуємо).

• Букви ми… (бачимо, читаємо, пишемо).

— Скільки букв в українській абетці? (33)

— як розподіляються всі звуки української абетки? (на голосні і приголосні)

— Скільки голосних звуків в українській мові? (6)

— як визначити кількість складів у слові?

 

docx
Додано
24 вересня 2018
Переглядів
2275
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку