Урок української мови для 2 класу. За підручником Хорошковської О.Н. і Охоти Г.І.
В ході уроку використовується презентація вчителя початкових класів
БЗШ І – ІІІ ступенів № 3 ім. Т. Г. Шевченка Богдан Ірини Леонідівни. Розробка уроку авторська-моя
Тема: Свійські тварини. Казка Як тварини стали свійськими.
Мета: вчити дітей розрізняти назви свійських тварин, використовувати їх у мовленні, ознайомити з тим, яку користь приносять свійські тварини; розвивати читацькі та мовленнєві уміння, мислення, увагу. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до тварин, дбайливе ставлення до них.
Обладнання: презентація, малюнки тварин, картки. Підручник Хорошковська
Хід уроку
І. Організація класу
Перевірка готовності до уроку.
2. Настрій на урок
Не гаймо часу, поспішаймо,
Урок скоріш розпочинаймо!
Холодно зараз в лісах і лугах,
Холодно зайчикам, лискам, птахам.
Затишно, тепло в класі у нас.
Доброго дня вам, вітаю я вас!
- Ми будемо з вами гарно працювати, щоб встигнути багато зробити, багато нового узнати, кожного з вас почути. До нас завітала гостя. Привітайтеся.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Щоб наша мова була чистою, правильною, повторюйте за мною чистомовку.
1. Робота з чистомовкою
Ла-ла-ла
Бігли край села
Лі-лі-лі
Коники малі
іл-іл-іл
А за ними віл
Ля-ля-ля
І одне теля.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
-Відгадайте загадки і ви дізнаєтесь тему нашого уроку.
1. Презентація 1. (Слайди 1-7.) (Додаток 1)
2. Робота за підручником
-Відкрийте підручники на сторінці 104. Розгляньте малюнки і прочитайте назви свійських тварин.
ІV. Вивчення нового матеріалу
2. Розповідь вчителя.
Спочатку у людини з'явився перший чотириногий друг – собака. Помітивши, що значно вигідніше завжди мати під рукою стадо корів, овець, оленів, ніж добувати їх на полюванні, люди почали приручати різних тварин. Смачне і поживне молоко, яке можна було надоювати від приручених тварин, стало одним із головних продуктів харчування людини. Люди дедалі більше піклувалися про тварин: охороняли від хижаків, запасали кормом, робили надійні загони і теплі хліви. Так з'явилось тваринництво. Існує багато легенд та казок, як людина приручила тварин.
Послухайте одну з них.
(читання казки вчителем) Ставлю питання перед прослуховуванням
-Назвіть дійових осіб казки.
3.Словникова робота
Вовна – шерсть
4. Читання казки учнями про себе.
-Прочитайте казочку про себе і підготуйтеся до читання по ролях.
5. Робота над змістом прочитаного.
-Чого хотіли всі тварини?
-Яку користь приносить кожна тварина?
6.Читання за особами.
-Виявляється, що свійські тварини дуже корисні.
-І це не все (Слайди 8-12)
7. А визнаєте, що полюбляють їсти тварини?
-Допоможіть їх нагодувати. (Слайд 13)
8. Фізхвилинка (Додаток 2)
9. Д/гра «На подвір’ї» (Додаток 3)
-До нас завітала корівка і принесла завдання. Презентація Перевірка 2
10. Зорово-слуховий диктант.
-Відкрийте зошити, запишіть число. Класна робота.
-Сьогодні ми з вами вивчаємо назви свійських тварин. Вже кілька разів читали слова-назви, промовляли їх, а тепер ми напишемо зорово-слуховий диктант в зошитах.
-Я покажу вам малюнок, ви назвете того, хто зображений на малюнку. А потім напишете слово в зошит.
Корова, коза, кішка, вівця, свиня, кінь, білка, собака.(Показую малюнки тварин)
11. Перевірка написаного.
-Перевірте, чи так у вас записані слова? Помилку виправляйте олівцем.
- Підніміться ті, хто зробив кілька помилок.
- Підніміться ті, хто не зробив жодної помилки.
-Назвіть зайве слово, доведіть.
12. Фізхвилинка. (для очей)
13. До нас завітала киця , вона хоче дізнатись, чи знаєте ви як називають діточок домашніх тварин.
-Візьміть картки і з’єднайте дорослу тварину і її малятко. Працюємо в парах. Перевірка.(слайди 4,5)
У собачки |
кошеня |
У коня |
курча |
У кішки |
порося |
У кролика |
лоша |
У корови |
цуценя |
У курки |
кроленя |
У свині |
козеня. |
У гуски |
ягня |
У кози |
теля |
У вівці |
гусеня |
14. Гра «Один-багато»
-До нас прийшов ще один гість - цап . Він хоче пограти в таку гру:
-Я називаю одну тварину, а ви повинні назвати багато.
Наприклад, коза-кози. Запишіть ці слова в зошит.
Вівця-…, собака-…, кріль-… .
15. Завдання від собачки. Він хоче дізнатись, чи зумієте ви відгадати по опису, що це за тварина? (Слайд 6)
16. Робота по картках.
-З яких частин складається текст?
- Прочитай частини тексту. Пронумеруй їх по порядку.
Звуть його Орлик. Орлик чорний, ніби з димаря виліз. Тільки на лобі в нього біла зірочка.
У нашого пастуха є чудовий кінь.
Пастух і Орлик-добрі друзі.
V. Підсумок уроку.
свійських тварин потрібно берегти і піклуватися про них.
VІ. Домашнє завдання.
Прочитати казку за особами