Тема: Письмовий переказ
Мета: перевірити вміння учнів переказувати текст, послідовно передавати зміст, викладати події, виділяти головне,грамотно виділяти речення і текст; розвивати навичку усного і писемного мовлення; збагачувати словниковий запас учнів, виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Хто любить рідну мову –
Вживає всі слова її безпомилково.
прошу, діти, не лінитись
А учитись і учитись.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Хвилинка каліграфії
- Відгадайте загадку
По дворах стрибає,
Крихти збирає,
Ростом він маленький,
Сірий, чепурненький.
Справжній молодець!
Хто він?…(Горобець)
- Запишіть каліграфічно відгадку, та складіть речення з цим словом.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Контроль знань
1. Слухання тексту
ПРИГОДИ ГОРОБЦЯ
Зранку я рибалив. Раптом щось ударилось об мою спину. Я оглянувся і помітив, як у мій рюкзак сховався горобець А коло мене в повітрі кружляє яструб-перепелятник. Витягнув кігті, цілиться в рюкзак. У мисливському азарті він на мене й уваги не звертає.
Я почав хапати його руками. Яструбок схаменувся, вивернувся з рук і полетів: зник за піщаним берегом.
Отак урятувався горобець.
(63 слова)
Словник: рюкзак, яструб-перепелятник, мисливський азарт, піщаний, яструбок.
План переказу
1. На риболовлі.
2. Горобець сховався.
3. Мисливський азарт яструба.
4. Горобець урятувався.
2. Самостійна робота учнів.
V. Підсумки уроку
- Чого навчилися на уроці?
- Чи все вдалося вам зробити на сьогоднішньому уроці?
- Під час яких завдань у вас виникли труднощі?
- Чи вдалося їх подолати?