Тварини. Різноманітність тварин.
Мета:
Тип уроку: комбінований
Обладнання: ілюстрації тварин, картки з завданнями, підручник, таблиця "Тварин у природі"
Хід уроку
І. Організація класу
Щоб урок наш пройшов немарно
На роботу налаштуйтесь!
Міркувати приготуйтесь,
висновки робити.
У чарівний світ природи
вирушаєм, діти!
ІІ. Спостереження за змінами в природі
1. Календар природи і праці людей
- Який зараз місяць;
- Зміни у неживій природі (висота сонця над горизонтом, залежність опадів, температури повітря, тривалості дня від висоти сонця);
- стан неба;
- температура повітря;
- опади;
- інші спостереження;
- зміни у живій природі (тварини, рослини).
ІІІ. Основна частина
1.Повідомлення теми і мети уроку
- Щоб дізнатися над якою темою ми будемо сьогодні працювати я пропоную вам відгадати загадки. (Презентація) або зачитати.
2. Розгадування кросворда в парах.
1. Швидко скрізь вона літає,
Безліч мошок поїдає,
Під дахом гніздо будує,
Тільки в нас не зимує. (Ластівка)
2. Влітку гуляє, а взимку спочиває. (Ведмідь)
3. Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст.
Пухова руденька шуба
Із сосни стриба на дуба. (Білка)
4. І своє дитя не забула, і чужих нагодувала. (Корова)
5. Хвостик, як ниточка, само як калиточка,
а очі як насінинки. (Мишка)
6. На подвір’ї ходить птах
І співає по складах. (Півень)
7. В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
А як вийде полювати,
Бережись, мишва хвостата. (Лисиця)
Створення проблемної ситуації.
Сьогодні ми вирушаємо у мандрівку царством Тварин. Тваринний світ – надзвичайно цікавий. Словом «тварина» ми називаємо і маленьку мурашку, і величезного слона. Хоча всі вони різні, проте багато з них мають щось подібне.
За спільними ознаками вчені об’єднали тварин в групи. Не за кольором і зовнішнім виглядом, не за розміром, а за способом харчування та істотними ознаками. Тема нашого уроку Тварин».
План
1.Тварини - живі організми.
2. Де живуть.
3. Різноманітність тварин.
4. Групи, в залежності від живлення.
5. Умови життя.
6. Значення тварин.
ІV. Опрацювання нового матеріалу.
Тварини
№ 1 Тварини – це живі організми, їх більше 1 мільйона 500 тисяч. У тварин є особливі ознаки: вони їдять готову їжу; ростуть тільки в молодому віці; можуть швидко рухатись, переміщуватися з одного місця на інше.
№ 2 Де живуть тварини? Тварини живуть скрізь, де для них є їжа, схованка від ворогів і місце для влаштування житла: ми можемо їх зустріти на землі, під землею, у воді, деякі заволоділи повітряним простором. Усіх тварин можна поділити на диких і свійських. Усього свійських тварин нараховується 32 види.
№ 3 Різноманітність тварин. Тварини – це звірі, птахи, риби, комахи, плазуни (змії, ящірки), земноводні (жаби). Тварини різняться зовнішнім виглядом, забарвленням, поведінкою, розмірами, тривалістю життя, формою і будовою тіла. У більшості відомих тварин тіло складається з голови, тулуба, кінцівок (крил, ніг) та хвоста.
№ 4 Що їдять тварини? Тварин можна поділити на три групи: ті, що живляться рослинами, нектаром квітів (метелики, бджоли), травою, листками і гілками (колорадський жук, заєць, лось). Багато тварин їдять зерно, насіння, плоди ( миші, білки, сойки) .Їх називають рослиноїдні або травоїдні.
Хижі або м’ясоїдні, це ті тварини, які живляться іншими тваринами ( вовк, кіт, тигр, щука, Жук-сонечко).
Всеїдні, які живляться і рослинною, і тваринною їжею: ведмідь, горобець, борсук.
№ 5 Умови життя тварин. Що потрібно тваринам для життя? - Повітря. Тепло. Вода. Світло. Але , виявляється, світло потрібно не всім тваринам. Ті, що живуть під землею, глибоко під водою, у темних печерах, бачать погано або зовсім сліпі. Світло їм не потрібне. Зір їм замінює добрий нюх і слух.
№ 6 Значення тварин. Тварини це:
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
VІ. Систематизація знань
1. Гра „Хто це?”
Не ходжу я, а скакаю, бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання перегнав би я коня.
Згриз капусту і трушусь, всіх на світі я боюсь. (Заєць)
_ Доведіть, що заєць це живий організм ? Що про це сказано у загадці?
2. Де живуть тварини.
Малюнки: заєць, кріт, щука, сова, орел, метелик, черв’як, кінь
Малюнки : нора, вода, повітря, земля.
VІІ. Підсумок уроку
Живий світ тварин . Що для нас є тварини? Ким для нас тварини?
VІІІ. Рефлексія.
Відкрити конверт з презентації.
ІХ. ДЗ.
Підручник с. 63 – 64 – опрацювати.
Зошит с. 33, завдання 3 – дописати.
Тварини
№ 1 Тварини – це живі організми.
Їх більше 1 мільйона 500 тисяч. У тварин є особливі ознаки: вони їдять готову їжу; ростуть тільки в молодому віці; можуть швидко рухатись, переміщуватися з одного місця на інше.
Тварини
№ 2 Де живуть тварини? Тварини живуть скрізь, де для них є їжа, схованка від ворогів і місце для влаштування житла: ми можемо їх зустріти на землі, під землею, у воді, деякі заволоділи повітряним простором. Усіх тварин можна поділити на диких і свійських. Усього свійських тварин нараховується
32 види.
Тварини
№ 3 Різноманітність тварин. Тварини – це звірі, птахи, риби, комахи, плазуни (змії, ящірки), земноводні (жаби). Тварини різняться зовнішнім виглядом, забарвленням, поведінкою, розмірами, тривалістю життя, формою і будовою тіла. У більшості відомих тварин тіло складається з голови, тулуба, кінцівок (крил, ніг) та хвоста.
Тварини
№ 5 Умови життя тварин. Що потрібно тваринам для життя? - Повітря. Тепло. Вода. Світло. Але , виявляється, світло потрібно не всім тваринам. Ті, що живуть під землею, глибоко під водою, у темних печерах, бачать погано або зовсім сліпі. Світло їм не потрібне. Зір їм замінює добрий нюх і слух.
Тварини
№ 4 Що їдять тварини? Тварин можна поділити на три групи: ті, що живляться рослинами, нектаром квітів (метелики, бджоли), травою, листками і гілками (колорадський жук, заєць, лось). Багато тварин їдять зерно, насіння, плоди ( миші, білки, сойки) .Їх називають рослиноїдні або травоїдні.
Хижі або м’ясоїдні, це ті тварини, які живляться іншими тваринами ( вовк, кіт, тигр, щука, Жук-сонечко).
Всеїдні, які живляться і рослинною, і тваринною їжею: ведмідь, горобець, борсук.
Тварини
№ 5 Умови життя тварин. Що потрібно тваринам для життя? - Повітря. Тепло. Вода. Світло. Але , виявляється, світло потрібно не всім тваринам. Ті, що живуть під землею, глибоко під водою, у темних печерах, бачать погано або зовсім сліпі. Світло їм не потрібне. Зір їм замінює добрий нюх і слух.
Тварини
№ 6 Значення тварин. Тварини це: