Конспект відкритого підсумкового заняття в старшій групі "Ми діти твої, Україно"

Про матеріал
Мета: формувати навички самоконтролю та самооцінки на занятті, вміння передавати у своїх роботах ставлення до рідного краю, розширити знання дітей про свою державу. Учити позитивно ставитися до спільної рухової діяльності об'єднаної за інтересами. Продовжувати вчити робити звуковий аналіз слів, ділити слова на склади, складати ряд чисел. Прищеплювати почуття гордості за свою країну, за свій народ, свою мову. Розвивати зв'язне мовлення, розвивати зорове сприйняття, довільне розуміння, логічне, наочнo- образне мислення, уяву. Виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики, любові до рідного краю та землі, почуття гордості за неї.
Перегляд файлу

      

                                             КДНЗ №39 «Перлинка»

 

 

 

 

              Конспект інтегрованого заняття

в старшій групі

Тема: «Ми діти твої, Україно»

C:\Users\Денис\Desktop\IMG_4138.JPG

 

 

 

                                                           Вихователь:

                                        Дорошенко І.М

Мета: формувати навички самоконтролю та самооцінки на занятті, вміння передавати у своїх роботах ставлення до рідного краю, розширити знання дітей про свою державу. Учити позитивно ставитися до спільної рухової діяльності об'єднаної за інтересами. Продовжувати вчити робити звуковий аналіз слів, ділити слова на склади, складати ряд чисел. Прищеплювати почуття гордості за свою країну, за свій народ, свою мову.

Розвивати зв'язне мовлення, розвивати зорове сприйняття, довільне розуміння, логічне, наочнo- образне мислення, уяву.

Виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики,

любові до рідного краю та землі, почуття гордості за неї.

 

Попередня робота: знайомство з картою України, заучування віршів,

читання творів, прислів'їв до теми. Бесіди з дітьми про свою сім'ю, місто.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                Хід заняття

Ведуча:

Облітав журавель

Сто морів сто земель.

Обходив, облітав

В наш садочок завітав.

Залетів він до малят

До маленьких «журавлят».

Дітлахи всім розкажуть,

Ще й на глобусі покажуть,

Де живуть, та як зростають

У чудовім дитсадку.

Про перлину Україну

Нашу землю чарівну.

( Заходять діти під веселу музику. Танцюють , стають півколом)

        C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547957635.jpeg

-Діти , подивіться, скільки гостей до нас завітало . Давайте з ними

привітаємось.

(Звучить музика)

Ведуча: З далекого краю,

З далеких світів

Журавлик на крилах

Додому летів.

Минав океани,

Ліси і моря,-

Вдивлявсь крізь тумани:

-Чия це земля?

Чиї це долини,

Чиї це луги,

Чию це калину

Гойдають вітри?

Впізнав Батьківщину:

-Моя це земля,

Моє тут гніздечко,

Родився тут я.

Ведуча: Залетів Журавлик і до нас в садочок.

(Залітає журавлик)

- Дорогі друзі! З усіх куточків України я зібрав ці поетичні рядки про наш

рідний край і приготував для вас невеличкі завдання, адже ви незабаром

йдете до школи і я сподіваюсь, що ви впораєтесь із ними. На папері вони німі, а з ваших вуст будуть линути, наче пісня. Читайте їх з любовю, бо в них - любов до України. На допомогу вам даю ось таку скриньку. Бажаю успіху. До побачення.

   C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547955358.jpeg

(В скринці лежать завдання , глобус, карта України. Першим дістаємо

глобус)

Ведуча : Подивіться і скажіть, що це в мене у руках.

(Глобус)

-Це макет у вигляді кулі, тобто наша планета у зменшеному вигляді з

картографічним зображенням. Що є на глобусі....(відповіді дітей)

    C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603549475860.jpeg

Вірш

Єднає нас, людей планета

Яка у Всесвіті одна

І той хто близько, чи далеко

Тобі мов брат або сестра.

Ведуча: На планеті живе багато людей, дітей різних національностей.

якщо ми хочемо знайти когось, або де він живе (місто, державу) нам

необхідний глобус або карта. На глобусі знайдемо нашу Батьківщину-

Україну. А ось журавлик і карту нам дав на допомогу. (Дістаємо з скриньки карту України)

C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603549460848.jpeg

-Діти , що це за карта ?

-А які гори я на нашій Україні ? (Діти показують на карті)

-Як називається найбільша гора України ?

-Як називається найбільша річка України ?

-Діти , а як ви гадаєте чому ось тут на карті виділена ось ця

територія? (Нікополь)

-Батьківщина - найдорожче, найрідніше, найсвітліше місце на

землі, де живемо ми з вами, де живуть наші рідні, батьки. Це наша

рідна земля...... (Україна).

- Існує поняття Велика Батьківщина і Мала Батьківщина.

-Що таке велика Батьківщина ?

-А що таке маленька Батьківщина ?

Діти : Мала Батьківщина – все те, що оточує нас із малку.

(батьки, садок, вулиця на якій живемо, рідні...

Ведуча:

-А як же називається наша область ?

-А що таке область ?

-Чим же славиться вона ?

-А ми з вами живемо в якому місті ?

Рідне місто

Я горджусь народженням у місті,

Що пульсує тисячу вже літ!

Нікополь в червоному намисті

Вкраплена перлина в диво — світ!!!

Я горджусь народженням у місті,

Що є сивим. Й вічно молодим!

В.Шершун

Як називається наш садочок?

(«Перлинка»)

Вірш «Перлинка»

В нашому місті садочків багато

І сперечалися мама і тато,

Де мені буде гарно і тепло,

Де я розумним зросту і дотепним?

«Перлинка» - дитсадок,

Він виховує діток,

Один одного любить,

Із природою дружить.

Малесеньких не ображать,

Старшим всім допомагать -

Так навчає всіх діток

«Перлинка» дитсадок.

 

Я садочок свій люблю,

Кожен день сюди ходжу,

Тут навчають нас дружити,

І батьків своїх любити.

- А чим же славиться наше місто ?

Діти : В нашому місті було створено Микитинську Січ.

- А зараз давайте ми з вами сядемо за столи і виконаємо завдання , які

нам приготував журавлик.

(Діти сідають за столи, завдання з граматики )

Дидактична гра: «Поділи слова на склади»

Мета: продовжувати вчити дітей ділити слова на склади та встановлювати відповідність між складом та числом.

C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Screenshot_20201024_180728.jpg

 

Дидактична гр: «Звуковий аналіз слів»

Мета: продовжувати вчити дітей робити звуковий аналіз слів, використовуючи попередньо набуті знання    .                C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Screenshot_20201024_180630.jpg                                C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\Screenshot_20201024_180644.jpg

 

 

 

-На які групи поділяються звуки ?

-Як позначаються голосні ?

- Як поділяються приголосні ? і т.д.

(Звучить спокійна музика , діти виконують завдання. Після чого

стають знов півколом )

 

-Діти, в Україні є багато мальовничих сіл та великих міст. Тав кожної країни є одне місто-найкраще, найбільше, найголовніше - це столиця.

-Як називається столиця нашої України? (місто Київ).

(показус на карті)

-А чи завжди місто Київ було столицею ?

- Діти, а розташований наш мальовничий Київ на річці, що називається

Дніпро. Погляньте, яка ця річка : повноводна, широка, мальовнича. По

Дніпру ходять великі кораблі і плавають маленькі човни. Над Дніпром

літають білокрилі річкові чайки. У водах Дніпра водяться різні риби, великі і малі.

Дидактична гра «Скажи навпаки».

Скажу я слово «високо»,

А ти відповіси «низько»,

Скажу тобі «далеко»

Ти скажеш мені «близько».

( слова для гри чистий-брудний, широкий- вузький, великий-малий,

глибокий-мілкий, веселий-сумний та інш.)

-Діти, я пропоную вам здійснити уявну мандрівку на найшвидшому

транспорті-літаку над нашою столицею

Фізхвилинка «Подорож на літаку до Києва»

Ручки ставимо отак-

Ось і вийшов в нас літак.

(діти розводять руки в сторони)

Він летить, стрілою мчиться,

(не змінюючи положення рук, похитують тулубом праворуч-ліворуч)

Вирушає до столиці.

Ось і Київ вже під нами-

Із високими домами.

(стають навшпиньки і тягнуться руками вгору).

Широченний ось майдан,

(розводять руки в сторони)

І золотоверхий храм,

(малюють руками у повітрі купол храму)

Ось Дніпра прозорі хвилі,

(виконують плавні рухи кистями витягнутих уперед рук)

Люди тут привітні й милі.

(посміхаються і похитують головою).

-Ось ми з вами і потрапили до Києва . А хто ж збудував Київ ?

-Як називається головна вулиця Києва?

А який транспорт є у Києві ?

І тут для нас є завдання від журавлика.

-Давайте ми з вами сядемо за столи і виконаємо завдання.

Дидактична гра: «Встанови послідовність»

Мета: продовжувати вчити дітей будувати ряд чисел від одного до 10 у порядку зростання.

 

C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547677601.jpeg C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547678724.jpeg

- Діти, ось і скінчилась наша подорож по Києву. Повертаємось у дитячий

садок до нашого міста.

 - Як називається наше місто? (Нікополь).

Ручки ставимо отак,

Ось і сіли ми в літак.

Мотори завели

І в Нікополь полетіли ми,

-Ось ми й повернулися до нашого рідного міста.

(Діти сідають півколом на стільці)

-А як ми можемо назвати рідну землю?

(Батьківщиною, Україною ...)

Вірш

Знаеш ти, що таке Батьківщина?

Батьківщина - це ліс і домівка твоя,

Батьківщина - це мама і тато,

Це твої найщиріші друзі,

І бджола у веснянім лузі.

А.Костецький

Батьківщина – це рідна мова,

Це дотримане чесне слово,

Лан пшеничний і небо синє,

Це твоя і моя Україна.

А.Костецький

- А зараз ми з вами проведемо невеличке інтервю. Я буду вам

задавати запитання , а ви давати мені відповідь. (Використовуючи мнемо

таблицю)

 C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547685652.jpeg C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547689096.jpeg  C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547690268.jpeg  C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547697182.jpeg

Запитання:

Як називається наша країна ?

Які народні символи ви знаєте ?

Які державні символи ви знаєте ?

Що означають кольори на прапорі ?

Яка урочиста пісня нашої держави ?

В народі , говорять так: «Хто гімн свій знає, той Україну прославляє»

(Діти співають гімн України , потім сідають на місця)

C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547691421.jpeg

C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547699548.jpeg

-А зараз я пропоную вам взяти маленькі сердечка . Адже у кожного з

вас Україна знаходиться в серці і прикласти це серденько до карти

України і сказати, в якій же країні ви хотіли б жити.

(Діти беруть серденька , прикладають їх до карти , говорять побажання)

C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547693735.jpeg

 

-А зараз я бачу, що кожен з вас став справжнім громадянином своєї

держави і незабаром ви підете до школи. І саме тому , я хочу вручити

вам ПАСПОРТ маленького громадянина , який є першим вашим

освітнім документом.

C:\Users\Денис\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\1603547705349.jpeg   C:\Users\Денис\Desktop\IMG_4136.JPG

( Діти отримують паспорти , звучить весела українська пісня)

Ведуча:

Любіть Україну, як сонце, любіть

Любіть Україну, у сні й наяву,

Як вітер, і трави, і води,

Вишневу свою Україну,

В годину щасливу, і в радості мить,

Красу її, вічно живу й молоду,

Любіть у годину негоди.

І мову її солов'їну.

В.Сосюра

C:\Users\Денис\Desktop\IMG_4138.JPG

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
24 жовтня 2020
Переглядів
2553
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку