Конспект відкритого уроку у 1 класі з української мови ТЕМА: Вивчення букви Оо

Про матеріал
Конспект відкритого уроку в 1 класі з української мови ТЕМА: Вивчення букви Оо
Перегляд файлу

Конспект  відкритого уроку у 1-В класі  з української мови

 

ТЕМА: Вивчення букви Оо

МЕТА:

Навчальна:закріплювати вміння учнів читати склади, слова та речення з новою буквою; вдосконалювати читацькі навички, вміння добирати слова до схем та складати звукові моделі слів; визначати місце звука в слові; добирати слова близькі за значенням до поданого;закріплювати поняття «однина» та «множина» предметів.

Розвиваюча:розвивати логічне мислення, пам'ять, здібності до творчого мислення, вміння виділяти головне, розвивати вміння спілкуватися; збагачувати мову та словничок учнів, розвивати усне мовлення.

Виховна: розширити знання учнів про калину як символ України; виховувати почуття патріотизму, любові до своєї країни, любові до народних обрядів та звичаїв, любові до рідної природи; навчити кожного учня проявляти активність на уроці, вчитися економно використовувати час, відведений на виконання завдання, виховувати вміння слухати товаришів та вчителя, вчити кожного учня дисципліновано і уважно поводити себе на уроці, виховувати розуміння у необхідності отримувати знання, щоб у дорослому житті приносити користь свої країні.

 

Обладнання: предметні малюнки; звуко-складові моделі; програвач,, , картки для читання, запис пісні «Ой є в лузі калина», підручники,

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент

Учень:

Стали діти всі рівненько

Посміхнулись всі гарненько

Обернулись до гостей

Привітались: «Добрий день» всі разом

 

Вчитель:

Повернулись…

1.Енергоджайзер:

-хто любить навчатись – плесніть,

- хто мову бажає вивчати – затупотіть,

- хто любить працювати з друзями – потисніть руку,

-хто готовий працювати – сідайте.

 

Руки вгору підвели

І енергію взяли.

Щоби гарно працювати

І урок наш розпочати.

Руки швидко опустили

Та сусіда не заділи.

Всі мерщій за парти сіли

 

— Подаруйте, діти, мені свої гарні, милі, світлі усмішки — і почнемо урок.

ІІ. Артикуляційна розминка

-Перш ніж розпочати наш урок, давайте підготуємо до роботи наші мовні органи.

1 Розминка для язичка:

-паркан,

-сопілочка,

-грибочок,

-чашечка,

-млинець,

-парус,

-смачне вареня,

2Мовна зарядка.

Скоромовка

Орел на горі, перо на орлі

 

а) Читання скоромовки способом «Дощик».

- дощик накрапає (промовляють повільно і тихо)

- дощик сильніший (промовляють скоріше і голосніше)

- злива (промовляють голосно і скоромовкою)

- Ну а тепер перетворимося на поетів і складемо рими до нашого уроку.

. Чистомовка1 :

На-на-на – летить пташка до вікна.

Но-но-но – сонце світить у вікно.

Не-не-не – вранці розбуди мене.

Ни-ни-ни – дочекаємось весни.

Ні-ні-ні – знову сонце у вікні.

 

 Чистомовка2

Ок ок ок розпочався наш урок

Но но но буду слухати уважно

Ку ку ку підніму руку

Ні ні ні ми розумні учні

 

-Ну і давайте ще потренуємо увагу, яка знадобиться нам на уроці. Уважно слухайте питання і відповідайте тільки на ті, з якими погоджуєтесь.

4)Дидактична гра «Я – не я»(цеглинки)

А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонцю посміхався?

Не хотів хто одягаться

А зарядку хто робив?

Свої ручки хто не мив?

Добре зранку готувався. Хто?

А ще досі не вмивався хто?

Хто здоровим хоче стати?

А знання хто хоче мати?

Бачу, всім вам хочеться знання пізнати

і справжніми школярами скоріше стати!

 

IIІ. Повторення вивченого матеріалу

«Бліц-турнір»

  • Чим відрізняється звуки від букв?
  • Якими бувають звуки ?
  • Якими бувають голосні звуки?
  • Якими бувають приголосні звуки ?
  • Що вийде, якщо подружити голосний та приголосний звук ?
  • Що можуть підказувати нам голосні звуки в словах ?
  • Як називається значок, що свідчить, який склад потрібно вимовляти голосніше ?

1.Гра «Кубик»

Кубик кидаю про букву розповідаю:

2.Гра «Біг по доріжці» (читання складів)(букви  рядами ходили – запам’ятати їх просили)

ІУ Інсценізація казки «Колобок»

У. Робота над темою уроку

 

 

1 Зміна кінцівки казки (групова робота)

…. Але доріжка ця вела  до міста великого. Котився котився Колобок і закотився Колобок до школи. Побачив відчинені двері до 1-В класу. Закотився Колобок в клас. Ось який він  (малюнок)                                             Колобок прибіг у місто,  в школу і привів букву, а яку здогадайтесь

Оленя одне блукало,

Оленя шукало маму,

Оля Олю запитала:

  •             От кого воно шукало?
  •             Оля Олі каже прямо:
  •             Оленя шукало маму,Звук (о)
  •             Який цей звук? Чому?Він позначається……На що схожа буква?ким кольором зафарбовуємо?
  •             2 Робота на екранах
  •             А які ще голосні звуки ви знаєте? Напишіть букви якими вони позначаються.

1Друкування букви о

а). Гра « Хто найбільше ?».

 

2 Письмо букви О

-відеоурок,

-пояснення вчителя,

-письмо букви.

. Зрадів Колобок, що саме цю букву. А чому?

(Бо в с лові «колобок» їх 3.)

- А ось і перше завдання для вас та Колобка. Назвати слова, в яких зустрічається звук [о]. Зовсім розгубився наш герой ! Давайте допоможемо Колобкові !

Учні

- Молодці ! Я теж вирішила допомогти Колобкові і дібрала такі малюнки шкільних речей.

( малюнки: портфель, глобус, олівці, фарби, пластилін )

- Чи підійдуть мої речі ? Чому ? ( немає звука ( о)

 

3  А зараз проведемо гру «Злови звук [о]  в іменах» (плескають у долоні, якщо потрібні звуки є в слові).

 

Фізкультхвилинка 

4.Вивчення вірша з зошита

Наше оленя бігає і шукає маму. Колобок привів його до….

Як звати маму оленятка ?

Гра « Живе речення»

        5 Робота над звуковими і звуко-буквеними схемами.

-Розгляньте звукові схеми. Яким словам вони відповідають? Скільки складів? Який наголошений? Назвіть звуки (характеристика звуків).

 

6. Робота за Букварем

- Слухає Колобок, дивується. Багато нового дізнався. Цікаво йому, що буде далі. І ось виникло у нього питання. Називали ви слово «буквар». А що за книжка це така? Навіщо вона?

(це книжка щоб вчитися читати)

- Так. Правильно. Давайте відкриємо наші Букварики і покажемо Колобкові як ви вмієте працювати з цією головною книжкою у житті кожного першокласника.

          а) читання слів;

б)Зіставлення звукової моделі та малюнків Гра « Телеграф»

в) Опрацювання тексту

1)Перегляд тексту учнями.

— Давайте разом прочитаємо його назву.

— Як ви гадаєте, про що йтиметься в ньому?

— Скільки речень у тексті? Чому ви так вважаєте?

2) Читання тексту вчителем.

Читання тексту учнями разом з вчителем.

3) Робота над змістом.

— Назвіть предмети, зображені на малюнках (вінок, дівчинка, вікно, скакалка, метелик, калина).

— До якого слова підходить подана звуко-складова модель?

 

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

 

1. Не працювати є причина –

Очам даємо відпочинок!

Мерщій рівнесенько сідаймо.

Очима кліпать починаймо.

Навіщо кліпать? Така зарядка-

Вже краще бачать оченятка!

 

2.Раз, два, три!

Очі догори!

На чотири, п’ять і шість

Треба міцно їх стулить.

Знову очі догори,

Я рахую: раз, два, три!

 

7. Робота в групах

Гра «Мозковий штурм».

-Хто більше придумає слів і продовжить рядок:

V. Підсумок уроку

- Дуже стомився Колобок бо важко йому, перший день він на уроці, ви працюєте швидко старанно. Багато встигли зробити, а Колобок за цей час зголоднів. На перерві планує він відвідати їдальню. Я запитала в поварів чим будуть частувати вас сьогодні і вони надали мені меню. Я вам його зачитаю. Як що почуєте страви зі звуком (К) плесніть у долоні. [омлет] [каша] [олів`є] [компот]

  • Визначити місце звука [о] в слові.
  • Яке слово зайве ? Чому ? (омлет)
  • Дуже сподобалось Колобкові в школі.
  • Ви гарно попрацювали, тому заслужили відпочинок. А наш Колобок повертається до баби з дідом.

За допомогою смайликів дайте відповіді на мої питання:

  • Чи сподобався вам урок?
  • Чи дізналися ви щось нове?
  • Гра «клубочок слів»

Вправа «Мікрофон». Учень ділиться враженнями від уроку, використовуючи опорні фрази:

Мені сподобалось…

Я дізнався…

Мені запам’яталося…

Вдома я розкажу про…

Я хотів би ще…

 

 

 

 

docx
Додано
3 листопада
Переглядів
131
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку