Конспект виховної години на тему: "Ми за безпечний Інтернет!"

Про матеріал

Даний конспект виховної години дасть змогу дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету;

засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті; сприяє обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання; виховує інформаційну культуру учнів

Перегляд файлу

Тема: Ми за безпечний Інтернет

Мета:  

  • дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету;
  • засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті;
  • розвивати логіку, кмітливість;
  • сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання;
  • виховувати інформаційну культуру учнів.

Обладнання:  Соціальні ролики про безпечний Інтернет, ПК,

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Вступне слово

Сьогодні ми поговоримо про світ, з яким ви стикаєтесь кожного дня – про світ Інтернету. Інтернет – це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє вам дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Але як і в любому іншому світі в Інтернеті є свої правила,  яких треба суворо дотримуватись, для того, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій. За ініціативою компанії «Microsoft Україна» … лютого 2018 року відзначається День безпечного Інтернету.

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

Саме тому сьогоднішнє наше заняття ми присвятимо темі «Ми за Безпечний Інтернет». Спробуємо дослідити  позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті.

III. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

1. Бесіда

 - Підніміть руку, в кого з вас є комп’ютер?

    - А в кого є Інтернет?

    Давайте згадаємо, що таке Інтернет.

    Інтернет – це всесвітня інформаційна мережа, яка складається з мільйонів комп’ютерів у всьому світі, з’єднаних  між собою.

Перегляд мультфільму «Фіксики та Інтернет»

2. Сценка «ІНТЕРНЕТ».

Давайте ми з учнями 3 класу спробуємо умовно продемонструвати, що таке Інтернет.

 

Це Даринка. ЇЇ мама часто їздить на роботу  в Польщу. Вона дуже сумує за мамою і щоб побачити її хоч на хвилинку , вона телефонує до неї по скайпу.

Це Вадим. Його бабуся зараз працює в Ізраїлі. Тому він за допомогою інтернету спілкується з нею.

Це Андріанка. У неї є 2єрідний брат Саша, який живе в Італії. Вона підтримує зв'язок із ним теж за допомогою інтернету.

Це Настя. Її тітка Оксана живе у Києві. Тому вона не часто може її бачити. І спілкуються вони теж за допомогою інтернету.

Це Соломійка її мама також їздить на роботу в Польщу. Тому вона частенько разом із братиками дзвонять до мами на вайбер.

Тато Оксанки і Віті працює в охороні в місті Житомир. Тому якщо вони заскучають за ним, також пишуть до нього в інтернеті.

Це Оля. ЇЇ хресний також давно за кордоном в Англії. І він часто дзвонить їй по скапу, щоб запитати що їй добренького передати.

Це Юля. У неї є тітка яка вже тривалий час живе у Польщі. Але її сімя підтримує із нею зв'язок за допомогою інтернету.

Це Саша. Його мама, щоб забезпечити хороше життя своїм синам поїхала в Чехію. Саша дуже сумує за нею, але добре що вайбер дає можливість хоч на хвилину побачити маму.

 

Ось так, як ви бачите за допомогою нитки ми зуміли умовно обєднати різні куточки нашої планети. В реальному житті цим зв’язком є -  Інтернет .

3. Бесіда

Назвіть які можливості дає нам Інтернет? (Учні підходять, зачитують словосполучення і записують у табличку ПОЗИТИВНІ та НЕГАТИВНІ СТОРОНИ ІНТЕРНЕТУ )

  • в Інтернеті можна знайти необхідну тобі інформацію;
  • можна знаходити нових друзів;
  • можна спілкуватися з людьми з різних куточків світу;
  • можна користуватися електронною поштою;
  • грати в он-лайн ігри;
  • можна розглядати географічні карти та розробляти маршрути для подорожей.

 

Учень:  Хто володіє інформацією - той світом володіє,

Тож павутина Інтернету здійсняє наші мрії

Знайти тут можна все, що стане у нагоді,

бо технології прогресу завжди лишаться в моді.

 

Вчитель: Вірно. Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але, разом з тим, в Інтернеті досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.

Учні коментують свої відповіді:

  • це віруси та хробаки;
  • нелегальні та шкідливі матеріали, що не відповідають віковим особливостям і негативно впливають на фізичне та психічне здоров’я дітей;
  • спам;
  • кібер – хуліганство (інформаційні атаки на дитину через інтернет);
  • виманювання інформації про дитину та її сім’ю з метою подальшого пограбування чи шантажу.

Учень:

Про безпеку в мережі нам варто пам’ятати,

про антивірусні програми повинен кожен знати.

Троянські коні, хробаки та хакерські атаки

вам здатні шкоду нанести, тож знайте їх ознаки.

 

Від пошти логін і пароль нікому не давайте

аби від спаму вберегтись, на це завжди зважайте.

Безпеки заходи прості сприймайте, як закони

і в Інтернеті не страшні вам жодні перепони!

 

Шість правил розумного користувача Інтернету:

  1. Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.
  2. Я буду залишати негарні веб-сайти.
  3. Я буду зберігати свій пароль в таємниці.
  4. Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.
  5. Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.
  6. Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів

 

8. Перегляд відеоролика «Безпека в Інтернеті»

А зара ми з вами переглянемо відеоролик, у якому дівчинка порушила ряд правил безпеки в Інтернеті.

V. Висновки

Вчитель: Я вважаю, що   користі від Інтернету більше ніж зла, особливо в сучасному світі, де життя вирує все швидше та швидше. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Інтернет повністю або майже повністю замінить всі інші засоби зв’язку. Та можливо багатьом людям треба просто замислитись, чи дійсно вони хочуть провести усе життя у віртуальному світі? Чи влаштовує їх таке існування? Слід всім пам’ятати, що Інтернет -це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання. Вчиться користуватись Інтернетом із розумом, а краще – знайдіть себе в реальному житті та станьте в ньому авторитетною та вагомою людиною.

Учень:

Хтось придумав Інтернет,

Для дітей- це яд і мед.

Він чарує і дивує,

Постійно щось нам пропонує:

То рекламу, то роботу,

І вже вивчені уроки,

Ігри, зустрічі, пісні -

Є усе у мережі.

І одна сільська родина

Робить подарунок сину.

Задоволене дитя

Комп’ютер опановує щодня.

Так проходить день за днем,

Та ось хлопчик вже, як «пень».

Не читає, у м’яча не грає,

Пропадає апетит  -

До комп’ютера біжить:

Його там вже хтось чекає.

Мама з татом ще не знають,

Що чатує їх біда,

Що єдина їх дитина,

Залишаючись сама,

Весь свій час сидить в он-лайні

Й не уроки він вивчає,

Він «стріляє», «убиває»,

Та жалю зовсім не знає.

І замкнувся хлопчик наш,

Блиск в очах його погас,

Світ навколо вже не вабить

Лише Інтернетом марить.

Й зрозуміла вся родина:

Рятувати треба сина!

Його треба захистить

Правил  у веб-сайті навчить.

Перше правило таке:

До комп’ютера саме

Ти дитя не допускай,

В ігри разом з ним ти грай.

Друге правило теж знай:

Свою адресу та ім’я

В таємниці завжди тримай.

На третє правило зважай:

В Інтернеті інших ти не ображай.

Про четверте пам’ятай:

Негарні веб-сайти,

Не задумуючись, залишай.

Отож, ця розповідь для всіх,

Хто хоче мати в мережі успіх.

 

VІ. Підведення підсумків

Вчитель: Я сподіваюся, що сьогоднішня виховна година навчила вас багатьом правилам поведінки в Інтернеті, познайомила із загрозами, що несе Інтернет та відзначила позитивні моменти користування мережею. І на останок я пропоную вам виконати вправу «Валіза». Перед вами на дошці зображені валіза, пральна машина та кошик. На початку вправи кожний учасник отримує стікер та закінчує фразу „Я сьогодні зрозумів..” Кожному учаснику пропонується розподілити «знання і навички, що вони отримали під час заняття», за принципом:

  •        якщо учасник не отримав ніякої цінної для себе інформації або йому

          було нецікаво – стікер « відправляють» до корзини для сміття;

  •        якщо є нові знання, але їх треба ще раз «прокрутити» - до пральної

          машини; 

        - якщо отримані знання нові та корисні – до валізи, щоб забрати з

          собою та втілювати в життя.

 

 

Не можу уявити

Життя без Інтернету,

Що всі куточки світу

Заплів в свої тенета.

 

 Лиш кнопку я натисну –

Відкриються в вікні

Новин велика збірка

І правила, й статті.

 

Встають переді мною

Найвищі в світі гори.

Ліси стоять стіною,

Хлюпочуть хвилі моря.

 

 Я побуваю в шахті

І в космос піднімуся.

З подругою в контакті

Я легко поділюся.

 

 Та є у «павутині»

Картинки не хороші,

І сайти підозрілі,

Настроєні вороже.

 

 А є й такі там сайти,

Мов вовк в овечій шкурі –

Поки їх розпізнаєш,

Вони тебе обдурять.

 

 

Учись добру в мережі,

Шукай знання й новини,

А сайти злі, що брешуть,

Обходить ми повинні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хто володіє інформацією - той світом володіє,

Тож павутина Інтернету здійсняє наші мрії

Знайти тут можна все, що стане у нагоді,

бо технології прогресу завжди лишаться в моді.

 

 

Про безпеку в мережі нам варто пам’ятати,

про антивірусні програми повинен кожен знати.

Троянські коні, хробаки та хакерські атаки

вам здатні шкоду нанести, тож знайте їх ознаки.

 

Від пошти логін і пароль нікому не давайте

аби від спаму вберегтись, на це завжди зважайте.

Безпеки заходи прості сприймайте, як закони

і в Інтернеті не страшні вам жодні перепони!

 

Шість правил розумного користувача Інтернету:

 

  1. Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.

 

  1. Я буду залишати негарні веб-сайти.

 

  1. Я буду зберігати свій пароль в таємниці.

 

  1. Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.

 

  1. Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.

 

  1. Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хтось придумав Інтернет,

Для дітей- це яд і мед.

Він чарує і дивує,

Постійно щось нам пропонує:

То рекламу, то роботу,

І вже вивчені уроки,

Ігри, зустрічі, пісні -

Є усе у мережі.

І одна сільська родина

Робить подарунок сину.

Задоволене дитя

Комп’ютер опановує щодня.

Так проходить день за днем,

Та ось хлопчик вже, як «пень».

Не читає, у м’яча не грає,

Пропадає апетит  -

До комп’ютера біжить:

Його там вже хтось чекає.

Мама з татом ще не знають,

Що чатує їх біда,

Що єдина їх дитина,

Залишаючись сама,

Весь свій час сидить в он-лайні

Й не уроки він вивчає,

Він «стріляє», «убиває»,

Та жалю зовсім не знає.

І замкнувся хлопчик наш,

Блиск в очах його погас,

Світ навколо вже не вабить

Лише Інтернетом марить.

Й зрозуміла вся родина:

Рятувати треба сина!

Його треба захистить

Правил  у веб-сайті навчить.

Перше правило таке:

До комп’ютера саме

Ти дитя не допускай,

В ігри разом з ним ти грай.

Друге правило теж знай:

Свою адресу та ім’я

В таємниці завжди тримай.

На третє правило зважай:

В Інтернеті інших ти не ображай.

Про четверте пам’ятай:

Негарні веб-сайти,

Не задумуючись, залишай.

Отож, ця розповідь для всіх,

Хто хоче мати в мережі успіх.

 

Не можу уявити

Життя без Інтернету,

Що всі куточки світу

Заплів в свої тенета.

 

 Лиш кнопку я натисну –

Відкриються в вікні

Новин велика збірка

І правила, й статті.

 

Встають переді мною

Найвищі в світі гори.

Ліси стоять стіною,

Хлюпочуть хвилі моря.

 

 

 Я побуваю в шахті

І в космос піднімуся.

З подругою в контакті

Я легко поділюся.

 

 Та є у «павутині»

Картинки не хороші,

І сайти підозрілі,

Настроєні вороже.

 

 А є й такі там сайти,

Мов вовк в овечій шкурі –

Поки їх розпізнаєш,

Вони тебе обдурять.

 

 

Учись добру в мережі,

Шукай знання й новини,

А сайти злі, що брешуть,

Обходить ми повинні.

 

 

docx
Додано
19 лютого 2018
Переглядів
1700
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку