Конспект віршованого уроку навчання грамоти (письмо) у 1 класі для тематичного дня "Сонячний"

Про матеріал

Конспект уроку складений у віршованій формі для тематичного дня "Сонячний". Тема уроку "Письмо малої букви с. Підготовчі графічні вправи. Написання складів і слів із буквою с. Списування слів, поданих друкованим шрифтом"

Перегляд файлу

Розробка віршованого уроку навчання грамоти( письмо)

                                       для 1 класі

Тема: Письмо малої букви с. Підготовчі графічні вправи.

http://www.playcast.ru/uploads/2017/01/30/21458012.png              Написання складів і слів із буквою с. Списування слів,

           поданих друкованим шрифтом

Мета: формування ключових компетентностей:

             комунікативної  - формування культури усного та  писемного

             мовлення, як засобу вільного спілкування та самовираження;

             уміння дотримуватися правил поведінки під час роботи в парі;

             готовність до публічного словесного представлення результату;

            формування уміння оцінювати мовленнєві одиниці, вдосконалювати їх.
            уміння вчитися : формування навичок готовності самостійно працювати

            з новим, доступним за складністю навчальним матеріа­лом;
           здоров′язберігаючої: виховання в учнів особистісних

           якостей, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я.

Формувати предметні компетентності: 

- учити учнів писати малу букву с, слова і склади з цією буквою;

- встановлювати відповідності між вивченими друкованими і

  рукописними буквами;

- вдосконалювати навички звукового аналізу слів;

- розвивати зв’язне мовлення учнів;

- виховувати акуратність.

Обладнання:промінці для сонечка,малюнок соняха,жука-сонечка, сливи, роси, сіна, шаблони сонечок без промінців, прищіпки,

Тип уроку: комбінований

                                        Хід уроку

І. Організаційний момент

Ну що ж, милі дітки, ви знову зберіться

Й до нашого сонечка знов посміхніться,

Бо хоче воно з нами ще гостювати,

Промінчики буде для вас дарувати.

Уважно на сонечко ви подивіться,

Скажіть, чи помітили в ньому різницю?

http://www.playcast.ru/uploads/2017/01/30/21458012.png(На сонечку з′явилися помаранчеві промінці)

Промінчики ці недарма тут з′явились,

Завдання уроку на них розмістились.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Що ж перший промінчик нам подарує?

(Учитель перевертає помаранчевий 1 промінчик де записане завдання)

Завдання у зошиті нам пропонує.

Сторінку 50 відкрийте хутчіш,

Рівненько сідайте й послухайте вірш.

Відповіді на питання по змісту вірша і виконання завдань у зошиті

ІІІ. Повідомлення теми уроку

Другий промінчик нам загадку дарує,

Її відгадати нам пропонує.

На сонечко я схожий і сонечко люблю,

До нього повертаю голівоньку свою.

(на дошку учитель вивішує малюнок соняха)

Сонечко з соняхом справді, як друзі,

А що в них є спільного відгадати ви взмозі?

(слова починаються однаковим звуком)

І справді слова ці  на звук с починаються,

А буквою якою він позначається?

Тож сьогодні букву с навчимося писати,

Щоб слова всі ви з нею уміли писати.

IV. Робота над новим матеріалом

1. Порівняння рукописної і друкованої букви с

2. Письмо малої букви с

Наступний промінчик потрібно читати,

Він нам пропонує букву ес написати.

Показ із поясненням учителя

Письмо в повітрі

(Діти обводять зразки у зошиті, потім їх дописують)

  1. http://www.playcast.ru/uploads/2017/01/30/21458012.pngПисьмо буквосполучення сл

Наступний промінчик пропонує не гуляти,

А буквосполучення сл написати.

Уважно розгляньте його поєднання,

Загадку відгадати для вас є завдання.

Синя накидка, хвостик, як нитка,

Смачна і зваблива, називається… (слива)

Яким буквосполученням відгадка починається?

Його вам записати у зошит залишається.

  1. Пальчикова гімнастика

Пальчики ваші стомились писати,

Хочуть вони у шнурівки пограти.

На партах шаблончики сонця візьміть,

І в парах промінчики сонцям створіть.

5. Письмо буквосполучень са, сі.

Ще один промінчик загадку дарує,

Її відгадати теж пропонує.

На рослинках, до схід сонця, намистинкова краса.

Здогадались, милі діти, із водички то …(роса)

Кмітливість свою ви хутчіш покажіть,

У слові-відгадці склад останній назвіть.

Тепер пропоную усім не гуляти,

А склад цей у зошит красиво писати.

У четвертому рядку ви склад цей знайдіть,

Як букви поєднуються хором скажіть? (Відривно)

Підказка для вас у  наступному рядку,

У що перетворює сонечко скошену траву? (Сіно)

Перший склад цього слова дружно назвіть,

Як він пишеться нам розкажіть? (Безвідривно)

V. Фізкультхвилинка

6. Письмо слів у зошиті після детального аналізу з′єднань

http://www.playcast.ru/uploads/2017/01/30/21458012.pngЩе один промінчик відкриємо швиденько,

Слова записати він просить гарненько.

Пальчикова гімнастика

7. Письмо речень

Хто речення перше нам презентує

І скільки в нім слів хутчіш порахує?

Перше слово у реченні як слід писати?

Який знак у кінці повинен стояти?

Це речення в зошит прошу записати,

Потрібно по слову собі диктувати.

(Аналіз і запис другого речення)

VІ. Підсумок уроку. Вправа «Мікрофон»

Із завданням лишився один промінець,

Хто старанний сьогодні – той молодець.

Пропоную вам очки закрити швиденько,

І над словом сонечко подумати гарненько.

(У цей час на дошку прикріплює учитель жука-сонечка)

Погляньте, хто у гості до нас завітав?

І хоче, щоб клас його гучно назвав.

(Діти обговорюють вимову і значення слова сонечко)

http://mail.concept-irk.ru/uploads/posts/2009-02/1235572584_44dfc3a5182a.jpgА ще пропоную жучку розказати,

Чого на уроці навчились малята.

Отож мікрофон ви у ручки візьміть,

Про все що навчились йому розкажіть.

 

 

 

 

docx
Додано
3 лютого 2018
Переглядів
1103
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку