Конспект з уроку позакласного читання для 2 класу на тему "Як Петрусь читати навчився"(за оповiданням В.О.Сухомлинського)

Про матеріал
Метою уроку є вдосконалення навичок читання, знаходження зв"язкiв мiж фактами, складання передбачення, розрiзняння та синтезування iнформацii, яка є в текстi ;розвиток зв"язного мовлення та критичного мислення ;виховання любовi до читання , ознайомлення з творчостю педагога та письменника В.О.Сухомлинського.
Перегляд файлу

Урок українського читання

 2 клас

Тема: «Як Петрусь читати навчився» В.О.Сухомлинський.

Мета: ознайомити з оповіданням В.О.Сухомлинського, вдосконалювати навички читання; складати передбачення, контролювати особисте розуміння тексту; розрізняти та синтезувати інформацію, яка є в тесті; знаходити зв`язок між фактами; висловлювати свою думку з даної проблеми; розвивати логічне мислення, мовлення;  виховувати любов до читання.

Методично- дидактичне забезпечення: білі аркуші паперу, портрет В.О.Сухомлинського, збірка казок та оповідань В.О.Сухомлинського «Всі добрі люди – одна сім`я».

Хід уроку:

  1. Організаційний момент. Емоційне налаштування.

Сіли, діти, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

  1. Мотивація учбової діяльності.

Складання асоціативного кущу.

  • Які ви гадаєте, що таке читання?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Вивчення матеріалу уроку. Прогнозування .
  1. Прогнозування за прислів`ями.
  • Прочитайте прислів`я та визначте, про що буде текст:
  • Без труда нема плода.
  • Праця годує, а лінь марнує.
  • Хто дбає, той має.
  • Читання – найкраще навчання.
  1. Передбачення за ключовими словами.

вчиться у 1 класі

лінощі

не хочеться читати

Марійка

соромно

узявся читати

  1. Засвоєння нового матеріалу.

(Читання частинами. Взаємні питання.)

  1. Читання І  частини.

Взаємні питання за її змістом.

Запитання вчителя.

  • В якому класі вчиться Петрусь?
  • Яка у нього біда?
  • Що потрібно, щоб добре читати?
  1. Читання ІІ частини.

Взаємні питання за її змістом.

Запитання вчителя.

  • Як читав Петрик через півроку?
  • Чому?
  • Як читала Марійка?
  1. Читання ІІІ частини.

Взаємні питання за її змістом.

Запитання вчителя.

  • Що сказала вчителька про читання хлопця?
  • Що запропонувала Марійка?
  1. Читання ІV частини.

Взаємні питання за її змістом.

Запитання вчителя.

  • Чи взявся Петрусь за читання?
  • Чому?
  • Чи навчився хлопець читати?
  1. Фізхвилинка.
  2. Узагальнення та систематизування вивченого міркування.
  1. Обговорення змісту.
  • Як ви гадаєте, для чого В.О.Сухомлинський розповів нам цю історію?
  • Яким був Петрик?
  • Якою була його сестра?
  • Що ви знаєте про В.Сухомлинського?
  • Які ще історії та казки В.Сухомлинського ми вже вивчали, читали?
  1. Творча робота «Відтвори епізод»

Учням пропонується намалювати на аркушах паперу епізод з оповідання, що сподобався найбільше.

  1. Домашнє завдання.

Придумати історію про те, як Петрик вчився у 2 класі.

 

 

doc
Додано
2 квітня 2019
Переглядів
904
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку