Тема: Закріплення вимови й написання слів з апострофом.Порівняння вимови та написання слів з апострофом і без апострофа. Звуко-буквений аналіз слів.
Мета: Виробляти в учнів навички літературної вимови та звуко-буквеного аналізу слів з апострофом; вчити правильно записувати слова з апострофом; розвивати зв'язне мовлення навички звукового аналізу слова, вміння добирати слова із апострофом; виховувати уважність, бажання вчитися, щоб знати більше, любов до рідного слова,
Обладнання: назви зупинок, картки до вправи «Гронування», картки до гри « Утвори за зразком», карти для гри « Порівняй».
Тип уроку: Урок - подорож
Хід уроку
І Організаційний момент
Рідну мову я вивчаю,
Її люблю, не забуваю.
Рідну мову буду знати,
Берегти і поважати.
ІІ Повідомлення теми і завдань уроку
Урок почнемо без зупинки
Беремо ручку і пишемо каліграфічну вправу дуже старанно і не поспішаючи.
Письмо буквосполучень з апострофом: м’я, в’ю, п’є, в’ї
Письмо слів з апострофом: сім’я, любов’ю, солов’ї.
Підкресліть м’які приголосні.
Складіть і запишіть речення з одним із цих слів.
Малюнковий диктант
Запишіть слова які зображенні на малюнках
Пір'їна, м'яч, м'ята, м'ясо,дев'ять, п'ять.
Давайте перевіримо слова які ви написали.
Десять, малята, б’ють, м’ята, буря, бур’ян, реп’ях, суддя, реп`ях, рюкзак, буряк, свято, пір`я, хлоп`ята.
Перевіримо, правильність написання слів на дошці та в зошиті.
Наступна зупинка «Творча».
Вправа «Гронування» ( картки).
На променях пишемо слова, із апострофом.
Гра «Утвори за зразком» . Робота в парах.
( Учням учитель роздає картки зі словами лівої колонки)
Діти, а зараз проведемо гру. У вас на партах є картки зі словами. До них ви підбираєте і записуєте слова за зразком.
Хто раніше за всіх виконає завдання, той піднімає руку. А ви, діти, уважно слухаєте і якщо є помилки, ви їх виправляєте.
Соловей - солов`їний.
Камінь – кам’яний
олово – олов’яний,
дерево – дерев’яний,
риба – риб’ячий.
Фізкультхвилинка
А зараз зупинка не за розкладом. Діти, встаньте.
Наступна зупинка «Підручників».
Відкрийте підручники на с. 57,
1. Робота за підручником (с. 57-58)
Вправа 1
— «Зберіть» і запишіть слова з апострофом.
— Поясніть уживання апострофа.
Вправа 2
— Прочитайте слова. Спишіть, уставляючи, де потрібно, апостроф.
— Підкреслені слова поділіть на склади для переносу.
Вправа З
— Прочитайте текст. Про кого розповідається в цьому тексті?
— Поясніть правопис апострофа.
— Спишіть другий абзац. Запишіть числа словами. Де потрібно, вставте апостроф.
Фізкультхвилинка
Наступна зупинка «Загадкова».
Давайте відгадаємо загадки, а правильні відповіді запишимо в зошитах і на дошці, та зробими звуко – буквений аналіз слів
Б’ють мене старі й малі
І в повітрі й на землі,
Та від того не вмираю,
Тільки весело стрибаю. (м’яч) (м'йач)- 3б.,4 зв.,1 гол.,3 пр., 1 скл.
Чорну гадюку візьму я в руку,
Вона звивається, та не кусається. (в’юн) (в'йун) 3б.,4 зв.,1 гол.,3 пр., 1 скл.
Всі хочуть, як народиться дитина,
Щоб слово це було красиве і дзвінке,
Бо носить все життя його людина.
То ж відгадайте, що воно таке? (ім’я) (ім'йа) -3б.,4 зв.,2 гол.,2 пр., 1 скл.
Наступна зупинка « Математична». На цій зупинці проведемо гру «Порівняй». На картках записані слова, ви визначаєте кількість звуків у словах і ставите знаки < = >
Пір..я свято,
бур'ян – буряк
п'ять – щастя
рясно – подвір'я
Нарешті зупинка «Підсумкова». Вправа «Закінчи речення»:
Дома, діти, виконаєте вправу 3 на сторінці 58. Спишіть два останні абзаци вправи 3. Де потрібно, поставте апостроф.
— Поділіть на склади для переносу підкреслені слова.
1