Інтегроване корекційно-розвиткове заняття по розвитку пізнавальних процесів (сприймання форми, величини, кольору; конструювання предметів) з елементами казкотерапії.
Конспект заняття дефектолога. Для вчителів – дефектологів, вихователів груп для дітей з особливими потребами з використанням елементів казкотерапії.
«Подорож казкою «Ріпка»»
Інтегроване корекційно-розвиткове заняття по розвитку пізнавальних процесів (сприймання форми, величини, кольору; конструювання предметів) з елементами казкотерапії.
Мета:
Корекційно-навчальна: Розширювати уявлення про форму, величину, колір. Закріпити вміння називати і розрізняти кольори, узгоджувати колір з відповідною картинкою – символом.
Корекційно-розвивальна: Розвивати логічне мислення, уяву, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук.
Корекційно-виховна: Виховувати позитивне ставлення дитини до навчально-пізнавальної діяльності.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель- дефектолог.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
На городі виростала,
Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати.
А цю казку, діти, всі
Встигли відгадати.
(Ріпка)
ІІІ. Робота за матеріалами заняття.
Посадив Дід Ріпку.
(СЛАЙД)
Виросла вона швидко
(СЛАЙД)
Дід за Ріпку тягне - тягне
Піт струменем з чола біжить:
А Ріпка раптом говорить.
Ти Дідусю, не спіши,
Краще сили бережи.
Бачиш, я якого зросту?
Витягнуть мене не просто!
Швидкий дуже ти який.
Ось тобі наказ такий:
Виконай мої завдання
І можливо ти тоді
Кашу з ріпки поїси
(СЛАЙД)
Завдання 1
Розташуй ріпки за величиною від найменшої до найбільшої
Щось Ріпка міцно сидить!
Швидше кличе бабку дід (СЛАЙД)
ми, все ж таки, одна сім’я
Бабка, Бабка, мершій біжи,
Ріпку витягти допоможи.
Бабка: Кликав ти мене, мій друже?
Ось так Ріпка! Сидить дуже!
Ріпку зараз обв’яжу
Швидко витягти допоможу.
А Ріпка бабусі відповідає:
Ти, Бабуся, не спіши,
Краще сили бережи.
Бачиш, я якого зросту?
Витягти мене не так то й просто!
Поряд із Дідом ти сідай,
Та завдання моє уважно читай.
а Бабі з Дідом допоможіть.
Завдання 2
- Латки всі позакривай, кольори їх називай!
Ой, втомилися, не можуть.
Може внучка допоможе. (СЛАЙД 16)
Онучка, Онучка! Виручай!
Бабці з Дідом допомагай!
А Ріпка й каже:
Внучка, Внучка не біжи,
Краще сили бережи.
Бачиш, я якого зросту?
Витягти мене не так то й просто!
Поруч з Бабусею сідай,
Та завдання моє читай.
- І з цим завданням треба нам впоратись зуміти.
Завдання 3
Гра «Добери за формою»
Геометричний матеріал
Фізхвилинка
Руки ми покладемо
І фізхвилинку почнемо
(СЛАЙД)
Ой, втомилися, не можуть.
Може Жучка допоможе? (СЛАЙД)
Жучка, Жучка, поспішай.
Швидше нам допомагай!
Завдання 4
Розвиток графо-моторних навичок
Фіззарядка для очей
А зараз за порядком
Фіззарядка для оченяток
(СЛАЙД)
Ой, втомилися, не можуть.
Може кішка допоможе? (СЛАЙД)
Мурка, Мурка, поспішай.
Швидше нам допомагай!
Завдання 5
Ти за тінню всих впізнай,
назву їм скоріше дай ! (СЛАЙД)
Ой, втомилися, не можуть.
Може мишка допоможе? (СЛАЙД)
Мишка, мишка, поспішай.
Швидше нам допомагай!
Завдання 6
Спеціальне завдання від Ріпки. (СЛАЙД)
(перевірка на дошці за допомогою цифр на магніті)
ІV. Підсумок уроку.
Ось робота закипіла,
Разом всі взялись за діло. (СЛАЙД)
Дід та Бабка,
Внучка й Жучка,
Кішка й мишка встали в ряд.
Один за одного вхопились,
Піднатужились і все,
Ріпка із землі повзе. (СЛАЙД)
В казці діти побували,
Дуже гарно працювали.
А тепер скажіть, будь ласка,
Чи сподобалася казка?