Тема «Геометрична квітка»
(з викристанням Дарів Фребеля та блоків Д’єниша)
Мета: залучати дітей з аутистичними розладами до роботи в групі, формувати вміння співвідносити об’ємні геометричні фігури з площинним зображенням, вміння наслідувати дії педагога, зняття емоційної напруги, формувати вміння виконувати словесну інструкцію педагога.
Хід заняття:
1.Привітання.
В добрий ранок,
В добрий час
Завітали ви до нас
Всіх ми вас вітаємо
Та гарного настрою,
Вам бажаємо!
2. Вправа «Чарівні кубики»
Мета: формувати вміння співвідносити об’ємні геометричні фігури з
площинним зображенням.
На столі площинне зображення «Квітка» з різнокольорових
геометричних фігур (коло, квадрат, прямокутник).
Інструкція: викласти квітку кольоровими кубиками.
3. Пальчикова гімнастика.
Мета: розвивати дрібну моторику рук.
Психолог показує м’яку іграшку кішку, пропонує погладити, показати оченята,
носик, хвостик. Промовляє віршик.
- Кусається сильно
- Котеня маленьке
- Він думає це
- Не палець, а миша
- Але я ж граюсь
- З тобою малий
- А будеш кусатися
- Скажу тобі геть!
4. Фізкультхвилинка
Мета: формувати вміння наслідувати дії педагога.
Раз, два, три, чотири —
Наші руки, ніби крила. (Дитина змахує руками),
Полетіли, полетіли,
Раз — присіли,
два — присіли. (Присідає).
На рахунок: раз, два, три
Пострибаєм разом ми. (Стрибає).
А скажу: чотири, п'ять —
Наші ніжки по біжать.(Біжить).
5. «Сухий басейн» з рисової крупою.
Мета: зняття емоційної напруги, формувати вміння виконувати словесну
інструкцію педагога.
Пропонується посудина наповнена рисом і захованими дрібними іграшками.
Інструкція: знайди іграшки.
6. Прощання. Вправа «Усім, усім, до побачення».
Мета: налагодження емоційної взаємодії.
Дитина кладу свій кулачок на кулачок психолога, утворюючи стовпчик і з
посмішкою промовляють: «Усім, усім, до побачення!».