Конспект заняття: «Одяг для Катрусі» ( картки PEСS та Г. Домана)

Про матеріал
Мета: залучати дітей з аутистичними розладами до роботи в групі, створити спокійну, довірливу атмосферу. Розвивати у дітей пізнавальний інтерес та сенсорно-рухову активність, активізувати словник дітей назвами предметів одягу, взуття, головних уборів, розвивати розуміння діалогічної мови. Формувати інтерес до однолітків і взаємодії з ними. Розвивати навички співпраці.
Перегляд файлу

Тема «Одяг для Катрусі»

( картки PEСS та Г. Домана)

Мета: залучати дітей з аутистичними розладами до роботи в групі, створити спокійну, довірливу атмосферу. Розвивати у дітей пізнавальний інтерес та сенсорно-рухову активність, активізувати словник дітей назвами предметів одягу, взуття, головних уборів, розвивати розуміння діалогічної мови. Формувати інтерес до однолітків і взаємодії з ними. Розвивати навички співпраці.

Хід заняття.

Психолог. Доброго дня, малята!

1.Привітання «Всі заплескали в долоні».

Мета: створення позитивної емоційної атмосфери.

Всі заплещемо в долоні дружно, веселіше!(Плещуть руками)

Застукали наші ніжки голосніше й швидше!(Тупочуть ніжками)

По колінцях плещемо тихіше, тихіше, тихіше.(Плещуть по колінах)

Ручки, ручки піднімаємо вище, вище, вище!(Піднімають руки вгору)

Закрутилися наші ручки (Крутять руками вгорі)

Знову опустилися.(Опускають руки)

Покружляли, покружляли і зупинилися.(Кружляють)

Вихователь виносить ляльку Катрусю.

2.Дидактична вправа «Назви одяг і його деталі». Додаток 1

Мета: вчити розрізняти на називати одяг та його частини.

Психолог. Діти, подивіться у що одягнена наша Катруся? Чи схожий наш одяг з

її? Які є дрібні деталі на одязі? (комір, кишеня, капюшон, ґудзики тощо).

3.Дидактична гра «Підбери латочку».

Мета: вчити добирати необхідні частини зображення відповідного кольору та форми

Психолог. Діти, ось подивіться у цих платтячках для ляльок загубились шматки латочки. Давайте підберемо потрібні латочки. Дітям потрібно підібрати з шматочок-латку, потрібної форми і кольору, щоб «зашити» дірки в одязі. Наші ляльки дуже раді , що ви їм допомогли і пропонують вам зіграти разом з ними на музичних інструментах. Діти грають на музичних інструментах.

4.Дидактична вправа «Довгі - короткі стрічки».

Мета: закріпити рахунок в межах п’яти, вчити розрізняти стрічки за довжиною та кольором.

Психолог. Перед вами лежать стрічки. Давайте їх порахуємо. Скільки стрічок?

(п’ять ). Чи можна сказати, що ці стрічки однакові? (Ні, ці стрічки різні).

Чому? (У них різний колір і довжина.) Покажіть найдовшу стрічку. Якого вона

кольору? Покажіть найкоротшу стрічку? Якого вона кольору? Яку стрічку ви не

показали?

5.Малювання пальчиком «Розфарбуй одяг».

Дітям пропонується розфарбувати одяг, малюючи пальчиком.

6.Прощання.

Ось скінчилась наша гра.

Все, прощатись нам пора.

Будемо завтра зустрічатись,

В нові ігри будемо гратись.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Психологія, Розробки уроків
Інкл
Додано
16 вересня
Переглядів
26
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку