Конспект заняття з логіко-математичного розвитку
« Подорож по морю »
Середня група
Мета:
-продовжувати вчити дітей кількісній та оберненій лічбі в межах «5»;
-закріпити знання дітей про геометричні фігури, основні кольори;
-вчити будувати розгорнуту відповідь на запитання вихователя;
-розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, слухову, зорову й тактильну пам'ять;
-розвивати наполегливість та старанність;
-удосконалювати вміння виконувати рухи відповідно до словесних інструкцій;
-поглиблювати інтерес до природи;
-виховувати бажання працювати колективно, з відповідальністю, допомагати один одному.
Попередня робота:
розповідь вихователя про морських мешканців, про морське життя. Розглядання ілюстрацій. Відгадування загадок. Знайомство з парашутом.
Матеріали та обладнання:
іграшковий корабель, сундук зі скарбом, ключ, парашут.
Роздатковий матеріал:
-площинні геометричні фігури – квадрат, круг, прямокутник, овал;
-картки із цифрами (від 1 до 5).
-паперова картка - площина (акваріум), паперові рибки різних геометричних форм.
-ємність з піском та цифрами.
Хід заняття:
Добрий день, мої малята
Ось послухайте загадку:
Воно безкрає, синє-
І вітри його стережуть.
І кораблі красиві
По водній гладі йдуть.
-Так, це море. А визнаєте, на морі відбуваються різні події, в морі живуть різні риби та морські тварини, і можна знайти навіть скарб, але щоб його дістати треба ключик відшукати. Частинки ключика заховані на математичних островах. Тож часу не гайте швиденько вирушаймо в мандрівку по математичному морю.
А щоб стати моряками треба навпаки порахувати (5-1).
Щоб з’явився корабель, потрібно викласти цифри по порядку (1-5).
Сідайте і вирушимо у подорож, надуваємо парус (піднімаємо в вгору-вниз парашут)- здається я бачу перший острів.
-А ось перший острів! - це острів якої геометричної фігури? Діти:
- Квадрата
- Щоб отримати частинку ключа потрібно виконати таке завдання:
Вправа «Склади цифру» - діти викладають цифру з різних матеріалів. Вихователь знаходить частинку ключа, вирушають далі.
-Це острів геометричної фігури «круг».
На цьому острові багато піску,тому щоб знайти частинку ключа,треба в піску знайти всі цифри 2. Дидактична гра «Знайди цифру»
Мета: закріпити знання про цифри: вміння впізнавати цифру,розвиток зорової пам’яті, уваги. Розвиток дрібної моторики пальців.
Ви молодці – ось ще одна частинка ключа! Вирушаємо далі!
-На якому острові ми зупинимось?
-Ми потрапили на другий острів геометричної фігури «трикутник»!
Завдання: Логіко – математична гра
«Акваріум для незвичайних геометричних риб»
Мета: розширити та закріпити знання дітей про плоскі геометричні
фігури. Вчити називати геометричні фігури, їх колі. Вчити вмінню
розміщати обрану геометричну «рибку» розміщувати у
відповідний акваріум, на якому зображена така ж геометрична
фігура. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять. Виховувати
самостійність, кмітливість, інтерес до виконання даного завдання.
Матеріали: зображення акваріумів (4шт.) та кольорові «геометричні»
рибки.
Молодці,ось ваш ключ. Вирушаємо далі
-Наступний острів називається «Відпочинок»
Фізкультхвилинка «В морі пливе дельфін»
-Дітки, ми знайшли усі частинки ключа. Скільки їх (три)? Потрібно їх з’єднати (з’єднують магнітній дошці).А чи можна таким ключем відкрити замок? Ні! Тож скажемо чарівні слова: «Крібле, крабле повернись- в справжній ключ перетворись!» Ключ є - вирушаємо далі!
Щоб отримати скарби потрібно виконати таке завдання:
Завдання: Вправа - відгадайте загадки, показ малюнків або слайдів.
Я без сторін і без кутів,
Як звуся, відгадай.
І на малюнках дітлахів
У сонечку впізнай.
(Круг)
Маю я три сторони
І три кути.
Чи мене назвати
Зможеш ти?
(Трикутник)
Він давно знайомий мій,
Кожен кут у нім прямий.
Всі чотири сторони
Однієї довжини.
(Квадрат)
Молодці, то ж ось він скарб.
Підсумок заняття: діти отримують солодкі подарунки зі скрині скарбів.